Zaloguj się, aby obserwować  
mateusz25

Zetor 12145 czy to dobry wybór?

Polecane posty

lukaszz110    5

no dobra mowisz ze głeboko nie orzą a ty na jaką głebokość orzesz

ja na 35cm

dobrze to jakim JD orzesz te 8-9km\h tym 6620???????no jak by nie było ma 125PS a nie 117PS

a czym mierzyłeś tą prędkość w zetorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Również mnie interesuje tak jak @adikpl1 wedle jakich norm???

 

Słuchaj mnie takie owijanie strasznie denerwuje. Skąd może ktoś wiedziec jaka jest praca na JD skoro na starszego zetora że ledwo że sie na niego spręza. Ile Ty masz hektarów???

 

A co do tematu to kolega nas prosi o pomoc w kupnie Zetora a nie zadnego plastikowego traktorka. Gdyby bylo Zetor VS John Deere to ok. Jest tyle tematów VS to czy VS tamto ze napewno autor tegoż tematu napewno je przeczytal i doszedl do wniosku, ze chce Zetora wiec nie wiem na cholere wciskasz kit na temat Jd zamiast zetor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

biały1989 po twoim loginie dochodze do wniosku ze masz jeszcze 19-20 lat ale kompletnie nie wiesz o czym tu sie pisze

my piszemy o zetorach i ursusach bo to jeden temat a ty wyskakujesz z tym żeby gość kupił sobie coś zachodniego :lol:

jak taki za zachodnią techniką jesteś to wyjedz na zachód tam docenią twoje JD

 

2 rzecz

oglądałem twoje zdjęcia i dochodze do wniosku może być błędny ale jesteś spółkom w kilkoma gośćmi i macie takie maszyny bo zaczynając od zera nie stać było by cie na kupna takich maszyn jak JD77xx albo kombajn JD9xxx nie pamiętam jakie to symbole ale według mnie to bajki co piszesz ze jesteś takim zaradnym rolnikiem :D

 

po 3 to nie obrażaj nikogo iż nie stać nas na ten wspaniały sprzęt jaki ty posiadasz np.traktory i kombajn

bo nie jeden kupił by sobie nowy ciągnik ale to co teraz robią to bardziej przypomina zabawki dla ludzi z dużym portfelem moze ktoś woli stare rozwiązania i mniej naszpikowane elektroniką jak te JD

 

w poprzednim poście kłuciłeś sie ze nie wierzysz ze 12145 pociągnie 5 skibowy lub 6 zagonowy a twój JD to co ciagnie ???????to ta ssama moc smiem twierdzic ze masz coś z głową :D skoro przed chwila sie o to kłóciłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Bezsensowna sprzeczka na pewno kolega kupi od ciebie tego JD jak sprzedasz mu za te 40tys i jestem przekonany że będzie cię chwalił tak samo jak Ty ten traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Właśnie opisałem 12145 zgodnie z tematem ale się przyczepiliście i zeszliśmy na inne tematy.I nic nie ma o tym że karze mu kupić JD. Nie potraficie czytać ze zrozumieniem? 2 razy podkreślałem że dla autora tematu 12145 jest dobrym rozwiązaniem.

 

Prędkość w zetorze mierzyłem jadąc za nim JD, potem miałem zainstalowany licznik ADEL.

 

6620 zaorałem 5 skibowym pługiem obrotowym tylko 50 ha(i cały czas myślałem o pługach obrotowych.)

i po raz kolejny tłumacze że 125km w JD to nie jest moc maxymalna. W zetorze moc maxymalna wynosi 117 a w JD 138. Poprostu w niektórych zachodnich ciągnikach nie podają mocy max jako tej pierwszej. Popatrzcie w prospektach, jest moc znamionowa np 125 a maxymalna 138. a w zetorze podana jest jedna moc-maxymalna 117km, o nominalnej producent nie wspominał bo po co miał sobie obniżać ilość koni? max wynosi 117 i tyle podali. Dlatego pisałem że jeśli producent podaje że JD ma 100km nominalnie to maxymalnie będzie miał około 115. Jak mam wam to inaczej wytłumaczyć? Narysować? :lol:

Druga kwestia to przełożenia w skrzyni biegów na których traci się ileś tam procent mocy (nie pamiętam a nie chce strzelać)

 

Kolego lukaszz110 zastrzeliłeś mnie tym że mam spółkę z kilkoma rolnikami :D Wszystkie maszyny w moim profilu są moje tzn. ojca oprócz NH TM125 bo go sprzedaliśmy i przyczepy niskopodwoziowej widocznej na jednym ze zdjęć.

Ojciec zaczynał od 18ha. Teraz mamy 110 + 60 dzierżaw. Nigdy nie kupił bym 7730 bo jego cena brutto wyniosła 483tyś ale jest taki program jak PROW...słyszeliście o takim cudzie? :D Odliczyłem Vat i mam nowy ciągnik za 240 tyś zł.. Trzeba korzystać bo to się kiedyś skończy...

 

A i jeszcze jedno, orze na głębokość od 30cm pod rzepak do 35cm pod buraki bo lukaszz110 pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no to biały1989 orzesz jak ja

o prowie słyszałem :lol: a nawet dużo i sam z niego na wiosne skorzystam :D

 

co do tego gospodarstwa to dobrze ze korzystasz bo to jest dla ludzi znam przykład gościa z AF i mojego kolegi który mówił ze jego kombajn to NH CS i potem ze ma 230ha a okazało sie ze wynajete mają gospodarstwo jego pole własne to 20ha maszyny jakie do tego ów gospodarstwa wniósł to C-385A

wiec wiesz denerwóje mnie takie coś a traktorów to ma z 8 same nowe :D

 

ty masz JD kombajn stary i on ci sie dobrze sprawuje i zachwalasz to firme tak samo ciagniki a ja mam starego Z056\3 i dobrze mi sie sprawuje dlatego ze tak dobrze chodzi to kupiłem drugiego nowszego BS Z110\3 wypust już pod NH i je bede zachwalał w przyszłości moze za rok nowy zetor lub NH i to bede chwalił z tego to ów powodu kłótnia powstała to jak np.w zetorze

Zetor Forterra,Proxima 2009 ursus,case,deutz,mtz (857585995) - Aukcje internetowe Allegro

pisza ze moc maksymalna 133PS a na uciągu 122PSto ta druga ma mnie interesować ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Ale te maszyny są nasze na własność, a nie żadne dzierżawione. Damiannd94 - Przeglądanie profilu ten kolega może potwierdzić bo przyjeżdża do mnie w żniwa i robi foty :lol:

 

Dokładnie nie wiem czy moc na uciągu to moc nominalna czy jeszcze jakaś inna...? trzeba by gdzieś poczytać .

 

Ja się trochę "sfrajerowałem" kupując NH Td80 bo jego moc nominalna wynosi 70km(albo 72 nie pamiętam dokładnie) a max 80.

A patrząc na ceny NH i JD było 30tyś zł różnicy między ciągnikami którymi producent podaje 80km. Dopiero po kupnie NH zauważyłem w prospekcie że JD ma moc nominalną 80 km a max prawie 90. Także porównując NH td80 powinienem patrzeć na JD 70km, bo ten ciągnik miał 80max, a to już była inna cena i różnica nie była taka duża. To było 2 lata temu, nie wiem jak teraz podaje moc NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Nh podaje moc znamionową i maksymalną. W ciągnikach z power boostem podaje aż 4 moce. Maskymalna bez boosta, znamionowa bez boosta, maksymalna z boostem i znamionowa z boostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

No w 7730 to jest podane nawet 6 mocy:) Najmniejsza to 185km a największa 220 :lol: Widze że są jakieś różne normy np. 97/68 EC i ECE-R24.

Trzeba by zapytać fachowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Dlatego jak się porównuje ciągniki to trzeba porównywać te same moce! A nie z jednego ciągnika inna norma, w drugim inna, w jednym znamionowa w drugim maksymalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Najbardziej wiarygodna norma pomiaru mocy to ece r24, bo jest mierzona na silniku z osprzętem i włączonym wentylatorem. Wg innych norm moc jest mierzona na samym silniku, a jak wiadomo każdy ciągnik ma osprzęt tj: alternator, rozrusznik, sprężarkę, pompę wtryskową, wodną itp i one pożerają trochę mocy(klima też jeśli występuje w ciągniku).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj