Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

seweryn20    825

Gdy zaczęto produkować 4011 a potem 60-kę zetora 7211 jeszcze nie było. Więc jakim cudem silnik 60-ki ma być jego kopią?

 I w jaki sposób kopia skoro wszystko w silniku 60-ki jest inne porównując do 7211?To kopia owszem ale poprzednika zetora 4011. Z nim ma najwięcej wspólnego.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

o czym ty mówisz... dobra trawa i gaz w podłodze nie pomoże? nie no to już parodia, ja mam do 3p kosiarkę czeską a jest ona dość ciężka jednak i jakoś problemów nie widzę, jak by była potrzeba to na 4 pojedzie w na prawdę porządnej trawie- kwestię zapychania (i rozsądku) pominę.

co do silnika ursus zetor... pierwsze słyszę szczerze mówiąc że to ten sam silnik po małych zmianach... równie dobrze można by było porównywać silniki na zasadzie... ten ma 4 cylindry i ten,, pojemność podobna- to jest to samo (ale czy na pewno?). mówisz że dla nie znających tematu... 7211 miał (różne źródła różne dane) 63-66 kM a nie 70

nie wiem czy ma to wielkie znaczenie ale na początku produkcji 3p wstawiano do nich orginalne perkinsy produkcji brytyjskiej (ze śrubami "calowymi") w  a potem już nie, także 3p drugiemu 3p może być nie równy, również ględzenie typu np: pękają wały to ja puszczam mimo uszu...

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem czy ma to wielkie znaczenie ale na początku produkcji 3p wstawiano do nich orginalne perkinsy produkcji brytyjskiej (ze śrubami "calowymi") w  a potem już nie, także 3p drugiemu 3p może być nie równy, 

to do starszych 3p i mf 255 trzeba jakieś specjalne klucze czy coś? czym się różnią śruby calowe od zwykłych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Racja c360 to kopia 4011 tak samo jak i od Czterdzistki jest kopia 7211.Składał ktoś z Was silnik 7211 i c360 to zauważy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Co ty masz z tymi kopiami? To taka sama konstrukcja silnika tyle że w zależności od lat produkcji i mocy różnią się od siebie. 

Równie dobrze możesz powiedzieć że silnik 5211 to kopia 7211. Tyle że zapomnieli o jednym cylindrze. 

Rozbierzesz wszystkie silniki małej serii zetora i są one do siebie podobne bo to ta sama konstrukcja a nie kopia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to do starszych 3p i mf 255 trzeba jakieś specjalne klucze czy coś? czym się różnią śruby calowe od zwykłych?

podam prosty przykład głowicy, nakrętki jak chcesz odkręcić to 16 jest za mały a 17 ma trochę luzu, dlatego jak ktoś nie ma calowych kluczy to zazwyczaj tłucze młotkiem żeby 16 zmieścić :) a 17 może omykać. teraz zapewne jest to znormalizowane ale wcześniej obowiązywał w GB system calowy stąd te rozbieżności, zwłaszcza że cal nie ma pełnych mm a rozmiar klucza przykładowo 1 27/30 (tylko taki przykład) Edytowano przez daremw
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ciężko mi na to odpowiedzieć, mój 3p jest z 90-tego roku i na orginalnego perkinsa, nie wiem czy nie wprowadzę w błąd (1992?) w internecie na pewno się to da wygrzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

zgadza się, tylko nie wiem czy do 90 czy 92-ego wstawiano orginalne. aż takim fanem nie jestem ;)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Gwinty pozostały te same, producenci części zamiennych z czasem robili łby śrub metryczne, np przewody paliwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

całkiem możliwe, chociaż ja jeszcze mam orginały jeśli chodzi zarówno o nakrętki na głowicy jak i przewody do wtryskiwaczy, zresztą do orginalnych perkinsów jeszcze dorzucali komplet kluczy calowych, parę się jeszcze zachowało nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

typowe które kupisz wszędzie :)  czyli w milimetrach.

przykład: klucz 17-stka to 17 mm nakrętkę obejmuje (mierząc na przeciwległych płaskich krawędziach)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

zauważyłem, dlatego dodaję najprostsze przykłady,, czasami podstaw nie ma sie od kogo nauczyć, a bez zrozumienia podstaw ciężko zrozumieć dalsze rzeczy i czasami się robi aby robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

o czym ty mówisz... dobra trawa i gaz w podłodze nie pomoże? nie no to już parodia, ja mam do 3p kosiarkę czeską a jest ona dość ciężka jednak i jakoś problemów nie widzę, jak by była potrzeba to na 4 pojedzie w na prawdę porządnej trawie- kwestię zapychania (i rozsądku) pominę.

co do silnika ursus zetor... pierwsze słyszę szczerze mówiąc że to ten sam silnik po małych zmianach... równie dobrze można by było porównywać silniki na zasadzie... ten ma 4 cylindry i ten,, pojemność podobna- to jest to samo (ale czy na pewno?). mówisz że dla nie znających tematu... 7211 miał (różne źródła różne dane) 63-66 kM a nie 70

nie wiem czy ma to wielkie znaczenie ale na początku produkcji 3p wstawiano do nich orginalne perkinsy produkcji brytyjskiej (ze śrubami "calowymi") w  a potem już nie, także 3p drugiemu 3p może być nie równy, również ględzenie typu np: pękają wały to ja puszczam mimo uszu...

chyba nie wiesz co to jest dobra trawa xD dwa lata temu niemożna było wjechać na kilka działek i kosiliśmy dopiero w lipcu na 2paliły się nowe paski xD 1szosowej dopiero kosiliśmy :) a jak gówniana trawa to i 4szosowa zwykła c360 jak ofc równa łaka

w kosiarce rotacyjnej wcale nie ma ciężko ciągnik xD jeżeli jest sucha łąka woda hamuje talerze

ciężko to może mieć w sieczkarni do QQ:)) pierwszy raz widziałem w życiu  żeby 3P DYMIŁ i to właśnie w pottingerze:)) dziwny widok nawet w sipmie nie dymi jak w sieczkarni:)

 

silnik w c360 bardziej przypominal ten z zetora 5711(to samo wykorbienie średnia tłoków) tam była moc 55-57koni :) zasługa krzywek na wale rozrządu głowic kolektora:)

na początku w ursusie mieliśmy prawie oryginalny filtr powietrza i kolektor ssący to chmura dymu! dopiero jak dostał oryginalny dolot(kolektor 7211 i filtr powietrza 7711) wzrosła dynamika nie dymi:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

chłopie nie wiem co ty tworzysz... jak miałeś dobite 3p to może i chmurę dymu miałeś i problemy z koszeniem trawy, akurat wiem co to dobra trawa, powiesz mi że jak po czeskiej rotacyjnej pokosy się łączą to słaba trawa..., moje 3p miało do współpracy polską jednorzędówkę... szału wiadomo że nie było ale chmury dymu też nie, zacznij dbać  o sprzęt to będzie normalnie pracował.

a jak na łące jest woda to i zetor 7340 odczuwał i brakowało mocy na wałku, chcesz żeby 3p miało osiągi powiedzmy 100 konnego ciągnika? pomyśl trochę co piszesz i czy jest sens tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No w końcu 5 koni więcej... Ale w skali roku na tych samych hektarach i przy tych samych pracach 3P sporo zaoszczędzi, co tu dyskutować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ale straci na czasie robiąc trochę cięższe roboty na drugim biegu. A czas też pieniądz. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak jeszcze obrabiasz 60-tką to znaczy że czasu masz pod dostatkiem i to jest zbędne ględzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A co niby tą 60-tką na 3 biegu zrobisz? Pociągniesz agregat 2m na piasku? Jako jedyny ciągnik w gospodarstwie są też prace typu siew nawozów, oprysk, zgrabianie/przewracanie siana, praca z turem itp, i tu perkins pokazuje największą oszczędność. Sąsiad miał 3p i zamienił na zetora 5211, moment dokupił c330 do lżejszych prac bo jak sam powiedział na palwo by nie urobił, a 60-tka raczej mniej nie spali niż 5211....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekofire    0

3p moze i mniej spali ale jednak jest bardziej awaryjny niz 60.  posiadam 3p a widze co ludzie robia 60. Moj ciagnik "wypieszczony" jak sie tylko da ale jednak zawsze jakas awaria sie zdarzy  po prostu delikatne silniki moze kiedys jak to chodzilo na angielskich czesciach to robilo mth . A poza tym wezmy pod uwage jakosc polskiego paliwa a perkins szczegolnie jest wrazliwy na tym punkcie :/  pompa  robiona przynajmiej raz do roku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Kur.. chyba nie zrozumiał kolega Paweł885 :)  Chodziło mi o to że 3p jest lepszy do kosiarki od zwykłej 60 .

 

ekofire No  chyba troche przesadzasz z tymi delikatnymi silnikami a z tymi pompami to już bajki pleciesz <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj