Zaloguj się, aby obserwować  
ZETORc330

padające króliki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Króliki
ZETORc330    0

Dla czego padają mi młode króliki? Dzisiaj normalnie jedzą a jutro już padnięte!

Co może być tego przyczyna?

Z góry dziękuje za odpowiedzi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Ale czym je karmisz? Bardzo możliwe że maja wzdęcie żołądka jak karmiłeś je;(świeża kapusta, buraki, rzepik, zwiędnięta zielonka, kukurydza)

Konieczna jest głodówka i podanie leków przeciw fermentacyjnych!

http://pl.wikipedia....C3%B3lik%C3%B3w tu masz najczęściej występujące choroby i jak je leczyć.


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Ratuj glukozą i sprawdź czy nie maja biegunki, wtedy jeszcze szpryca antybiotyku, zmień karmienie na sianko i najlepiej odizoluj chore, bo może być coś zakaźnego. To nie jest żadna wiedza weterynaryjna, tylko własne doświadczenia.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Przeniesione. A tak nawiasem u nas kilkanaście królików padło w ciągu kilku dni, jeden po drugim. Kilka przeżyło bez leków i są nadal. Jak to się u nas mówi, to czasem tak mają i zdychają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

Ja miałem też taki przypadek :lol:. Króliki kicają a nagle leży i jak padaczka. Po tym następuje śmierć.

Jest to choroba o nazwie pomór i jest przenoszona przez owady i powietrze. W małych stadach pomór może ich nie wziąść. Najlepiej je zaszczepić przeciwko Wirusowa krwotoczna choroba królików(Pomór) i Myksomatoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxi7441    0

Kolega ma racje króliki małe ok-1-1,5 normalnie jedzą kicają i się cieszą jakby nigdy nic a nagle padają u mnie niedawno też tak było byłem u wet i powiedział że to najprawdopodobniej pomór ale już są zaszczepione :blink: a więc nie lekceważcie takich objawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Kiedyś kolega zamiast siana dał królikom sianokiszonki-na rano wszystkie były sztywne. :unsure:

Co mogło być przyczyną zdechnięcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxi7441    0

Nie wiem ja daje swoim głównie:

- mieszankę zbożową z witaminami

- marchew

- wodę

- siano

w lato oczywiście siano oraz jeśli są to buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawaj mniej marchwi i więcej siana i zobacz


 http://www.youtube.com/user/TheKrzysiek97#p/u profil na youtube 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3pmarek    0

dobrze wszystkim radze dawajcie pasze z de heusa pełnoporcjowa ze szczepionka i zaden nie zdechnie. u mnie było tak samo do poki nie podałem paszy i teraz mam 9 małych 1 samice 4 samcy i zamierzam kupic 3 samice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub97M    0

jak kupywać pasze dla królików to lepiej zlikwidowac hodowlę bo to sie nie opłaca.hahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358

mi też padło z miotu w którym było 11 zostało 7 ładnie pięknie rosły juz po dwa kg miały i poleciały ale dobrze ze reszta zyje wszędzie padają jak bywam na rynkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj