Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

PRIMO    8046

Migtig ty chyba nie masz pojęcia jaka jest różnica między silnikiem C-360 a C-360 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak śledzę ten temat i 90 procent osób które się tu wypowiadają nie są obiektywne i przechwalają się kto mniej spali jeszcze trochę i oba te ciągniki zaczną produkować ON podczas pracy zamiast go spalać. Identycznie jak w temacie T25 i c330, tam też tego typu klimat panuje.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Posiadacie chociaż takie ciągniki , raczej nie bo takie zdziwienie jest

Zdziwienie? Ja bym tego tak nie nazwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Posiadacie chociaż takie ciągniki , raczej nie bo takie zdziwienie jest

 

A jak raz widziałem jak jechał drogą - to się liczy ? :huh:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

moja 3p spaliła 3,5 l w orce pług ug2 1800 obr

Załóż mu 3 ug i rura na hektar ile spali a nie na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

C360 w talerzówie pali 13-14 litrów na godzinę i nad polem jest batory na pełnym możu,że pola nie widać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Tak śledzę sobie te wypowiedzi co do spalania 60-tek, jako że już dłuższy czas nie posiadam w swojej oryginalnego silnika to idzie zapomnieć ale cieszę się że jednak zamieniłem ten silnik na perkinsa 4. Nie dość że mocy nie brakuje to jeszcze to spalanie, w orce z pługiem 4x35 ug na ziemi V-VI klasy są miejsca gdzie jest i IVb pali 3-3,5l na godzinę zegarową a na hektar wychodzi mi 6-7 litrów, w porównaniu do 60-tki nie ma o czym mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ha , ha , ha ... Dobre , dobre . Poopowiadaj coś jeszcze ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Dokładnie... Chyba muszę zmodernizować swojego 5314 bo widzę że napedzajac tylko jedno koło zejdę z 15-17 litrów do 7
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
12 minut temu, MalyRolnik18 napisał:

Tak śledzę sobie te wypowiedzi co do spalania 60-tek, jako że już dłuższy czas nie posiadam w swojej oryginalnego silnika to idzie zapomnieć ale cieszę się że jednak zamieniłem ten silnik na perkinsa 4. Nie dość że mocy nie brakuje to jeszcze to spalanie, w orce z pługiem 4x35 ug na ziemi V-VI klasy są miejsca gdzie jest i IVb pali 3-3,5l na godzinę zegarową a na hektar wychodzi mi 6-7 litrów, w porównaniu do 60-tki nie ma o czym mówić.

jestes pewny ze to pług a nie brony podczepiłeś do niego

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
W zamiatarce ulicznej gdzie robi się na max 1000obr silnika praktycznie bez obciążenia wychodziło 2-2.2l/h zegarowa więc naprawdę.... Podaj adres to wyślę kalkulator i miarę do paliwa żebyś się już więcej nie błaznił swoją niewiedzą
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1115

W 2 skibach i obr 1.5 tys to jeszcze bym uwierzył tym 4p 3.5l on na godzinę :)

ale 4 skiby hm 

wynik nim 5-7 l

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Tak jak myślałem że lepiej było tego nie pisać bo żaden "rolnik" tego nie zrozumie, akurat do paliwa to jestem przewrażliwiony i za każdym wyjazdem w pole sprawdzam i dokładnie wiem na 100% ile pali, i dlatego napisałem a jak nie wierzycie to nie musicie i lejcie w te swoje kacapy wiadrami i róbcie. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
13 godzin temu, lukbold napisał:

 

 

13 godzin temu, lukbold napisał:

Dokładnie... Chyba muszę zmodernizować swojego 5314 bo widzę że napedzajac tylko jedno koło zejdę z 15-17 litrów do 7

Sęk w tym że On ma 60 4x4☺

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Urzekła nas Twoja historia... Naprawdę. Do tego ten pług który wymaga trochę masy ciągnika żeby jakoś to jechało. Muszę wujkowi powiedzieć że ma ten silnik do 60tki przełożyć bo narzeka na brak mocy w swoim 5314 w dodatku na piachu a orze z 25cm max MalyRolnik18 napisał: Tak jak myślałem że lepiej było tego nie pisać bo żaden "rolnik" tego nie zrozumie, akurat do paliwa to jestem przewrażliwiony i za każdym wyjazdem w pole sprawdzam i dokładnie wiem na 100% ile pali, i dlatego napisałem a jak nie wierzycie to nie musicie i lejcie w te swoje kacapy wiadrami i róbcie. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
To ciekaw jestem ile w innych robotach to pali... Przy bronowaniu to zapewne trza go zdajać 2x do dnia. Aż dziw że gostek jeszcze milionerem nie został
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1115
40 minut temu, lukbold napisał:

To ciekaw jestem ile w innych robotach to pali... Przy bronowaniu to zapewne trza go zdajać 2x do dnia. Aż dziw że gostek jeszcze milionerem nie został

Haha 

Moze zła miarke ma tego paliwa

Zle odmierza i stąd takie rozbieżności :)

U mnie we wsi tez sie podniecaja 3p

Bajki ze za caly dzien roboty 10l spalil przy rozrzucaniu obornika plus dojazd do pola hah 

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

A więc @soltys48 widać że chyba nigdy nie jeździłeś ciągnikiem 4x4 i nie wiesz co zmienia.

@lukbold To jest właśnie tak że czy w ciężkiej czy w lekkiej pracy pali tyle samo. A jak wujek narzeka na brak mocy to niech remontuje puki czas.

@mf362 Akurat dla twojej wiadomości mierzenie wychodzi bardzo dokładnie.

Edytowano przez MalyRolnik18
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1115
4 minuty temu, MalyRolnik18 napisał:

A więc @soltys48 widać że chyba nigdy nie jeździłeś ciągnikiem 4x4 i nie wiesz co zmienia.

@lukbold To jest właśnie tak że czy w ciężkiej czy w lekkiej pracy pali tyle samo.

@mf362 Akurat dla twojej wiadomości mierzenie wychodzi bardzo dokładnie.

Tak czy tak to i tak przyznam za racje ze na pewno mniej spalisz jak oryginał silnik lub 3p 

Wieksza moc w tej samej scorupie :)

mniej wiecej wiesz ile teraz ciagnik wazy ? Na pewno mniej niz 4514/5314 co nie ?

jeszcze jedna kwestia jakim biegiem orzesz 3 czy 4 ?

 

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Dlatego mówię że w porównaniu do oryginału to niebo a ziemia w spalaniu i w mocy, czy spali mniej od 3p tego nie wiem. Na pewno dużo mniej waży ale więcej jak oryginał bo dochodzi napęd i obciążenie no i sam silnik jest dużo cięższy. Orzę zawsze trzecim biegiem, ciągnik się nie męczy i skib nie rzuca tak jak na 4, u nas orze sie max 20cm bo więcej to zółty piach. Widze ze masz c360 no to ile ci spali w orce ug3 na godzine_ 

Edytowano przez MalyRolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Myślałem , że ktoś dla "beki" i ożywienia tematu takie bajki wciska , a tu wygląda , że sam wierzy w to co napisał .

Może zawiadom Guinessa , bo to najprawdopodobniej traktor , który najmniej na ha spala w takim pługu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj