Skocz do zawartości
Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

WHATEVER

Case    0

Numer dowodu rejestracyjnego nie zgadza mi się z numerem ram na ciągniku przy case mx135 na końcu w dowodzie występuje w nawiasie (01) a na ram tego nie ma. Co mam z tym zrobić? Co to znaczy? 

piotr19973    59

Witam 

Mam problem chciał bym zakupić Ursusa 4011 lecz mam problem. Mianowicie sprzedający posiada do niego dowód rejestracyjny lecz jest on na niego nie zarejestrowany tylko na poprzedniego właściciela. Poprzedni właściciel juz nie żyje bo podobno ten Pan kupił go w 94r i go nie przerejestrował. Czy jak bym dokonał zakupu takie ciągnika i spisał umowę to dałbym radę go na siebie zarejestrować? 

lukbold    411

A czy gość od którego chcesz kupić traktor ma swoją umowę zakupu?? bez tego ani rusz

Wiadomość z agroFakt.pl

mam pytanie czy mogę zarejestrować ciągnik mam dowód rejestracyjny tylko jest wyrejestrowany przez dziadka a dziadka niema już 8 lat  i niema żadnej umowy 

zetorki12    1994

Moim zdaniem jak właściciel nie żyje to nie jest takie proste . Najpierw trzeba przeprowadzić sprawy spadkowe , bo niby skąd wiadomo czyj to teraz ciągnik .

• Like 1

Sean    283
8 minut temu, Bartek933 napisał:

Nie ma problemu, tata też rejestrował 330 przed sprzedażą

Jak nie ma problemu skoro to nie jego ciągnik jak nie ma umowy?

• Like 1

Adi96    865

To jak nie był przepisany pojazd przez dziadka, w spadku każdy dostanie równą część wartości ciągnika i teraz z rodziny ktoś sie zrzeknie lub będziesz musiał spłacić tą część która nie chce się zrzeknąć  jeśli chcesz ciągnik na siebie.Jak w końcu się ustali właściciela musisz zrobić badania a dopiero potem możesz rejestrować.Podobnie było z moim dziadkiem z 30-stką,Dziadek zmarł a na wujka nie przepisał wszyscy się zrzekli spadku i ciągnik jest na wujka

Edytowano przez Adi96

Bartek933    64

Ciągnik był na dziadka, dziadek zmarł w 2001 roku. Po rejestracji został tylko obcięty dowód rejestracyjny, w akcie notarialnym był zapis że ruchomości i nieruchomości po jego śmierci dziedziczy ojciec. Po pozytywnym przeglądzie i ''wyrobieniu'' przez nas z kawałka blachy tablicy rejestracyjnej ciągnik został ponownie zarejestrowany już na tatę i ... sprzedany, było to jakieś 2lata temu.

MZ którą kupiłem stała kilka lat bo jej właściciel zmarł, jako spadek dziedziczyli ją żona i dzieci. Umowa kupna sprzedaży była na żonę a dzieci zrzekły się własności i tak się ją udało zarejestrować, pamiętam że był potrzebny jakiś papierek z sądu ale już co to dokładnie było to nie pamiętam.

Podsumowując wystarczy stary dowód i można działać 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zecio
      Chce zamontować halogeny do mojego ciągnika ale niewiem jakie kupic zeby byly dobre. Mysle je zamontowac u góry z tylu kabiny. B)
    • Przez banan575
      Jaki ciagnik na 5 ha
    • Przez LukaszRol
      Witam zastanawiam sie jaki bybył najlepszy beczkowóz do gospodarstwa 15 ha chodzi mi szczegulnie o pojemność a pracował by w C-360
    • Przez Koksu101
      Witam mam 720 ha pola .Poszukuje dobrego i nowego ciągnika cena nie gra roli . Musi być wydajny ekonomiczny bez awaryjny. Będe nie procowała na ciężki i pagórkowatych terenach . Przykoazji przydał by się pług . Proszę o pomoc
    • Przez adamixc330t1
      Witam! Mam takie pytanie, czy jeśli kupiłem cielaka i zarejestrowałem go na siebie, to czy mogę go zaraz sprzedac i przerejestorwac na kogos innego, czy jest to zabronione ? Proszę o odpowiedz