Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12079

kamil22798 roboty na cały dzień a ty chciałbyś żeby on tylko paliwo wąchał? te 30 l na tą robotę to jest mało !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W orce pali średnio 12L/ha, zaorałeś 1,5 ha to już masz 18litrów a gdzie paliwo na kultywator i 5-rozrzutników obornika ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

moim zdaniem tez duzo nie spalil, ale koncowki mozesz wymienic, koszt ok. 160-200 zl, a na pewno bedzie roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Jaki miałeś ciągnik wcześniej?
Bo jak dopiero zaczynasz przygodę z rolnictwem to powiem Ci że to bardzo drogie hobby i kokosów się nie spodziewaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Na ha (hektar) 12 litrów nie godzinę. t 25 czy c 330 spali podobnie, a będziesz orał 3 godziny i się męczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

ja juz mam 3 z rzedu 360 i kazda pali ok 8-10 litrow na godzine orki to na hektar wychodzi 30 a wy pier**licie ze pali 12 na hektar?? coś wam sie w glowach pier**li chyba na jakims j**anym piasku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

ja u siebie przekrecilem c 360 na 3 biegu plugi 3 skibowe jednego dnia 5 ha to zbiornika bylo malo, ziemia dosc cieka, 30 na hektar nie spali chyba ze jakas glina ostra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

tu masz filmik jaka ziemia. orze moj kolega. gwarantuje Ci że hektar takiego pola trzeba orac 4 godziny pługi 2 duze grudziackie i 1 lub 5 terenowa cały czas i pali 30. Są jeszcze pola ciezsze od tego ale to juz wyjatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

W końcu jest jakaś osoba która to rozumie że są naprawdę cieżkie pola. Najbardziej smieszą mnie wypowiedzi niektórych że orze gość 4 grudziąckimi na 25 cm głebokości i to na trzecim biegu ale nawet nie wypowiadam sie na takich forach bo po prostu to robi sie śmieszne. Według mnie to do 360 tylko pługi 2 i jak są optymalne warunki to 2 można jeździć nawet na takim polu ale to raczej jest maksimum bo i tak przód tańczy górą :) Ale powiem szczerze że 360 3p w takiej ziemi 2 pługami radzi sobie dużo lepeij mimo tego że ma 3 cylindry ale slinik nie spada z obrotow tylko cały czas się kręci no i wtedy wiadomo spali mniej niz zwykla 360 no ale jest droższy w zakupie. Więc podsumowując jeżeli koledze spalil te 30 litrów na tą robote co zrobił to praktycznie on tylko wąchał paliwo wiec raczej nie ma co szukac z za dużym apetytem na paliwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

60 lubi wypic szczegolnie jak dym wali z komina a gaz w podlodze, u mnie wychodzilo ponad 15 litrow na hektar, bo zbiornik ma 65-67 litrow + jeszcze pozniej 20 dolewalem z karnistra i z tego zostawalo moze 5l na zjazd. , pompa po regeneracji, nowe koncowki, ziemia dosc ciezka, tyle ze oralem dosc plytko, bo czas i termin gonil, i dawalem mu na 3, efekt ? dyfer sie rozdupcyl i pozamiatane. Jak ludzie pisza, a nawet jeden taki nie bede przytaczal niku ostatnio pisal ze 60 spalila pol zbiornika na zaoranie 4 ha UG 2 i dojazd 40 km to mi sie smiac chce, bo albo nie wie ile to jest pol zbiornika, albo on tylko z daleka przez okno patrzy jak ojciec/dziadek w polu robi, tankuje itp. Ja mam kupiony ten mini CPN z licznikiem, wiec czasem jak mam chwile to sobie lubie sprawdzic, np. zrobienie u mnie hektara agregatem to 10 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

ja juz mam 3 z rzedu 360 i kazda pali ok 8-10 litrow na godzine orki to na hektar wychodzi 30 a wy pier**licie ze pali 12 na hektar?? coś wam sie w glowach pier**li chyba na jakims j**anym piasku

Jak trzymasz gaz w podłodze czemu nie.Wystarczy 1700-1800 i 5-6 litrów na godzinę wystarczy tylko musi być zdrowa dobrze wszystko ustawione pompa kąt wtrysku wtryski a w paliwe się odwdzięczy, :P

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

No widzisz Ty przynajmniej wiesz ile pali 360 i nie owijasz w bawełne a niektórzy to są tacy ze tylko potrafią zachwalac ten cud techniki a w zyciu pewnie nie jezdzili i tylko patrzyli przez okno tak jak Ty mowisz jak kto inny robil hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Już na pewno ten perkins nie spali mniej w tych 2 ug w cięzkiej ziemi od znajomych słyszałem i na forum to 3P prawie tyle samo pali co 60-tka,60-tką trzeba umieć jeździć nie można mieć ciężkiej nogi  2,200 daje czy 2,300 i  mało co silnik nie wyskoczy tam wystarczy 1800 i idzie w 3P co innego zejdzie z obrotów uszczelka albo wał ukręci  już nie możliwe żeby radził lepiej bo 4 gary to nie 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

masz swoje zdanie ja swoje. Kiedys istnialy KR i byly tam 360 zwykle i 3P i przeciez byly to nowe ciagniki no i wlasnie 3P radzil sobie duzo lepiej zarowno w polu jak i z przyczepami i w dodatku palil 1/3 mniej paliwa. Wiem to bo moj ojciec i dwoch wujkow pracowalo w kółku wiec nie opowiadaj mi bajek jaka to 360 jest oszczedna a ja i wiekszosc ludzi nie potrafi jezdzic A w takiej ziemi jak nie dasz gazu w podloge to nie pojedziesz uwierz mi. Albo zapraszam przyjedz swoja 360 dam Ci do zaorania hektar pola i zobaczymy ile wyjdzie Ci na godzinę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co przychodziły nowsze to roczniki to one więcej się psuły niż jeździły i bardziej narzekano na 3P i już nie pieprz że spali 1/3 tego co 60-tka  Bo to już przesada   mierzyłem spalanie wychodzi 13  na hektar.Przy takiej robocie z filmu to powinien spalić 20 z kawałkiem maks a ty dajesz te 2200 lub masz obrotomierz chiński że pokazuje 2 a rzeczywistości 2200 Bo między 2000 2200 Wychodzi prawie litr różnicy Sprawdzałem to.Skoro masz takie ziemie  zmień opony na radialne dociąż go to będzie szedł pewnie ciągle się ślizgasz  .Sam mam glinę i pod górkę daje 1800 1900  2 bieg , 3 bieg idzie dośc dobrze ale wole 2 żeby nie przeciążać silnika .Kogo się ja nie pytałem to spalanie w orce 3P 60-tki jest prawie takie samo nawet rolnik 277 przyznał  że prawie wychodzi to samo to jak on spala 1/3  to co on na hektar spali 7 8 litrów?  Na pewno nie,  na granicy 9  10 to uwierze Iijednego garu nie przeskoczysz większy moment ma 60-tka większość patrzy o 5 km tylko to nie ma różnicy a to błąd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil22798    0

mam takie pytanie wczoraj orałem i podnosnik na zimnym ladnie podnosi i trzyma a na goracym podnosni tylko 10cm co to moze byc ??? na miarce oleju jest ponizej tej kreski na samym dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Już na pewno ten perkins nie spali mniej w tych 2 ug w cięzkiej ziemi od znajomych słyszałem i na forum to 3P prawie tyle samo pali co 60-tka,60-tką trzeba umieć jeździć nie można mieć ciężkiej nogi  2,200 daje czy 2,300 i  mało co silnik nie wyskoczy tam wystarczy 1800 i idzie w 3P co innego zejdzie z obrotów uszczelka albo wał ukręci  już nie możliwe żeby radził lepiej bo 4 gary to nie 3

 

Oczywiście że pali o niebo mniej od zwykłej c360, w lekkiej robocie wącha paliwo a w ciężkiej wychodzi 1/2 tego co pali C360. Jak komuś 3p pali tyle ile C360 to pora zajrzeć do silnika. Druga sprawa że 3P wypala uszczelkę nie przez niskie obroty a przez wiele innych czynników odmiennie co do wału który ukręca jeśli za sterami siedzi kat bez mózgu a nie kierowca ciągnika rolniczego. Co do samych cylindrów to idąc twoją logiką silnik o tej samej pojemności mający dwa razy więcej cylindrów radził by sobie dwa razy lepiej w polu? Mhmm zastanawiam się dlaczego zetor 5011/5211 mając 3 cylindry radzi sobie o wiele lepiej w orce od C360 mając jednocześnie mniejsze spalanie. Czyżby te ciągniki miały jakąś tajemniczą technologię nie odkrytą przed resztą świata?

 

Co przychodziły nowsze to roczniki to one więcej się psuły niż jeździły i bardziej narzekano na 3P i już nie pieprz że spali 1/3 tego co 60-tka  Bo to już przesada   mierzyłem spalanie wychodzi 13  na hektar.Przy takiej robocie z filmu to powinien spalić 20 z kawałkiem maks a ty dajesz te 2200 lub masz obrotomierz chiński że pokazuje 2 a rzeczywistości 2200 Bo między 2000 2200 Wychodzi prawie litr różnicy Sprawdzałem to.Skoro masz takie ziemie  zmień opony na radialne dociąż go to będzie szedł pewnie ciągle się ślizgasz  .Sam mam glinę i pod górkę daje 1800 1900  2 bieg , 3 bieg idzie dośc dobrze ale wole 2 żeby nie przeciążać silnika .Kogo się ja nie pytałem to spalanie w orce 3P 60-tki jest prawie takie samo nawet rolnik 277 przyznał  że prawie wychodzi to samo to jak on spala 1/3  to co on na hektar spali 7 8 litrów?  Na pewno nie,  na granicy 9  10 to uwierze Iijednego garu nie przeskoczysz większy moment ma 60-tka większość patrzy o 5 km tylko to nie ma różnicy a to błąd 

 

Co się tam więcej psuło skoro prócz kilku detali ten ciągnik się nie różnił niczym od poprzedniej wersji? Niestety ale znowu widzę tu rozbieżność, mniej cylindrów, mniejsza pojemność, mniej KM mniej Nm a pali tyle samo? Pewnie znowu brytyjscy inżynierowi popełnili błąd i wypuścili takiego bubla...Różnica 5 km i 25 Nm (z resztą już w niższym zakresie obrotów) to żadna różnica dla ciągnika który ma za sobą 30 lat ciągania pługa po polach, o takim czymś jak ciężar maszyny, stan opon, rodzaj ziemi, pogoda i kilkunastu innych rzeczy nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj