Arek175

Jaki pług do 60 konnego ciągnika?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetor53400    2

jeżeli to ma być obrotówka to jakaś 3 na zab. śrubowym , z regulacja orki , a jak ma to być zagonówka to jakas 3 na resorze 40 cm na skibe :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przecież to tylko 60KM zagonowy jakiś jak ze stałą szerokością to 3x35 a jak ze zmienną to 3x30-40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jaki pług wybra do case ih 585

Na podstawie takich informacji zaraz zacznie się kłótnia czy da rady z 3x30 czy 3x35, może by tak jakieś info na temat gleby?

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

qazi@ ja mam 60 konny ciagnik i jak ja obrotowke mam ustawiona na maxa czyli na 42 cn , a co dopiero zagonówka :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak jak @Ferdek07 pisał za mało danych bo ciągnik to nie wszystko ważna jest też jeszcze gleba i ukształtowanie terenu, bo nawet 914 niekiedy ma ciężko z 4x35

 

a czy jest różnica w oporach roboczych pługa zagonowego i obrotowego o takiej samej szerokości i kształcie odkładnic, przy pracy na taką samą głębokość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

w oporach moze i nie ma wiekszych roznic , ale to dlaczego czesto widzisz 80 konne ciagniki z czworkami zagonowymi a z obrotowkami to ze świecą szukać ?? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ciężko szukać bo jest jakieś chore przekonanie ze obrotówka ciężej idzie. Jeśli taka sama szerokość orki to nie ma znaczenia (przy takich samych odkładniach). Jedynie obrotówka jest cięższa i trzeba brać pod uwagę udźwig podnośnika.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

teraz orze 3x30 z UG i daj sobie rade tylko jak jest mokro to się ślizga, ale blokada i idzie ,bo ma troche laczki do kitu. glebe mam 3-4 klasa ale jedno pole jest za***iście ciężkie do orania bo jest gliniasta gleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ciężko szukać bo jest jakieś hore przekonanei ze obrotówka ciężej idize. Jeśli taka sama szerokośc orki to nie ma znaczenia (przy takich samych odkładniach). Jedynei obrotówka jest ciężejsza i trzeba brać pod uwagę udźwig podnośnika.

W zasadzie masz racje ale w dobrych warunkach ,bo jeżeli jest trochę mokro to z obrotówką mogą być problemy .

Jeżeli orzemy na kole to po prostu przez masę w bardziej miękkich miejscach idzie głębiej a jeżeli orzemy na siłowej ro traktor w takich miejscach potrafi niezłe ;wariować "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

z tą trójką radzi sobie dobrze jak jest dobre podłoże no i też jak jest mokro ale trzeba orac na blokadzie bo niema przodka. jak oraliśmy po ogórkach taka skała że ciapek z jedną skibą by miał problem oraliśmy pod zboże pług nie chciał wejśc ale szed miałem wrażenie że tylny korpus się zaraz urwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to jak masz 3x30 to może dorobić 4 skibę dokręcana i jak będą lepsze warunki to z 4 zrobisz a jak cięższe to odkręcisz i na 3 skiby da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie przesadzacie troche? 3x30 do ciągnika 60km 4x2 to jest MAX!!! 4tą skibę można by warunkowo uczepić na 6tej kl. ale i tak w perzu i zielsku będzie ciągnik miał ciężko, przecież ten ciągnik jeśli jest 4x2 to nie będzie wogóle szedł 5km/ha z dużym pługiem, lepiej pomyśleć o obrotówce 2x35 czy 2x40 na te gliny a resztę orać tym co jest, moim zdaniem lepiej ciągać za mały pług niż za duży :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja 62 konnym ciągnikiem ciągam staltech 3/40 i czasami ma co robić.Ostatnio na lżejszej ziemi 2 nie dawał rady.Lepiej wziąć troszkę mniejsze niż potem paskudzić nie orać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

3*45 na pewno za duży na glinę 3*35 by był odpowiedni dajmy na to że jakąś włókę zahaczysz to nie bedzie wysilony ewentualnie pług z zmiennym rozstawem ale chyba pług trochę wiecej kosztuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Orał ktoś z was na glinach ? ? My mamy dużo ziemi klasy IV gdzie jest sama glina , to uwierzcie albo nie ale 155 konny na glinie często się dusi z 3x45 kvernelanda . Trzeba płycej wpuścić żeby przejechać (bez skojarzeń) . :lol: Więc bez gadki ze do 60 KM 3x45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

I teraz kolega zaprzecza sam sobie :lol: Pisze że 155HP ma problemy na glinie przy 3x45 a do 60HP chce zaczepić taki sam pług.

Ciągnik bez przodka to max 3x35 lepiej mieć ładnie zaorane pole, równe jak stół i ewentualnie szybciej jeździć niż poprzewracaną ziemie która przy "dużym" pługu nie będzie się rozsypywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Chodziło mi o to żebyście nawet nie myśleli o 3*45 do 60 KM . Ja bym wybrał raczej coś 2*45 na obrocie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maar    0

Popieram taki pogląd. Mam IHC 585 xl 2wd i orkę wykonuję pługiem obrotowym 2x40 cm z przedpłużkami i odcinaczami skib. Trójki nie polecam głównie ze względu na zbyt duże obciążenie na tył. Pole jest zaorane perfekcyjnie nawet przy wysokim ściernisku. Pracę wykonuje na szybkiej jedynce z przyśpieszaczem, 1500 obrotów. Klasa ziemi IV i V. Spalanie - 17l/ha.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

czytam te wasą rozmowe i całkiem racji nie macie... Jesli chodzi o pług do 60konnego ciągnika to trzeba zacząc od klasy i rodzaju ziemi, oraz o ciagniku. poniewaz dajmy na to ursus 360 ma około 60 koni,ale nie posiada przedniego napendu, wiec o czterech skibach zwykłych, nie powinno sie myslec przy zdrowym rozsadku. Ale LTZ 55a którego sam jestem posiadaczem posiada moc podobna do ursusa 360, czyli około 60km i z tego co wiem to na zwykłe 4*35 na 4-5 klasie nie stanowia wiekszego problemu. ale lepszym wysjciem były by jakies 3*45, a njalepiej Lemken Opal 090


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj