Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qazi    61

i dokładnie tak jest że na ha wychodzi 15l i się cieszę że tylko tyle wychodzi, sąsiad o miedze orał 914 z pługiem 2x40 i hektar orał prawie 2h czyli też wyszło mu w założeniu że spalił ok 8l/h 15-16 l na ha i tez jest dobrym wynikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, dzisiaj w orce pługiem 3x30, głębokość 28-30 cm, na 4 klasie mój 3P spalił 3,7 l/mth. Jazda na drugim biegu 1450 rpm. Z tą prędkością orzę hektar w 3 godziny. Daje to spalanie na poziomie 11l/ha. Moim zdaniem niezły wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

@kuba

Myślisz, że nikt nie wie ile spala 3p i wszyscy w to uwierzą? Zapnij brony 5 polowe, jedź w świeżo orane pole i powiedz czy spali mniej niż 5 litrów.

 

Nie wiem jak w waszych 360 jest ze spalaniem, ale moja 360 mało pali i tez chodzi w pługach 3 skibowych i nie powiem bo w gary dostaje, napewno spali z 3 lity wiecej niz 330, ale 330 bym to orał pewnie cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Panowie, dzisiaj w orce pługiem 3x30, głębokość 28-30 cm, na 4 klasie mój 3P spalił 3,7 l/mth. Jazda na drugim biegu 1450 rpm. Z tą prędkością orzę hektar w 3 godziny. Daje to spalanie na poziomie 11l/ha. Moim zdaniem niezły wynik.

 

 

Z tych 3 godzin 50% to czas nawrotów + poślizg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz rację, samej orki jest niewiele bo mam krótkie pola (to co dzisiaj orałem ma niecałe 200 m). Silnik ma przepracowane 400 mth od remontu. Jednak uważam, że tak małe spalanie uzyskuję przez to, że pracuję na niskich obrotach. Przy orce na 1900 rpm na czsie można niewiele zyskać, za to spalanie będzie dużo większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miecho123 ale mówię Ci że na mojej ziemi... mogę ciągnąć taki pług... o szer.roboczej 130cm... szkoda ze nie mam zdjęć... bo jak patrzysz z tyłu to brakuje jakieś 10-12cm by zabrał całą szerokość ciągnika... Poświadczyć jedynie mogę tym że MTZ ciągnie około 2 metrów szer roboczej...

 

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Kołaszewski 5

 

Czyli 360 może ciągnąć 1,3 metra(jak by co to ciągnę ruski pług, może ktoś wie jak one wyglądają... to pod korpusy mam jeszcze podłożone kliny by lemiesz szedł bardziej w poprzek. dzięki czemu pług mogłem ustawić inaczej na belce, by szerzej zabierał).

 

Jeśli moja 360 spala zbiornik na jakieś 6-6,5 ha to również wychodzi około 11 litrów(2000 obr/min). tylko że jak sprawdzałem to 2,5 ha w ładnym kawałku w 4 godziny położyłem


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Zgadzam się Kolego Dominik sam widziałem jak facet 360 ciągał 4x30. Chodzi mi cały czas o to że pole polu nie równe. Kolega GoRAL1 pisze że spala ok 11 l na ha. Ja spalam tak jak liczyłeś ok 15 l. ztym że ja jeżdżę na 3 biegu ok 1800 obr. W tym roku pożyczyłem szwagrowi 360 3p i doorywałem Władymircem. Jak zajrzałem do zbiornika to zdębiałem wyszło mi ok 21 l na ha. A chciałem zrobić tylko tak jak 360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciągnk nie tylko służy do orki ale i tez do innych lżejszych prac, w których c 360 o wiele więcej od 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zauważyłem też jakieś rozmowy na temat mocy 355 i 360... z tego co ja wiem to one mają praktycznie identyczne silniki... wszystkie zmiany w mocy to tylko napisano na papierku... 355 ma podaną moc przy 2000obr/min a 360 przy 2200obr/min... to tego jeszcze można dołożyć 4011 która miała przy 1800obr/min jeśli byłby przy tych samych obrotach to moce byłyby porównywalne...

Te silniki z tego co ja wiem mają inne wały tzn. mocowanie ciężarków wału... i koła zamachowego... no i delikatnie różnice bloku.

 

I tu się zdziwisz bowiem 4011, C-355 i C-360 maja inne silniki. I z tymi obr też pomyliłeś bowiem C-360 ma max moc przy 2200obr/min, max moment obrotowy 1500-1600obr/min.C-355 ma max moc i max moment obrotowy przy 2000obr/min. 4011 ma max moc przy 2200obr/min i max moment obrotowy przy 1800obr/min. W budowie silników tez są zmiany.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz jakie są te równice?? bo te o których ja wiem to napisałem. W praktyce te wszyskie trzy ciągniki mają tę samą moc... a co napisali na papierku to wiesz...;p

 

a jak teraz sprawdziłem to 4011 ma podaną moc przy 2000obr/min a nie jak wcześniej mówiłem 1800obr/min

 

U mnie ciągnik jest zawsze wykorzystany w pełni... do lżejszych prac mam 330 a typowo ciężkich MTZ... wiec koniki się nie marnują...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tego co ja wiem to w c355 jest inna pompa wtryskowa i regulator obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No to powiedz jakie są te równice?? bo te o których ja wiem to napisałem. W praktyce te wszyskie trzy ciągniki mają tę samą moc... a co napisali na papierku to wiesz...;p

 

a jak teraz sprawdziłem to 4011 ma podaną moc przy 2000obr/min a nie jak wcześniej mówiłem 1800obr/min

 

U mnie ciągnik jest zawsze wykorzystany w pełni... do lżejszych prac mam 330 a typowo ciężkich MTZ... wiec koniki się nie marnują...

Jest nawet temat o różnicach w silniku C-355 i C-360.Tam jest opisane. I jak coś tam się wypowiedz bo tu jest inny temat.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet temat o różnicach w silniku C-355 i C-360.Tam jest opisane. I jak coś tam się wypowiedz bo tu jest inny temat.

 

 

właśnie również miałem zamiar to zaproponować, bo przed chwilą znalazłem ten temat...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

co to udało mi sie znależć to tak wyglada spalanie

 

Jednostkowe zużycie paliwa przy mocy znamionowej - 265 g/kWh tj. max. 10,2 l/h przy pełnym obciążeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

czyli sumując:

 

--dotyczy 360 >>Jednostkowe zużycie paliwa przy mocy znamionowej - 265 g/kWh tj. max. 10,2 l/h przy pełnym obciążeni

 

 

--dotyczy 3603P >>Jednostkowe zużycie paliwa przy mocy znamionowej wg DIN 70200 – 236 g/kWh,

 

Dane według katalogowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

traktor traktorowi nie równy wykonywana robota wykonywanej robocie nie równa(chociaz ta sama) kierowca keirowcy nie równy producenci podali spalanie ale w zeczywistości u kazdego te traktory palą inaczej kazdy wie swoje jak się sami nie przekonamy to nie bedziemy wiedzieć dokładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

C-360 w orce na 2x 35 pali 5-6 litrów

Jak ojciec jeździł na usługach to jeden bak starczał mu na cały dzień pracy w kultywatorze a kultywator trzeba przyznać zaj****y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

3p przy większym obciążeniu to nawet 5l na godzinę spali. Na 1,5ha to 20litrów wypalił. A przy lżejszej to niewiele do trzech litrów max. To pełny bak na dwa dni starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przerwaniec    0

?witam. ja mam 3p i władimirca t-25... nie liczyłem ile 3p pali na mtg, ale musze ci powiedzieć ze spalanie w 3p i władku jest w podobnym przedziałe... oczywiście perkins troche więcej pali, ale i tak to jest dużo mniej niż 360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Wypalił ktoś kiedyś za jeden dzień bak paliwa w mf 255>? Ojciec ma pola 14 km od domu i miał tam do 14 - 15 godz orki, kiedyś wzioł nawet karnister ale nie musiał dolewać

 

Ja wypalilem przy wyworzeniu obornika 2 ha w jeden dzien wywiozlem 14 rozrzutników  po 4t i musiałem zaorac  to odrazu  to  w nocy skonczylem , wszystko robilem mf255 a orałem 3*35 głebokosc orki około 20cm ale mial ciezko  bo gaz na max a  spadał mi nawet  do 1500obr i miejscami  4 terenową musialem...  :P

 

 

rano zalany po korek a jak zjezdzalem z pola  to  zegar paliwa na czerwonym  :unsure:

 

pole oddalone około 100m  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

3p w lekkiej robocie pali około 2.8 litra na godzinę a w orce około 4 -4,5 na pełnym zbiorniku powinno się spokojnie 5 ha zaorać


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

ja specjalnie zalałem swojego 3p po sam korek żeby sprawdzić ile spali na 1he.

zostało zaorane 2.80ha w dwóch kawałkach z dojazdem do jednego 1km następnego dnia jak go tankowałem to paliwo lałem butelką 2 litrową i wyszło mi 15 butelek znaczy że spalił mi na ten areał 30 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj