Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek    218

Skoro twierdzi, że zaświadczenie wystarczy to niech idzie do WK, wykreślą wpis i nie będzie problemu. A ty lepiej nie kupuj nic z takim wpisem żeby przypadkiem nie narobić sobie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może trochę źle to napisałem, ciągnik stoi u handlarza, a handlarz kupił go od 200km od siebie, a żeby usunąć wpis musi jechać tam gdzie go dokonano. Czyli lepiej nie pchać się w takie zagmatwanie w dokumentach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nich zarejestruje ciągnik na siebie lub kogoś ze znajomych i usunie wpis a potem sprzeda Ci ciągnik


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Nikita taka opcja pewnie nie wchodzi w grę

 

Zenek a widziałeś to zaświadczenie najlepiej weź dowód i te zaświadczenie i zapytaj w swoim wydziale czy to wystarczy ja kupowałem samochód który był za kredyt i nosiłem jakieś papiery że spłacony (chyba nawet wiem gdzie je mam )

 

A tak to lepiej się niepchaj bo cena może byc wyższa (jak bank się upomni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam!

mam pytanie i kłopot, znaleźlismy z mężem stare dokumenty ursusa c-355 posiadamy do niego dowód rej, fakturę zakupu. problem jest taki że ciagnik zarejestrowany jest na teścia który nie żyje 15lat, a traktor byl ze spo;łdzielni rolniczej wzięty, czy da się go ponownie zarejestrowac na męża? Mąz był jedynym dzieckiem nie ma rodzeństwa, gospodarstwo przepisał moj ojciec wcześniej niż kupł ten traktor, w akcie notarialnym jest mowa o maszynach i o drugim traktorze ktory został na męża przerejestrowany. Teśc nie spisal testamentu więc ustatwowo mąz dziedziczył w spadku wszystko, ten traktor wynika że też. Czy jest jakaś szansa by ten drugi tez na meża zarejestrować?

 

A czy mąż ma jakiś "papierek" ,że dziedziczy wszystko ? jesli tak , to nie ma problemu :)

 

Miałem taką sytuacje ,że ciotka przejęła spadek po mężu , do rejestracji na nowego własciciela (sprzedawała pojazd) wystarczyło pokazac w wydziale komunikacji zaswiadczenie ,że całość po mężu przejłęła ciotka (umowa też była pisana na nią) .

 

 

@zenekc330 - zaproponuj ,że go zawieziesz do tego poprzedniego własciciela (zaobserwuj jak zareaguje) , albo poproś chociażby o jakis kontakt do poprzedniego własciciela ... ewentualnie udaj się do swojego wydziału komunikacji i zapytaj co jest konieczne żeby zarejestrowac ten ciągnik (może wystarczy im potwierdzenie spłaty kredytu) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłabym o pomoc odnośnie współwłaścicielstwa

A mianowicie, tata kupił ciągnik w sierpniu, figuruje jako właściciel i chce wziąć teraz brata jako współwłaściciela. Podobno należy jeszcze załatwiać w US jakieś kwestie podatku od darowizny? Czy jest ktoś kto załatwiał podobną sprawę i byłby w stanie przybliżyć nam, gdzie powinniśmy się udać i jakie pisma poskładać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

udajcie się do wydziału komunikacji- właściciel wypisuje odpowiedni wniosek o dopisaniu współwłaściciela-prosta sprawa-a co jeszcze by było potrzebne odnośnie opłat to na miejscu się dowiesz.

 

akurat jest tak że współwłaściciela jest prosto dodać-gorzej się go pozbyć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Czy można zarejestrowac ciągnik który wcześniej był koparką BELARUS mając tylko fakturę zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

chce kupic ciagnik sprowadzony z danii i handlarz pokazywal mi tylko jakis kwitek zielony ze niby ciagnik tam zostal wyrejestrowany. Wystarczy to do rejestracji?? Mowil ze trzeba papiery przetlumaczyc i przeglad zrobic i to wszystko.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Witam, mam problem z rejestracją ciągnika.

Mianowicie, zakupiłem ursusa c-355, sprzedający dał mi dowód rejestracyjny od ursusa c-385 :| numery w ogóle się nie zgadzają..

Traktor nie miał tablicy rejestracyjnej, byłem wydziale komunikacji z numerami i takich numerów w bazie nie ma.

 

Ktos mi kiedys podpowiedział, żeby zarejestrować go jako SAM alobo "pojazd zrobiony poza wytwórnią", spisac umowy z kilkoma osobami, na silnik, most i skrzynie, jest takie coś możliwe?

Mam podobny problem, mam ciągnik a nie mam żadnych papierów do niego poza fakturą z przetargu, na której jest napisane :"Brak dowodu rejestracyjnego i książki pojazdu". Ciągnik miał kilku właścicieli potem, i czy da się go zarejestrować właśnie jako SAM?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu36012    22

Witam niedawno kupiliśmy ursusa c-360 i jest taki problem spisaliśmy umowe kupna sprzedaży ale nie ma on żadnego dowodu rej... ani oc a chcemy go zarejestrować dowud gdzieś tam jest w zastaw w banku był dany za długi poprzedniego właścieciela i mam pytanie czy mam możliwość go zarejestrować i czy da sie wykupić OC ? co zrobić a z dowodem to już nie ważne bo w banku zginą (ciekawe) to odpowiedzćie co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2
Napisano (edytowany)

NIe chcę Cię martwic ale jeżeli jest w banku jako zastaw, to nie wiem czy nie jest on jako własnośc banku, pewny nie jestem ale to już sam fakt tak pogmatwanej sytuacji z tymi dokumentami sprawia, że mogą byc problemy z rejestracją. Zastanawiam się czy taka umowa wogóle jest ważna, ale pewnie są tu tacy co się bardziej w tym orientują. :) A z tym zaginięciem dokumentów to też dziwna sprawa i to bardzo.

Edytowano przez miki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

ubezpieczenie wykupisz ale zarejestrowac sie nie da co ci da umowa jeżeli nie spisałes jej z prawnym wlaścicielem ciągnika (tym w dowodzie), a i jeszcze nie wiadomo czy go komornik nie zainkasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu36012    22

Aha czyli oc wykupie to jedno

A posłuchajcie skoro tak nie idzie to kołomnie znajomy ma papiery do c-360 i ma dowodzik wszystko tylko jak spisać umowe że kupuje pułmost czy co ? a może cały ciągnik podpowiedzćie bo sie sianokosy zbliżają i takie tam a ciągnik bez papierów to d*pa a nie ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito21    1

Po pierwsze sprawdziłęś czy na ciągniku nie ma żadnego kredytu?? Jeśli jest to ty jako właściciel musisz go spłacić. Bank mając dowód rejestracyjny jest właścicielem i w każdym momencie może go zabrać. A Ty będziesz się sądził z byłym właścicielem aby oddał Ci pieniądze. Proponuje dowiedzieć się jak sytuacja przedstawia sie w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Skoro bank zabrał dowód to za długi,a skoro nie oddał to dlatego ze dlugi poprzedni wlasciciel nie splacil. a to ze on Ci go sprzedał banku nie interesuje bo ciagnik czy u niego czy u ciebie jest pod zastaw jezeli tamten dlugu nei splaci(a pewnie nie splaci) to Bank zlicytuje teraz Twoj ciagnik i juzchyba ze Ty to zrobisz za tamtego goscia ale to bezsens wiec lipa..


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu36012    22

ciągnik mamy 10lat facet kredyt spłacił nie ma nic teraz do spłaty a nawet nie wiem czy czasem on nie jest w niebie

 

Skoro bank zabrał dowód to za długi,a skoro nie oddał to dlatego ze dlugi poprzedni wlasciciel nie splacil. a to ze on Ci go sprzedał banku nie interesuje bo ciagnik czy u niego czy u ciebie jest pod zastaw jezeli tamten dlugu nei splaci(a pewnie nie splaci) to Bank zlicytuje teraz Twoj ciagnik i juzchyba ze Ty to zrobisz za tamtego goscia ale to bezsens wiec lipa..

kredyt spłacił jego brat bo on zmarł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

No to jak masz dostep do papierow to kup :D tylko musisz spisac umowe na caly ciagnik no bo jak inaczej by ci mogl gosciu dac dowod rejestracyjny itp?


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZywyXr    0

Witam.

Jestem posiadaczem C-360 którą kupiłem prawie 15 lat temu. Ciągnik pracuje w lesie ale po zakupie przyczepy do zrywki napotkałem problem z jezdzeniem a mianowicie moja "60" nie posiada dowodu rejestracyjnego który nie wiem jak odzyskać. Poprzedni własciciel jechał po pijanemu i został mu zabrany dowód rejestracyjny. Ciągnik ma tablice ale tą starą czarną. Mieszkam w okolicy Mrągowa a Pan mieszkał kilka wiosek dalej. W mrągowie mam znajomego w policji i poprosiłem go aby zobaczył czy nie ma u nich gdzięs dowodu ale niestety nie znalazł. Czy mogę sie wybrac do jakiegos urzedu o wydanie dowodu ? Gdzie go szukać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a kupiłeś na umowę kupna sprzedaży czy na gębę?

Dowód rejestracyjny (DR) jeżeli został zabrany przez policję to został odesłany do wydziału komunikacji w starostwie powiatowym które wydało dokument (zabrany DR odsyła się do wystawcy).

Tak więc policja wiele nie pomoże tym bardziej jeżeli zabrano go dawno temu. Gdyby zabrano go powiedzmy dziś za łyse opony i dziś byś wymienił te opony to byś go pewnie jeszcze z policji odebrał bo nie odeślą ale jeżeli minął już jakiś czas to jak pisałem wyżej -> wystawca dokumentu czyli starostwo powiatowe a dokładniej wydział komunikacji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZywyXr    0

tak posiadam umowę KUPNA SPRZEDAŻY z facetem (nie wiem nawet czy jeszcze żyje). Ale będzie pewnie problem bo tablica rejestracja jest OLC czyli Olsztyn a Mrągowo ma obecnie NMR. Czy jeśli udam sie do wydziału komunikacji w Mrągowie znajda sposob na odzyskanie dowodu ? Obecnie ciągnik miał by tablice NMR po mojej rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Idź do tego wydziału komunikacji gdzie był zarejestrowany ciągnik i popytaj.

Ja jeżdże na blachach NKE i wiem że jak się uprzesz to załatwisz bo ja zarejestrowałem przyczepę która była z 1967, wycofana z użytkowania w 1981 i oprócz tablicy OL-XXXX czyli tej staaaarej oraz umowy z poprzednim właścicielem nie miałem nic.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZywyXr    0

tam gdzie ciągnik był zarejestrowany to może zajadę przy okazji bo do Olsztyna mam 90 minut drogi. Musze zobaczyć w Mrągowie w którym bywam codziennie - musi byc ciągnik gdzieś zapisany w systemie albo coś i może sciągneli by mój dowód.

 

Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj