Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

seweryn20    825

Trochę więcej zrobi ale tylko w sytuacji gdy w zwykłej 60-ce trzeba już zredukować. Na tym samym biegu siłą rzeczy oba zrobią tyle samo. Ograniczeniem robi się skrzynia biegów.

Nawiasem mówiąc też nigdy orki na dwójce nie robiłem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Traktor dobrze jedzie, bardzo nie dymi. Jest czas na reakcję, gdy próbuje się zagrzebać w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

ziemie mam od piachu dosłownie, po gliny I-klasa :) bardzo zróżnicowana okolica, od płaskiego jak stół terenu po górki:) 

co do sprzęgła trzyma jak ta lala:) ofc poszły nowe sprężyny i podkładki trochę ciężej teraz jest wciskać.. no ale coś za coś:)

no jak robię na tych samych biegach co zwykłą c360 to silnik jest wtedy mnie obciążony przez co i lepiej przepala i mniej spala:)

 

próbowaliśmy na piachu orać na 4szosowej, głębokość tak z 15cm no to już czuć było że ciężko ma, pojawiał się czarny dym (prawdziwa rzadkość!)  ale to nie orka tylko przerzucanie ziemie ziemi obok:) no ale to było bardziej z ciekawości:) 

 

myślę że na oponach 480radialnych spokojnie na lekkich i średnich glebach na równym dał by radę z 4skibowy albo z szeroką 3 która zabiera 120cm:)

z 3obrotową lemkena gdzieś 105cm bez problemu szło na średniej glebie tak 25cm:) a tak na serio wg mnie w obrotówce lemkena miał podobnie a może lżej jak 3UG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A czemu miało by paść sprzęgło  moc jest większa ale nie aż tak dużo skrzynia powinna wytrzymać spokojnie.Genius wspomniałeś  o składaku a to ciekawe jakby wsadził tył od c-4011 od 355 skrzynia nie do zjechania i silnik 7211 szybki wytrzymały ciągnik Dobre połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Adi przedstaw swój projekt w Lublinie. Może w ten sposób powstanie nowy, legendarny ciągnik? ;)

Pytałem o sprzęgło, bo ja przy oryginalnym silniku mam z nim problem (wymieniane w zeszłym roku).

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Eee tam, z pewnością nie składali go z elementów wymienionych przez kolegę Adi96. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

kolego a1fe26c daj porządne sprężyny albo wyreguluj dobrze i nie będzie problemu, ja zmieniłem silnik z myślą o maszynach na WOM sieczkarnia, prasa rolka i tam jest dobry sprawdzian sprzęgła :) wszystko trzyma, wiadomo jak dobze nie wciśniesz sprzęgła tylko jeszcze się ślizga to zawsze przypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Sprzęgło było wymieniane i od razu był z nim problem. Objawił się w orce gliny. Przed remontem ciągnik gasł. Po remoncie silnika i wymianie sprzęgła silnik nie gasł, a traktor nie jechał (nie grzebał nawet kołami). Dodatkowo wyszła jeszcze usterka dźwigni włączającej sprzęgło - puściły spawy. Szanowny wykonawca usługi z pewnością to zauważył, ale nie alarmował tylko założył rupiecia. Nawet tej blachy z rurką dobrze nie założył, bo nie kazałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Bez rozbiórki tego nie sprawdzę, a a ciągnik był potrzebny do roboty. I tak w zeszłym roku musiałem w sianokosy pożyczać traktor. Jeden pokos przez to przepadł - chętnych do pożyczki w niedzielę nie było, a w poniedziałek przed zbiorem spadł deszcz i padało przez tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To jak klapkę potrafił założyć źle to i tarcze sprzęgłowe może założył odwrotnie.Nie ma robić jak samemu  jest najlepiej  a zrobić sprzęgło w c-360 bardzo proste może tarcze lipne?

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Chyba zaopatrzę się w endoskop lub fiberoskop, bo jakoś nie bardzo mam ochotę rozpoławiać ciągnik...

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

Chyba zaopatrzę się w endoskop lub fiberoskop, bo jakoś nie bardzo mam ochotę rozpoławiać ciągnik...

dzień czasu we 2ale za to będziesz wiedział co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23papkin    0

to duzo spaliła

 

ja wiem czy dużo kolega C330 1 ha orał prawie 8 godzin to 30stka zjadła 20 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaku1990    1

moja c-360 na 2 hektary orania pługem 2x35 w bardzo ciężkiej ziemi bo sama glina i góry a było bardzo sucho spaliła mi 30 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil22798    0

Witam posiadam ursusa c360 od 3 miesiecy. Własnie zaczely sie prace polowe i  zalałem  bak do pelna 65l.  I tak zrobilem kultywatorem 1,5h pola, wywiezlem 5 rozrzutników obornika zrobil ok 1mtg. i na koniec oralem pole 2 godziny plugami 3 skibowymi. I przez ta robote spalila mi polowe baku 30l. I o to chodzi ze silnik ma dobre cisnienie nie kopci ma sile pracuje ladnie ?? Czy to sa takie uroki tego ciagnika z tym spalaniem ??  moze cos z zaworaami ? da sie cos z tym spalaniem zrobic  ?

Edytowano przez kamil22798

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malodzian    0

Te ciagniki duzo palą co innego 360 w 3 cylindrowym perkinsie są niby o 10km słabsze ale dają radę dlatego też cenowo są droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malodzian    0

No w sumie możesz komuś podstawic żeby ci wtryski podregulowal i wogole może tam jest przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Pewnie z tego powodu został sprzedany:)

Do sprawdzenia wtryski i ewentualnie pompa. W jakim stanie masz opony? Nie ślizga się? Może mu za mocno gazu dawałeś. Tak się zdarza że 60-tak 60-tce nie równa w mocy i w spalaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj