Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

gelo400    32

Mam 3P od nowego, od 26 lat. I jestem z niego bardzo zadowolony.

A spalanie to 50-70% tego co klasyczna 60.

mysle ze 3p to roznica max 25% w stosunku do c360 posiadam obydwa i przynajmni9ej u mnie tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

uparli się na jakieś teoretyczne rozważania... temat i pytanie w nim zawarte nie tyczyło się: dajcie mi wykresy... obliczcie... wysuwajcie teorie. pytanie było proste a oczywiście paru mądrych się znajdzie którzy muszą się "wykazać" i zapewne prócz wiedzy praktycznej zabłysnąć wiedzą teoretyczną która w wielu przypadkach jest "nieco" oddalona od rzeczywistości. tyle w temacie, chcecie komplikować proste sprawy? załóżcie temat typowy dla mechaników i tam snujcie teorie a prostemu użytkownikowi (którego zapewne to nie interesuje) dajcie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam jakie końcówki wtryskiwaczy kupić miałem WZM 45 zł za sztukę i wytrzymały około roku. Może ktoś mi poleci jakieś innej firmy do c360-3p ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie kolego możesz podać oznaczenie tego Boscha? Bo nigdzie nie mogę znaleźć, a planuję wymienić. Ja mam WZM-y, przepracowały 5000 mth, więc pora na wymianę. Gdzieś na forum ktoś pisał o tych Boschach, że są dużo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co myślicie o rozpylaczach firmy Granit widziałem na allegro 21,40 zł za sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na odpalenie ciągnika powinny wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Nie pamiętam oznaczeń tych Boschów. Naprawdę to już najmniej 15 lat od wymiany. Polecił mi je znajomy mechanik. Po prostu poszedłem do sklepu ze starą końcówką i poprosiłem - "takie, z Boscha". Pamiętam jedynie, że cena już wtedy była dla mnie dość szokująco wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na odpalenie ciągnika powinny wystarczyć.

haha mało pocieszające

 

Nie pamiętam oznaczeń tych Boschów. Naprawdę to już najmniej 15 lat od wymiany. Polecił mi je znajomy mechanik. Po prostu poszedłem do sklepu ze starą końcówką i poprosiłem - "takie, z Boscha". Pamiętam jedynie, że cena już wtedy była dla mnie dość szokująco wysoka.

No tylko że 15 lat temu rozpylacze były lepsze niż teraz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

panowie, jak kupujcie WZM w sklepie, to sprawdźcie takze napisy na samym wtryskiwaczu, bo zdarzają sie sprzedawcy, którzy w pudełka po wzm-ach wkładaja tanią chińszczyzne i sprzedaja jako dobre-polskie.

Pewnie takie cos założył kolega, któremu szybko sie rozleciały.

 

edit

śmieszy mnie sposób myslenia coniektórych.

 

wzm za 45 są słabe, ale moze granity za awet nie połowę tej ceny będą lepsze;)

 

jak chce sie cos lepszego to nie mozna marzyc, ze dostanie sie to za pół darmo. Jakość kosztuje

Edytowano przez nunu85
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie jaki zestaw naprawczy do silnika do 3p ^^ Moje 3p od remontu kapitalnego ma zrobione około 1300 bierze już mi olej na cylindrach pojawił się grzebień. Traktor cały sezon ciężko pracował z prasie M- Fach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Do zakładu szlifierskiego niech wcisną surowe tuleje i przeszlifują pod wymiar.Zrobiłem tak z pięć tych silników i śmigają a w twoim zapewne były wciśnięte z THM choć to tylko marka a nie producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dałem tylko blok żeby mi wcisnęli tuleje a resztę to w domu robiliśmy ;) Możliwe że jest tak jak mówisz że dali THM szajs :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje 3p (podkręcona pompa) spala w rotacyjnie tyle co 60 (gaz w podłodze na 3 oba) spalanie 8/ha lecz prędkość jazdy,mocy jest równa a 3p nawet cięzej zadusić, Podczas pracy z sipmą rolka 120x120 spalanie jest mniejsze od 360 o około 2l na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To ma nie do końca sprawny silnik. Fizycznie jest to niemożliwe nawet gdyby ten zbiornik zasilał stu konny silnik. Powinien wspomóc się dobrym mechanikiem bo najwyraźniej 60-ka go przerasta.

Nowa 60-tka wychodząc z fabryki miała prawo spalić 10ltrów na godz przy pełnym obciążeniu, dla 100 konnego silnika to żaden wyczyn spalić 70 litrów w 4h dobrej roboty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mowa o 60-ce a ona 100 koni nie ma. Nie ma szansy żeby sprawny silnik 60-ki spalił 10 litrów na godzinę. 

A nawiasem mówiąc nawet największe złomy jak duże ursusy nie spalą 70 litrów na 4 godziny. Coś przesadzasz. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    443

Dla silnika s-4003 z C-360

 

"Jednostkowe zużycie paliwa przy mocy znamionowej – 265 g/kWh tj. max. 10,2 l/h przy pełnym obciążeniu"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_C-360

 

Tylko ciężko znaleźć pracę, gdzie przez godzinę pracuje się z pełną mocą

Hamownia, ewentualnie jakiś generator, czy pompa gdzie można wyregulować obciążenie tak, że silnik będzie wykorzystany w 100% mocy maksymalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Może robotę to znajdziesz, np orka na 3 biegu na cięższej ziemi w 3 skibach ale prędzej ją zagotujesz niż spalisz 10l/h, albo te 52 konie to jedna wielka ściema.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    443

Orka raczej nie. Nawet pomijając, że na końcu pola pług się wyciąga z ziemi. W orce opory pracy się zmieniają, a tu trzeba cały czas podawać maksymalną "porcję" paliwa przy obrotach mocy maksymalnej. Regulować tylko obciążenie, żeby utrzymać je stałe, tak żeby cały czas mieć praktycznie 2200 obr/min. Obroty nie mogą, ani spaść, ani wzrosnąć.

 

A co do spalania na hektar, to podawanie nie jest miarodajne, chyba że c360 3p i  zwykła c360 pracowały na tym samym polu z tymi samymi pługami, tak samo ustawionymi (jeszcze najlepiej żeby się w połowie pracy nimi zamieniły  :)  ) Zbyt dużą różnice robią warunki. Inny czas, praktycznie to samo pole (może 50m dalej). Raz C360 3p pociągnął "zachodni" pług 3X 40cm ( jeden korpus miał być odkręcony ale z ciekawości spróbowano i szło...) kiedy indziej z UG 3x30cm nie mógł się podźwignąć, a w 2x30 spalanie wyszło by kosmiczne.

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

A mojemu c330-3p w pracach różnych tzn rozsiewacz/ brony/ opryskiwacz zbiornik paliwa wystarczał na 30 godzin + gaz przebije ktoś? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

To znaczy że masz złożoną c 330 na silniku perkinsa :) Jężeli perkinsa dusi w pewnej robocie i nie może dać rady to myślicie że c 360 wiele wyżej skoczy ? chyba nie bardzo


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

powiem tak c360 sporo pali jak na tą moc mam wrażenie że c355 już minimalnie mniej spali a więc tak na 1ha QQ c355 spaliśmy średnio w sieczkarni 45L ON jak ładna wyrośnięta czyli 2-3polowa to nawet 55L ON! sąsiad kosi 3p i mówi to samo w obciążeniu w sieczkarni 50-60L spali! tylko jak on kosi to 2400-2600obr/min ale w opryskiwaczu czy pająku cyklopie 2,5-3 L i w to wierze!!! ludzie zrozumcie że c360 jest pijakiem i w od 3p dajcie sobie do zrozumienia że 3p w prawdziwym obciążeniu nie mówię oranie pługiem UG2 10cm tylko porządna orka 27-30cm na 2-3klasie glina ił UG3 i też ładnie spali!

wszystko zależy od stanu czy jest temostat jakie paliwo jakie wtryski co z pompą i na jakich obrotach!  

c360 sporo pali to fakt mam teraz silnik Zetora 72xx w c355 i co dziwne w średniej QQ na 1,05ha spalił 45L ON, w większej QQ kryjącej ciągnik 1szosowa spalił coś poniżej 50L 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

U mnie 3p spala w transporcie 3.l na mtg kosiarka rotacyjna 3.5l na mtg  agregat 2.5m czy talerzówka 2m 4l  mtg orka zimowa 5l na mtg . Spalanie ciągnika  jednak bardzo dużo zależy od kierowcy i nie jest prawdą że perkins musi mieć gaz w podłodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

c360 przed remontem dużo palila po remoncie nawet nie chce mi się wyciągać ani c330 ani 3p  czy to siew czy orka.... Musi więcej spalić c360 jak więcej zrobi od c360 3P przy kosiarce czy nie mówiąc orce...Ja w swojej c360 mam kola 18.4  r30 bo w orce normalnie na 3biegu nowe opony 14.9 r28 (mogę sptrzedać) grzebała w miejscu :P

 

Dobra trawa i w 3P gaz nie pomoże w podłodze.....w c360 po kapitalnym nowe sprzeglo(ursus oryginał) pali na piątym biegu+ hamulec na dwa tylne koła.

 

 

 

PS: Dla nie znających tematu c360 to silnik od zetora 7211 (tzw. kopia) i silnik jest zdlawiony ksztaltem kolektorow dolotowego, wydechowego wykorbieniem walu, innymi głowicami 9nie pamiętam co ), srednica cylindra i inne du**rele z mocy 70KM na 52KM i 190Nm(moment najważniejszy) a 3P ma 160Nm

 

Jak silnik dużo pali to ma jakieś niedomagania i nie porównujcie zajechanych c360 bo one mogą chodzić do samego końca jak żaden inny silnik, bo gdy zaniosłem głowice do regeneracji to Mechanik zapytał:

-To jeszcze chodziło???

 

Nie mówiąc o calkowicie wydmuchanej uszczelce pod glowicą, w podniesioną głową powiem że  orałem do końca na 2 no a nie raz na jedynce paliła wtedy dużo paliwa a z rury lokomotywa, ale jak to sie mówi po co remontować jak chodzi....

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj