Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja wiem z doświadczenia ze perkins nigdy nie spali tyle co c360 i to jeszcze w lzejszej robocie, takie bajki to mozesz opowiadac swoim dzieciom na dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

wierzyć nie musicie ale jednak 3p ma słabszy silnik i gdyby zachaczył do 3p tyle co ja do swojej zwykłej to by nawet z miejsca nie ruszył. pisze tak jak było niewiem dlaczego tyle mu paliła ale tyle paliła. ale kazdy wie swoje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oczywiście ze jest możliwe ze tyle spaliła 3p choć był po remoncie, moj znajomy ma 3p po remoncie 3 lata i pali tyle co 914 a z dymieniem to dorównuje 60-tkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

jak ktoś przeciąża ciągniki to nawet i 3p może spalić więcej od zwykłego a jeszcze jak pompa wtryskowa i wtryski są walnięta to tym bardziej ale fakt jest jeden jakby obydwa ciągniki były w stanie idealnym i dostały maxymalne obciążenie które dopuszcza fabryka to 3p na godzinę spali mniej ale ma mniejszy uciąg trzeba o tym pamiętać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

tyle ze 3p nie kopciła na o zwykła wiadomo :blink: dziwne mi tez to było ale tak było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dużo zależy od kierowcy jak ma ciężka nogę, np ja w swojej c 330 zrobiłem 18l na hektar sam się dziwiłem ze tyle spaliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

znaczy nie wiem czy wiesz jak robota w lesie wyglądam ale jest tak chaczysz ile się da nie raz az musisz wyszarpywac by ruszyć dojezdzasz na miejsce składu odchaczasz i wikasa spowrotem, na mnie sie darli ze zajade ciągnik a mi tam to wiesz 10 lat po remoncie to moze sie popsuc dosyć zarobiła naprawdę ciągnik sie wrócił z 10 razy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Mniejszy uciąg ........ ? :blink: Silnik od zwykłej 60 ma 5 koni więcej niż od 3p i troszkę inną kulturę pracy bo co 4 baniaki to nigdy 3 . Obydwa pociągną prawie to samo .......... , tylko co zwykła uciągnie na 3 biegu to petka na 2 - gim . No ale ...... widzę że tu jest grono ekspertów ......... ;) Ciekawe czy któryś z was widział jak się ciągnie 5cbm buka w jednym klocu.......... Temat proponuję zamknąć bo jest bez sensu ......... Nigdy zwykła nie dorówna 3p pod względem spalania.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Filipoo C-355 ma tyle samo mocy co 3P więc jakim cudem może spalić mniej od Perkinsa? Przy sprawnych silnikach to jest nierealne. Chyba, że przy tym 3P układ wtryskowy jest do wymiany. A tak przy okazji ja do zrywki drewna używam forwardera John Deere 1010 E, który spala niecałe 4 l/mth, przy wydajności 60 m3/h.wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Fillipo a ja wyciągnołem w tartaku sosne 3,5 mbc c 330 na 3 biegu koła w powietrzu przednie belka i heja

wiec jak c 360 3p nie mógł wytargać 3 pręciaków o średnicy 15 cm ?????? no stary nierealne wręcz

Dodam że sosne ciągnąłem około 50 metrów pod trak miała 80 cm średnicy i 19 m długości


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

Ja mam ursusa c 360 3p, napisze tylko tyle ze mi pali troszke wiecej a moze tyle samo co 330, a ile wiecej sie 360 zrobi niz 330. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Mam Władymirca (który jest oszczędnym ciągnikiem)oraz 360 3P. Jak robi się z głową to 360 3p pali niewiele więcej od 330 i Władymirca. Niestety jak dostanie dobrze po garach to spalanie drastycznie wzrasta ale nigdy do poziomu zwykłej 360. A robotę zrobię tą samą. Moj szwagier posiada 360 oraz pługi 3x30 ja 2x30 to samo pole ja orze ok 40 min dłużej, ale na 3 on na 2 jakość wykonanej pracy widać na pierwszy rzut oka nie wspomnę o oszczędności paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kuba

Myślisz, że nikt nie wie ile spala 3p i wszyscy w to uwierzą? Zapnij brony 5 polowe, jedź w świeżo orane pole i powiedz czy spali mniej niż 5 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie c360 nie ma nigdy lekko... więc swoje spalić musi... c360 ciagnie sobie smugę dymu ale jakoś z tym spalaniem nie jest tak źle... a nawet bardzo dobrze... pewnie posiadacze 3P jak zwykle mają inne zdanie... i za chwilkę któryś mnie zacytuje... Zahaczcie do 3p taką beczke jak ja mam... albo pług...(ruska szer,robocza ok. 130cm)... o balociarze już nie wspomnę... i wtedy porozmawiamy o spalaniu... bo jak słyszę ze niektórzy 3p ciagną 2x30 to śmiech mnie bierze... to tak jak bym ciapkiem orał...2 ha na dzień...

 

Zauważyłem też jakieś rozmowy na temat mocy 355 i 360... z tego co ja wiem to one mają praktycznie identyczne silniki... wszystkie zmiany w mocy to tylko napisano na papierku... 355 ma podaną moc przy 2000obr/min a 360 przy 2200obr/min... to tego jeszcze można dołożyć 4011 która miała przy 1800obr/min jeśli byłby przy tych samych obrotach to moce byłyby porównywalne...

Te silniki z tego co ja wiem mają inne wały tzn. mocowanie ciężarków wału... i koła zamachowego... no i delikatnie różnice bloku.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

c360 i pług o szerokości 130cm to chyba orzesz ale na podorywce i na szóstej klasie ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mam 60 jaki 3p więc mogę się chyba wypowiedzieć i powiem tak 3p nigdy nie spali tyle co zwykła 60, ciągał beczkę 7tys na tandemie ale to tylko trochę, zato chodził 5 sezonów z belarką claasa i w niej spalał ok 3l na mth, pług ciąga 3x30 w sprzyjających warunkach bo jak jest trochę twardziej to tylko 2 skiby, a pług o szer 1.3m to jest do ciagnika 65-75KM a nie do c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Dlaczego śmiech Cie bierze wszystko zalerzy od spójnosci gleby. Wolę orać spokojnie i pradłowo 2x30 niż spaprać orkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z pługiem 130cm orzę na 6-5klasie i to na głęboko...(ok25-27cm) a nie na podorywce... jak w większości znowu każdy nie wierzy.. przyjedz do mnie a przekonasz sie ile ciągnie...

>

to powiedzcie ile ona spali w stosunku do wykonanej pracy a nie na mth... bo te ciągniki zupełnie inaczej je biją... C360 spali przy balociarze na cały dzień pracy od 9.30 do 22.30 około 45-50 litrów w zależności od pól itp.

>

jak umie się dobrze ustawić pług to nic sie nie spaprze... oraz gdy jest dobrze ustawiony to znacznie lżej idzie... bo orze a nie radli...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sam orze moim u3512 2x30 na rędzinie i idzie ciężko, a c330 to nawet 2m nie ujedzie a na 6 klasie to orze ale pługiem 3x40 i pali 9-10l na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

takich dni nie robiłem więc ci nie powiem ile spali na cały dzień, wiem tylko że spokojnie 2 dni na zbiorniku robiła czyli jakieś 12-14 ha z dojazdami dość sporymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę ze tylko mi ciągniki palą dużo... a innym tyle co dobry komarek... do jakis rekordów powinniście się zapisać komu ile spali... ja 360 przez dzień zaorzę ok. 6-6,5ha z tym pługiem i zbiornika paliwa praktycznie nie ma...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Kolego Dominik wszystko zalerzy od spójności gleby. Kiedyś na żuławach widziałem jak człowiek 360 ciągał 4x30 i szło mu bardzo dobrze zresztą na yuotubie jest podobny filmik (jak dojdę jak to wstawię link) u mnie niestety 360 3p ciąga 2x30 pług ustawiony jest prawidłowo niestety ziemia taka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem że wiele od tego zależy... ale w przypadku gdy taki ciągnik ciągnie 60cm szer. roboczej bo nie jest w stanie spalić tylko 6 czy 7 litrów na hektar... bo będzie to orał ok 3 godzin... a z wypowiedzi qazi wynika że 3p spali średnio na godzinę zegarkową przy balociarze ok 5 litrów... niech będzie ze przy pługu spali tyle samo(choć jest to mało prawdopodobne) więc 3godziny orki razy 5 litrów daje 15...litrów


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Oczywiści że masz rację Kolego ale 360 z takim pługiem jak Twój to może prawidłowo wykonać tylko podorywkę. Wyobtaź sobie pare latek temu stoję sobie w sklepie popijam piwko a znajomy przychodzi i mówi że ja popijam a pole nie zaorane. Ja mu na to że się poprostu nie da. Chłopisko zaperzył się poleciał po ciągnik i pojechał orać po godzinie wrócil przeprosił i jeszcze piwo postawił nie dało sie. Swoje pole po prostu człowiek zna i wie kiedy czego mu potrzeba a jest to wiedza zbierana od pokoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja powiem tak na w kawałek ziemi koło towego domu a kawałek ziemi jakiś kilometr dalej i chyba nikt nie powie ze tu i tu ziemia jest taka sama wiec i drzewo z poszczególnych miejsc inną wage ma :blink: no c-330 tez targałem po 8 kopalniaków ale było lekiie drzewno :) wiec nie porównujcie ze u mnie było takie cięzkie jak i u was: :) wiec trzymam się tego co pisałem ze tak szła robota i tyle paliły bo tak było ;) jeśli jest ktoś z mojej okolicy to wie jak tu jest :) a u mnie na piachu c-360 z pługiem 3 skibowym nie daje rady kopie sie jak głupia a majorek z 2 sibowym idzie az miło i jak to wyjasnic??? rózna moc tyle ze majorek ma opony 14,9-28 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj