Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

karolas123    88

Chyba przegapiłeś kilka lekcji fizyki w podstawówce, skoro zadajesz takie pytania.

 

 

dawid3p, nie żartuj sobie, bo ktoś uwierzy. Edytowano przez karolas123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adampol1    0

Witam, jestem poczotkującym rolnikiem. Mam ursusa c360, robiłem orkę pod zasiew. Mam pługi polskie, orkę robię na drugim biegu, ale nie kryją dobrze, na trzecim biegu za cieżko. Chciałbym zmienić odkładnie, ale na jakie? Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie ma co porównywać silnika samochodu do silnika traktora w samochodzie jest wszystko odchudzone aby silnik jak najlżej się kręcił a w ciągniku grube które przenoszą obciążenia lepsze stopy materiałów.Dużo osób jednego faktu nie wie że silnik 3 cylindrowy będzie szybciej wkręcał niż 4 garowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a komu taka wiedza z kategorii bezuzytecznych jest potrzebna? pomiar czasu wkrecenia silnika na obroty  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jak ktoś gada że 3p jest szybko obrotowy to chyba nie jest w temacie, on ma max moment przy 2200obr/min tak jak c 360 ;)

Większej bzdury nie słyszałem. Maksymalny moment to on ma, ale przy 1400 obr/min. Dlatego zwykły S4003 zostaje daleko w tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

Większej bzdury nie słyszałem. Maksymalny moment to on ma, ale przy 1400 obr/min. Dlatego zwykły S4003 zostaje daleko w tyle...

co ty pi*pszysz ?

3p ma max moment obrotowy 1300–1500 obr./min i ma 165 Nm

c360  przy 1500-1600 obr/min ma 190 Nm

 

i oba mają maksymalną moc odpowiedni 2250/2200 obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Max moment obrotowy to nie obroty 1300 czy 1500 ale Niutonometry osiągane przy danych obrotach. 3P jest żwawszy nikt ameryki nie odkrył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Większej bzdury nie słyszałem. Maksymalny moment to on ma, ale przy 1400 obr/min. Dlatego zwykły S4003 zostaje daleko w tyle...

W jaki sposób zostawia w tyle?  Maksymalny moment 100 obrotów niżej niż czwórki to akurat porażka. Nie dość że jest mniejszy to jak go wykorzystać gdy  praca tego silnika ciężka na obrotach niższych niż 2000 robi się dla niego destruktywna a sam moment spada wraz ze wzrostem obrotów?  To raczej nie jest pozytywne zjawisko.  Przeskoczyć może jedynie w kwestii trwałości, spalaniu w lekkich pracach  i na tym jego podskakiwanie się kończy.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A co w ciężkich pracach 3P spali więcej? Koleś zapiął głębosz - jedną łapę do C360 - spalanie wyszło ponad 17 litrów na godzinę zegarową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ładnie jadna łapa i 17litry a koledzy wcześniej pisali że tyle to na około 1.5dniówki by starczyło jak ktoś napisze prawdę to ok ale ci wcześniejsi bajkopisarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

ja dzis robilem orke swoja 60-tka  3ha w niecale 5.5godziny plug 3x35 na glebokosc 20-25cm  pole rowne jak stol prawie  to na calosc spalila mi 20-25l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

ja dzis robilem orke swoja 60-tka  3ha w niecale 5.5godziny plug 3x35 na glebokosc 20-25cm  pole rowne jak stol prawie  to na calosc spalila mi 20-25l

 

Chcesz powiedzieć ze 3 ha zaorałeś w 5.5 h Nie wiem jakim cudem ale ja było nie było na 2 biegu to nieraz bite 2.5 - 3 h orze ?? I  chcesz powiedziec że spalił ci 20-25 l na to ?? Przyjmujac nawet ze 1 Mth to godzina zegarowa to Ursus c 360 spaliłbyci w przedziale 3.6 do 4.5 litra na godzine???

 

 


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Hmmm, zastanawiające, bo wynik 12l/ha takiej orki jest już niezły. Ja orałem na swojej glinie i klinach około 2 do 2,5h jeden hektar (no, górki mam niezłe i kliny też) "małym" MTZ-tem 65KM pługiem 3x30 Ventzki i wyszło mi 12l/ha. Ale może na równym, prostokątnym polu i lekkiej glebie dałoby radę mniej, myślę że koło 10l.

Nie wiem jeszcze, jak mierzyłeś tę głębokość orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Ja kiedyś orałem mtz pług 4x40 dwa pola na raz wuja i moje, długość 1200 metów w sumie było to pole 9 ha także wielki długi prostokąt orka jak zawsze na 25cm ziemia bardzo lekka ruski spalił 7l/ha a dziś orka na glinie pług obracalny 3x40 ruski mi spałił 25l/ha ponad, także możemy sobie gdybać jak każdy ma inne warunki, i na polu, inny pług a nawet paliwo bo jeden jeździ na ekodieslu a drugi na zwykłej

 

pozdrawiam ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chcesz powiedzieć ze 3 ha zaorałeś w 5.5 h Nie wiem jakim cudem ale ja było nie było na 2 biegu to nieraz bite 2.5 - 3 h orze ?? I  chcesz powiedziec że spalił ci 20-25 l na to ?? Przyjmujac nawet ze 1 Mth to godzina zegarowa to Ursus c 360 spaliłbyci w przedziale 3.6 do 4.5 litra na godzine???

4l na godzinę to nic dziwnego. W opryskiwaczu czy rozsiewaczu gdzie parkota na max 1600obr to jak 3l spali to wszystko.

Jak pole długie to szybko orka idzie. Na klinach czasem się męczę ponad 4h/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

4l na godzinę to nic dziwnego. W opryskiwaczu czy rozsiewaczu gdzie parkota na max 1600obr to jak 3l spali to wszystko.

Jak pole długie to szybko orka idzie. Na klinach czasem się męczę ponad 4h/ha.

 

No tak ale z tego co kolega napisał to by wyszło ze na zaoranie jednego Ha URSUSEM C-360  potrzebował +/- niecałe 8 litrów ON ... NIe wiem jakim cudem mu tak wyszło ale ja podczas orki to do 10 - 11 mam ciężko się zbliżyć a co dopiero do 8 l...

 

 

No chyba ze ja coś źle rozumuje albo moja 360 Pali jak czołg ....

Edytowano przez lew908

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

8l/ha przy takiej głębokości jest możliwe na słabej glebie, ale niemożliwe jest zaoranie 3 ha w 5,5 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja co czuję że kolega nam tu bajki opowiada o ile jestem w stanie uwierzyć że te 8l/ha spalił to nikt naprawdę nikt nie przekona mnie że takim sprzętem 3ha w 5.5 godziny zrobi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Ja potwierdzę - co do czasu - jest możliwe , na lekkiej ziemi , ale nie piaszczystej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Proste liczenie - 3 ha to 30000m2 czyli pole 1mx30000m czyli 30 kilometrów z pługiem biorącym 1metr co daje ok 5.5km/h by zaorać to w 5.5godz, ale to tylko teoria, ale jak ktoś ma pole kilometr długie to powinien dać radę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To tak jak mówisz tylko w teorii w warunkach laboratoryjnych :) bo kto ma takie pole.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj