Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mf60hxturbo

jak koparko ładowarka do gospodarstwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mf60hxturbo    0

czesc,

mam dylemat jaka koparko ładowarkę wybrac massey ferguson 60hx turbo czy jcb 3cx starszy typ.Ma słuzyc głownie do załadunku zboza i załadunku ziemi na samochów ciezarowy i troche po usługach moze ktos sie zna i mógł by mi cos dradzic.

pozdrawiam

dawidg2    30

Na jakie samochody chcesz ładować to zboże? Bo taka kop-ład to ona podnosi na ok 3,3m. i tak wanienke to trudno załadować. Ja bym wziął JCB jeszcze zależy jakie to mają być roczniki. A dlatego że dużo części jest i w miare cenach do przyjęcia tzn dużo zamienników jest.

Wiadomość z agroFakt.pl

Filemon2    0

W mf sie nie pakuj kolego takie jest moje zdanie.Problem z czesciami."Mołoawaryjne"? Wszystko sie kidys psuje.Do JCB nie ma problemu z czescimi i są w miare przyzwoitych cenach.Catarpillar--czesci dostepne ale juz mniej niz do jcb a ceny duzo wyzsze.Wiem bo kupuje i JCB i do CATA tak ze mam porównanie

mf60hxturbo    0

Ja zastanawiałem się nad JCB 3CX tego starszego typu cos takiego;

Sprzedam koparko - ładowarkę JCB 3CX stan bdb. (852234487) - Aukcje internetowe Allegro

Tylko 4x4 i teleskop i z silnikiem perkina turbo

Najlepiej jak by ktos wiedział jakąś z takiego typu do małego remontu.Bo mamy warunki i by sie cos zrobiło przez zimę tata jest mechanikiem troche i jak by ktos wiedział cos to piszcie na forum albo na pw

@radzan tur u nas zabardzo nie wypali mamy c-360 do ładowania zboza jeszcze ale do ładowania ziemi i kruszywa bo jezdzimy tez usługowo tatrą .

I koparkę tez bysmy chcieli troszke po usługach jak by nie było w gospodarstwie

@Filemon2 a jakiego masz tego JCB z tego nowego typu ??

a co byscie powiedzieli na FERMECTA

Filemon2    0

Teraz mamy taką 3 letnia 3cx contraktor ale wczesniej mieliśmy taką jak w linku podałeś tylko że z 91roku.Sprzedalismy ją chyba ze 3 lata temu.W środku zegary już miała inne i te zwolnice z przodu miała jakieś większe.Ale ta w linku ma szybkozłącz z przodu-fajna rzecz.Możesz zakładać raz widły raz łyżke.Mankamentem największym w tym typie jest luz na obrocie tylnej wieży.W nowszych to zmienili-są siłowniki bezpośrednio a tu jest przes taki wieniec zębaty podobnie jak w nd4 czy jak tam UNHZ 750.Ale poza tym to fajne maszyny.

Filemon2    0

Trudno coś powiedzieć bo z tego zdjecia niewiele wynika.Widać tam tylko obok koło zamachowe i mise olejowa silnika.A czego jeszcze nie ma?Opis gość dał ubogi.Trzebaby zadzwonić i go wypytać.Ciężko to potem tak z niczego skompletować.Choć ogłaszają sie już nieraz z takimi maszynami na czesci tylko czy to sie opłaci.Bo tak kupujac powiedzmy bez silnika to nic więcej nie sprawdzimy czyli np: skrzynia a jest tam z rewersem,most tylny,most przedni itp a to są póżniej koszty.Fajna ma łyżke przednią otwieraną i w dodatku z widłami

mf60hxturbo    0

u tej koparki brakuje silnika i pompy hydraulicznej tak to wszystko jest.

Podobno chodziła do konca tylko ze był kupiec na silnik i sprzedali.

a mam jeszcze pytanie jak jest ze sprawnością tylnego ramienia tej koparki szybko w miare kopie czy wolno?

dzwonilismy o ta kopareczkę i koleś powiedział ze za 22tyś sprzeda a silnik by kosztował 2,500tyś i pompa

Tomek34    0

u tej koparki brakuje silnika i pompy hydraulicznej tak to wszystko jest.

Podobno chodziła do konca tylko ze był kupiec na silnik i sprzedali.

a mam jeszcze pytanie jak jest ze sprawnością tylnego ramienia tej koparki szybko w miare kopie czy wolno?

dzwonilismy o ta kopareczkę i koleś powiedział ze za 22tyś sprzeda a silnik by kosztował 2,500tyś i pompa

Robilem na takim 3CX koparka w miare dobra , potrafila spalic jakies 4 litry /h na tylnym ramieniu. Ma bardzo wydajna pompe smialo mozna kopac na bardzo malutkich obrotach, hydraulika jest dosc mocna ale nie radze kopac na maksymalnie wysunietym teleskopie poniewaz szybko chyta luzy na slizgach i nie ma tej mocy w kopaniu.Przy kupnie koparko łaodwarki trzeba szczegolna uwage zwrocic na stan zmiennika momentu obrotowego.

Filemon2    0

Jakby rzeczywiscie za tyle była z silnikiem i cała sprawna to byłoby git.A ztym zmiennikiem to rzeczywiscie.My jak kupilismy to było w jakimś 97r to prawie od razu robiliśmy zmiennik.Troche to wtedy kosztowało.Z tego co pamietam to niemogła już ujechać pod góre.Pamiętam jak serwisant przyjechał,wyciągnął miarke od oleju,powąchał go i powiedział "spalone tarcze" Diagnoza w ciagu minuty.No i tak było.To był gość z serwisu z Brzegu.

Tomek34    0

zmiennik momentu znajduje sie bezpośrednio za silnikiem .Jednak jak bedziesz testowal tą koparke to nie przejmuj sie niewielkim poslizgiem lub niewielkim spadkiem predkosci pod gorkę, poniewaz zmmiennik jest to nic inaczej jak sprzegło hydrokinetyczne tam zawsze wystepuje jakiś % poślizgu

mf60hxturbo oczywiście ze tak

mf60hxturbo    0

@Tomek34 a nie którzy mówią, że za jazdę tez odpowadają tarczki ścierne? Czy to prawda ?

Ma może ktos na sprzeadz slnik perkinsa 4cylindrowego turbo lub bez ??

A zwykły silnik od ciagnika perkinsa bedzie pasował do koparki ??

Tomek34    0

i tarczki i zmmienik odpowiadaja za jazde. Od ciagnika nie bedzie raczej pasowal poniewaz silniki od koparko ładowarek maja inne wytloczenia na zmiennik momentu chociaz moge sie mylić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez temprawg
      Witajcie.
      Stoję przed sporym dylematem.
      Rozglądam się za jakimś ciągnikiem i kosiarką rotacyjną do niego.
      Do tej pory posiadałem łąkę 1 h i w 2014 roku po wkurzeniu się że wiecznie na kolanach trzeba szukać kogoś kto by ją skosił ( ten nie ma czasu, temu szkoda kosiarki, tamten kazał podjechać kiedy indziej bo musi się zastanowić) kupiłem kosiarkę listową CJF wolnobieżną (kosiarka tragedia psuje się co chwilę). 
      W zeszłym roku sytuacja była już inna ponieważ przez suszę to rolnicy bili się o możliwość skoszenia i zabrania siana.
      W tym roku doszło ok 1,5 h rodziców oraz około 1 h siostry. Do tego dochodzi sad.
      Dlatego po tych wszystkich perypetiach doszliśmy do wniosku że czas kupić taki zestaw jak w tytule.
      Super wymagań nie mam ale pewne granice sobie określiłem:
      - ciągnik T25 lub jak się uzbiera C330 (chociaż ceny trzymają się wysoko) - wiadomo że po zakupie na podstawowy serwis i nieprzewidziane wydatki tak samo jak po zakupie samochodu trzeba sobie przeznaczyć około 10 % - 15 % kwoty zakupu.
      - kosiarka rotacyjna (prawdopodobnie do remontu bo wątpię żeby coś sensownego kupić bez wkładu) Z036 lub Z076 nomen omen katalog części do nich opracowałem i sprzedaję.
      No i najważniejsze to dostępność części w przyzwoitych cenach. Nie sztuką jest kupić sprzet, sztuką jest go serwisować nie za kosmiczne pieniądze.

Liczę na waszą pomoc jako osób doświadczonych. 

• Przez rafal2511
      Witam wszystkich
      Przeglądając forum nie znalazłem żadnych ciekawych informacji o JCB Fastrac. Przeglądając allegro znalazłem fajne ich oferty.
      http://otomoto.pl/jc...25-A108355.html
      http://otomoto.pl/jc...15-A117351.html
      No i tu należy zadać sobie pytanie. Czy te maszynki nadają się do pola? Jak sie sprawują w polu w pługu. Widziałem fastraca tylko że młodszy odpowiednik tych modeli (2150) w realu wygląda bardzo fajnie Maja bardzo dobrze rozłożoną masę. Amortyzowaną przednią oś i hamulce tarczowe. Super do transportu ale jak w polu? Jak ze spalaniem na przykład w pługu?
      Proszę o wasze opinie na temat fastraca.
      Pozdrawiam

Jeszcze raz napiszesz tak długiego posta z caps lockiem to uduszę
    • Przez Silver
      Witam!
      Ciągnik z turem 60 - 80 km, który zestaw będzie najbardziej wytrzymału i wygodnie będzie się pracowało przy krowach.
      Chce coś do 120 tys z widłoami/krokodylem i łycha, potrzebny do gnoju tylko z płyty, bel siana słomy ( 700 sztuk) i ośnieżenia drogi 300m dla mleczarni.
      Biorę pod uwagę najbardziej zetora 6441 + trac lift 100 (dlatego taki zeby zmieścić się w kasie a 220 to za duża do proximy) i farmtracka 665dt lub 675dt i pol mot 4, ciekaw jestem jestem zefira i tura 3 z pronaru ( no ale to nowość), nie wiem czy to na 100% z euro 2 a zakupy chce na prow więc po nowym roku czy da się jeszcze kupić pronara 82sa lub farmera z mmz - ale to tak w ostateczności.
      Konkretnie to czy farmtrack czy proxima będzie lepsza do tura tzn przednia oś chyba to samo carraro, ale sprzęgło skrzynia i ukłąd kierowniczy ( w jednym i w drugim podobno nie najwytrzymalszy) zetory również sprzęgło mają delikatne, a może zaryzykować i spróbować tego zefira ( masa ogromna moc duża i przednia oś to też podobno carraro)
    • Przez Suzaku95
      Witam,
      W niedługim czasie myślę o zakupie ciągnika sadowniczego, ostatnio się trochę rozglądałem i znalazłem 2 ciekawe modele JD 5075GN i Claas Nexos 210. Ciągnik będzie głównie pracował przy kombajnie do porzeczki i opryskiwaczu.
      Interesuję mnie opinia użytkowników o powyższych modelach, podobnych do nich lub innych ciekawych ciągnikach tego typu.
    • Przez Heniu95
      Witam wszystkich zgromadzonych,
      Chcę kupić ciągnik rolniczy z podanych, New Holland t6030 lub Deutz fahr k120
      I teraz jeśli moglibyście powiedzieć coś o tych ciągnikach i który z tych 2 jest najlepszy, jak jest ze spalaniem, awaryjnością  i dlaczego dany ciągnik jest lepszy to byłbym wdzięczny. Jestem otwarty na różne opinie. Ciągnik pracowałby na 40 hektarowym gospodarstwie, jako główny ciągnik tzn. orka, siewy itp .
      Pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.