Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

wiesmag    54

notarialnie,lub umowa kupna-innych opcji chyba raczej nie ma-o koszta chyba podobne,może kupno to mniejsze koszta,ale niektóre firmy ubezpieczeniowe przy darowiźnie honorują zniżki-przechodzą na ciebie,i w takim wypadku przy zakupie innego pojazdu mógłbyś nawet zyskać nie mało.

 

a tak właściwie to po co tak bardzo chcesz aby sprzęt figurował na ciebie-ja np.miałem jeden ciągnik na siebie(bo sam go już kupiłem)a dwa figurowały na ojca,puki ich nie sprzedaliśmy(przy sprzedaży pieniążki kasował ten co figurował w dowodzie-czyli ojciec,ale to już między nami taka umowa jest,w końcu ojcu też się kilkanaście tysięcy należy).nadal jeszcze dwie przyczepy zarejestrowane są na ojca,używam ich ja i opłacam i nie wnikamy na kogo figurują.

 

do zwrotu akcyzy wystarczy abyś był współwłaścicielem ciągnika-wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

Ale jak będę kupował części do maszyn i wystąpie o zwrot vat to czy urząd skarbowy się do tego nie doczepi ze są na tatę? A o zwrot akcyzy występowałem jak jeszcze zadnego ciągnika nie miałem i nic się nie czepiali. Ale jak to bedzie z urzędem skarbowym i jeszcze trzeba pisać nr. rejestracyjny na fakturze a to nie moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0
Napisano (edytowany)

Witam. Kolego LukaszT6030 jest jeszcze jedna opcja wystarczy, że napiszesz wspólnie z ojcem zwykłą umowe darowizny i zarejestrujesz ją w urzędzie skarbowym (powinni mieć tam wzór takiej umowy lub poszukaj w necie), jak Ci ją podbiją to udajesz się do wydziału komunikacji i przerejestrowujesz ciągnik i przyczepę na siebie. Możesz w ten sposób przepisać każdą maszynę.

Edytowano przez mistrzgtsv6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W dodatku umowa darowizny nic nie kosztuje a notariusz lubi kasować nie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam.Panowie mam pytnie mam ciągnik ale jest zarejstrowany na mego wujka który mieszka po sąsiecku,ale ja jezdze tym ciągnikiem i ja place ubezpieczenie i jezdze na przeglad.Ale chcialbym go przepisac na siebie i chcialem sie dowiedzieć czy to jest duzo formalnosci zebym go przepisal na siebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

zapytaj wujka-prawnego właściciela-bez jego zgody nic nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Ale wujek nie bedzie stwarzal klopot,to od czego mam zaczac??

 

Panowie prosze o porade bo zalezy mi na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

przeczytaj posty wyżej(poprzednie)-ta sama sytuacja-wujek czy ojciec,tylko taka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Czyli ja to rozumiem tak;musze spisac z wujkiem umowe że on mi to daje jako darowizne i potem do urzędu skarbowego jak mi to przyjmie to do wydzialu komunikacji i zarejstruje ciagnik juz na mnie???czy dobrze mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji ciągnika zakupionego w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Umowa K-S lub faktura i dowód rejestracyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja taką mam uwagę, jak macie możliwość i chcecie mieć ciągnik na siebie to za życia waszych rodziców, dziadków, wujków i itp, przepisujcie, bo wtedy jest najłatwiej i najtaniej, nie czekajcie aż umrą bo potem jak są krewni co mają wg. przepisów prawo do dziedziczenia, żeby legalnie przerejestrować trzeba sprawę o ustalenie spadku w sądzie zakładać a to kosztuje. Znam to z doświadczenia: ciągnik stał na dziadka, a dziadek zmarł, po pewnym czasie ojciec chciał sprzedać ciągnik, a kupujący chciał przerejestrować na siebie traktor i trzeba było w sądzie sprawę zakładać, udało się to załatwić, tylko koszty są spore i lepiej za życia to zrobić jak darczyńca jest jeszcze w stanie coś podpisać.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicram    0

siema

a co to wogólee jest ciągnik rolniczy wg kodeksu drogowego ? co musiałby mieć star z napędem 6x6 żeby zarejestrować go jako ciągnik ? 8)

koszt rejestracji i ubezpieczenia starego staraaa to kosmos ...

Edytowano przez nicram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis81    0

Witam!

mam pytanie i kłopot, znaleźlismy z mężem stare dokumenty ursusa c-355 posiadamy do niego dowód rej, fakturę zakupu. problem jest taki że ciagnik zarejestrowany jest na teścia który nie żyje 15lat, a traktor byl ze spo;łdzielni rolniczej wzięty, czy da się go ponownie zarejestrowac na męża? Mąz był jedynym dzieckiem nie ma rodzeństwa, gospodarstwo przepisał moj ojciec wcześniej niż kupł ten traktor, w akcie notarialnym jest mowa o maszynach i o drugim traktorze ktory został na męża przerejestrowany. Teśc nie spisal testamentu więc ustatwowo mąz dziedziczył w spadku wszystko, ten traktor wynika że też. Czy jest jakaś szansa by ten drugi tez na meża zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

proponuję dowiedzieć się u jakiegoś radcy prawnego,po prostu dowiedzieć się jak do tego po kolei podejść.

 

a co z teściową?-ona dziedziczy połowę po twoim teściu.

 

jeśli tak jak piszesz twój mąż jest jedynakiem to raczej są tylko problemy natury formalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Nie wiem jak jest teraz, ale kupe lat temu jak były stare druki dowodów rejestracyjnych.To wystarczyło pójść do wydziału komunikacji i na podstawie aktu notarialnego o przekazaniu gospodarstwa, wpisywali adnotację o nowym właścicielu(przynajmniej ja tak miałem a zaznaczam że w akcie nic nie było napisane o maszynach rolniczych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema

a co to wogólee jest ciągnik rolniczy wg kodeksu drogowego ? co musiałby mieć star z napędem 6x6 żeby zarejestrować go jako ciągnik ? 8)

koszt rejestracji i ubezpieczenia starego staraaa to kosmos ...

Tu masz definicję ciągnika rolniczego wg. kodeksu drogowego:

ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych.

Podejrzewam pewnie że taki Star 266 musi mieć zrobione badania techniczne przed rejestracją i diagnosta musi stwierdzić że jest to ciągnik i wpisać odpowiednią adnotację w formularzu, który wypełnia, i ten formularz przekazuje się podczas rejestracji w wydziale komunikacji. Jakoś Unimogi rejestrują jako ciągniki to takiego Stara może się uda zarejestrować jako traktor. Próbuj, życzę Ci powodzenia. :)


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tylko podstawową definicję ciągnika którą podałeś za PORD uzupełniają definicje z rozporządzeń a tam już jest troszeczkę bardziej to sprecyzowane np prędkość max itp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rozporządzeniu jest napisane że ciągnik rolniczy więcej jak 30 km/h nie może jechać. Polscy urzędnicy chyba nie wiedzą że pewne ciągniki potrafią osiągnąć prędkość ponad 60 km/h, chyba się zatrzymali w epoce trzydziestek i sześćdziesiątek, które więcej jak 30 km/h nie pojadą. A wracając do tego Stara, wszystko to kwestia badania, żeby ten samochód jako ciągnik zarejestrować, niektóre czterokołowce to jako ciągniki się rejestruje, a taki czterokołowiec to więcej jak 30 km/h pojedzie. Poczytajcie orzeczenie NSA o problemie z rejestracją Unimoga: http://www.orzeczeni...wy,1074825.html

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Witam, mam problem z rejestracją ciągnika.

Mianowicie, zakupiłem ursusa c-355, sprzedający dał mi dowód rejestracyjny od ursusa c-385 :| numery w ogóle się nie zgadzają..

Traktor nie miał tablicy rejestracyjnej, byłem wydziale komunikacji z numerami i takich numerów w bazie nie ma.

 

Ktos mi kiedys podpowiedział, żeby zarejestrować go jako SAM alobo "pojazd zrobiony poza wytwórnią", spisac umowy z kilkoma osobami, na silnik, most i skrzynie, jest takie coś możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, chciałem kupić ciągnik 1996r, ale w jego dowodzie jest wpisane w adnotacji zastaw bankowy, właściciel mówi ze kredyt spłacony, ale po prostu zaniedbał sprawę z wykreśleniem tej adnotacji, posiada tylko zaświadczenie z banku że kredyt został spłacony. Czy to zaświadczenie wystarczy do rejestracji? Bo podobno wydział komunikacji nie zarejestruje jeśli w dowodzie wpisany jest zastaw.

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Niech sprzedawca to załatwi.

Co Ciebie to obchodzi?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zasadzie to nic, ale sprzedawca utrzymuje że to zaświadczenie wystarcza, ja zaś poczytałem trochę o takich sytuacjach i wychodzi na to że potrzebny jest jeszcze odpis z sądu rejonowego o wykreśleniu tego zastawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj