Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Dnia 29.01.2018 o 21:19, andrzej78 napisał:

Cóż po obwodzie hamowania hydraulicznego w ciągniku , jak nowej przyczepy z takim hamulcem nie kupisz ( brak homologacji  na hamulce hydrauliczne) , a kwestia czasu jak przyczepy z hamulcem hydraulicznym nie będą " przechodziły " przeglądu ( brak hamowania po samo odpięciu ).

Bez problemu kupisz przyczepę z hamulcami hydraulicznymi.  Samochamowanie po odpięciu jest realizowane przez akumulator ciśnienia. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
6 godzin temu, withanight napisał:

Tyle to wiem, ale chyba nie doczytales do konca... , tablica jest juz prawie nie czytelna i sa dziury od rdzy.

To żaden problem, tablice można zgubić i też nie ma problemu z wyrobieniem nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
3 godziny temu, Arek napisał:

To żaden problem, tablice można zgubić i też nie ma problemu z wyrobieniem nowej.

A o tym nie pomyślałem . 

 

@Belaruss820

coś tam widać , ja się doczytam , tylko że ja ją znam na pamięć, więc wiesz ;)


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firstham    0

Witam forumowicze. 12 lat temu zmarł mój dziadek ojciec mojej mamy. W czesniej przepisał całe gospodarstwo rolne na moją mamę. W skald wszedł również ciągnik kupiony przez mojego dziadka w 1972r w zakładach mechanicznych. Ciągnik stoi do dziś i chcemy się go pozbyć. Posiadamy wszystkie dokumenty. Dowód rejestracyjny jest na dziadka. Ostatni wpis w nim jest z 1984 r. Prawdopodobnie nie był nigdy ubezpieczony( nie mamy żadnych papierów ani wiedzy na ten temat) . Jak podejść do sprawy by sprzedać traktor. Mowa o Ursusie c355. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
jezeli masz w akcie przekazania gospodarstwa cale gospodarstwo lub wyszczegolniony jest ten traktor to bierze Twoja mama wszystkie dokumenty od traktora i akt przekazania gospodarstwa idzie do wydzialu komunikacji w powiecie i nie powinno byc problemu z przerejestrowaniem moze to chwile potrwac bo wydzial moze poprosic radce prawnego o opinie. jak wydzial wyrazi chec przerejestrowania to miedzy czasie zalatwiasz przeglad i po sprawie w dniu przerejestrowania niech mama wykupi ubezpieczenie OC zeby fundusz jej nie scigal tylko nie wiem czy tak zaraz po przerejestrowaniu bedziecie mogli sprzedac nie placic jakiegos podatku o to musisz dopytac w US
  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firstham    0

Dzięki za odpowiedź. Interesuje mnie najbardziej sprawa czy spotkał się ktoś z sytuacją że przy rejestracji starego niebezpiecznego pojazdu UFG dopatrzyl się braku ubezpieczenia. I jaka jest kara. Czy 6300 czy 700 zł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

na pewno opłacasz jakieś oc i masz jakiegoś znajomego agenta ubezpieczeniowego ,idż pogadaj co zrobić w takiej sytuacji i jak z niej wybrnąć

a co do przerejestrowania ciągnika ,to jest tak jak kolega już napisał w odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Firstham napisał:

Dzięki za odpowiedź. Interesuje mnie najbardziej sprawa czy spotkał się ktoś z sytuacją że przy rejestracji starego niebezpiecznego pojazdu UFG dopatrzyl się braku ubezpieczenia. I jaka jest kara. Czy 6300 czy 700 zł? 

dlatego napisalem ze musisz wykupic oc w dniu rejestracji


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

jemu chodzi o to że przez tyle lat oc nie było płacone,żeby mu się do d*py nie dobrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja miałem taką sytuacje ,że kupiłem ciągnik i miał ubezpieczenie na rok ,więc postanowiłem że po roku dopiero wykupie OC na siebie .Minął rok i zapomniałem o tym w sumie jakieś 2 tyg się spóżniłem i pani z ubezpieczeń podsuwa mi tabele. Brak OC za 3 dni-200zł ,7 dni-300zł,14 dni-500 zł .Jakoś się wybroniłem ale powiem wam że kary są wysokie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnośnie umowy kupna sprzedaży otóż ojciec paręnaście lat temu kupił ciągnik ale nie przerejestrować go na siebie minęło parę lat i chciał by teraz go zarejestrować ale jest taki problem ze wyjeżdża za granice a przyjeżdża tylko na święta a wiadomo że przed ani po świętach niczego nie załatwi w komunikacji.i mam pytanie czy można by zrobić tak ze spisał bym umowę kupna sprzedaży z ojcem i ja zarejestrował bym ciągnik na siebie.ojciec ma papiery ma umowę kupna sprzedaży z poprzednim właścicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż wystąpił mały problem podczas rejestracji. ojciec kupił ciągnik od osoby A osoba A kupiła od osoby B a osoba B ma na umowie że nabyła ciągnik aktem notarialnym od spółdzielni transportu wiejskiego.i tu jest problem bo w dowodzie od ciągnika widnieje spółdzielnia a ja nie mam tego aktu i ciągnika mi nie zarejestrują a w komunikacji powiedzieli że oni nie wiedzą co teraz zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bycek1234    0

Witam, niedawno kupiliśmy z ojcem przyczepę i zarejestrowaliśmy ją na mnie żeby na mnie leciały zniżki w ubezpieczalni a ojciec nie miał na siebie tyle sprzętu. Wszystko poszło ładnie pięknie do czasu aż dostaliśmy telefon z gminy że mam do zapłacenia 1 000zł podatku i to prawdopodobnie co roku za to że mam przyczepę ale nie mam gospodarstwa bo jestem tylko zarejestrowany jako domownik u ojca. Czy mieliście podobne sytuacje i co z tym wszystkim zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdobyłem wypis aktu są podpisy wyrazne pieczątki notariusza a w komunikacji mi powiedzieli że muszę mieć orginał ale jakim cudem?? przecież nikt mi orginału nie da co to są za cyrki na skserowanym wypisie wszystko jest a oni mówią ze muszą sobie orginał skserować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Averx1    0

Witam, mam pytanie, mam możliwość zakupienia ciągnika sprowadzonego 2 lata temu z francji, właściciel go nie rejestrował, bo "przez drogę" tylko przejezdza to nie potrzebował, czy jest opcja po takim czasie zarejestrować dany sprzęt? Co jest wymagane do tego typu operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 16.05.2019 o 16:02, Bycek1234 napisał:

Witam, niedawno kupiliśmy z ojcem przyczepę i zarejestrowaliśmy ją na mnie żeby na mnie leciały zniżki w ubezpieczalni a ojciec nie miał na siebie tyle sprzętu. Wszystko poszło ładnie pięknie do czasu aż dostaliśmy telefon z gminy że mam do zapłacenia 1 000zł podatku i to prawdopodobnie co roku za to że mam przyczepę ale nie mam gospodarstwa bo jestem tylko zarejestrowany jako domownik u ojca. Czy mieliście podobne sytuacje i co z tym wszystkim zrobić?

Nikogo nie obchodzi czy masz gospodarstwo, kupujesz co chcesz tylko musisz mieć wykazane, że miałeś na to pieniądze, bo jak nie to podatek od darowizny. Pcc opłaciłeś?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    619

A z innej beczki czy aktualnie można wyrejestrować ciągnik bezterminowo tak jak to było w latach 90? Wiem , że ciągniki rolnicze w przeciwieństwie do aut można ponownie zarejestrować po takiej procedurze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekc360    0

Cześć i czołem, ostatnio pomyślałem żeby zarejestrować swoją c360, wyskrobalem farbę, znalazłem wszystkie numery, ale jeste jeden problem... ciagnik nie ma papierów, nigdy nie był rejestrowany, mama twierdzi że jakieś papiery miał dziadek, ale nie jest na 100% pewna, i co mam zrobić w takiej sytuacji, dodam że jesteśmy drugimi (pierwszymi) właścicielami, ponieważ dziadek kupił ciagnik od Wujka w 1987, a wujek kupił go w 1983 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21

Z tym się już nie da nic zrobić. Pojazd może zarejestrować tylko pierwszy właściciel na podstawie faktury która została na niego wystawiona. I niech te słowa będą przestrogą dla wszystkich, jest masa takich sytuacji, nawet u nas we wsi mają C330M którą po dziś dzień nie jest zarejestrowana, rozmawialiśmy i też im dałem do myślenia że jak ojciec go nie zarejestruje na podstawie faktury którą ma, to jego syn już nic z tym nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jezeli zyje wujo co sprzedal dziadkowi a on mial zarejestrowany to jest szansa trzeba sprawdzic w wydziale komunikacji lub odszukac dokumenty na kogo sprzet stoi w papierach jezeli na wuja to mozesz spisac umowe z wojem tylko teraz ubezpieczenie bo jezeli jest nie placone to tobie nic nie grozi bo ubezpieczysz z dniem spisania umowy ale wuja moze scigmac fundusz za nieplacenie oc


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj