Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JurekS    5

jesli prowadzi działalnosć gospodarczą (handel maszynami sprzetem rolniczym ciągnikami) , lub jesli sprzeda ci ciągnik przez taką osobę, lub w jakikolwiek inny sposob byleby ci wystawił fakture - to tak. Tak czy inaczej bez przesady opłata w US to 2% wiec od kwoty 10000zł to 200

a zawsze mozecie sie umówić i na umowie wpisac 3- 5 tys i zalatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale jak jest z opłatą skarbową, od właściciela płacisz, a jak z komisu nie płacisz, tak jest>?


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Z tego co wiem opłata jest tak czy siak czy to właściciel czy komis

 

Tak jak @JurekS pisał można zaniżyć wartość sprzętu chyba że w US jest tak samo jak w Urzędach Celnych że sprawdzają wartość, ale w przypadku c360 nie ma co zaniżać :lol: bo chyba wyższy % jest od 50tys.

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie musiał widnieć jako współwłaściciel jak już a nie drugi właściciel wtedy blachy są takie jakie są w rejonie głównego właściciela. A co do tych 2% podatku to nie płaci się tego gdy kupuje się pojazd z komisu lub od osoby prowadzącej działalnośc gospodarczą. Jeśli wystawi fakture to jesteś zwolniona z podatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Hmm. Z ciekawości spytam - jaki jest tam dowód rejestracyjny?

Stary - zgięta na pół kartka,

nowy - też taka kartka zgięta na pół ale nowsza,

Obecny czyli kartka zgięta w dwóch miejscach.

 

Jeżeli kupujesz na umowę kupna - sprzedaży to do US i druk PCC (podatek od czynności cywilno-prawnych) i do WK z wnioskiem o rejestrację. Jeżeli badania techniczne są krótsze niż 30 dni WK może odmówić rejestracji i wysłać na stację diagnostyczną. Moja rada jest zawsze taka - jeżeli badanie techniczne jest krótsze niż 6 miesięcy to niech ten co sprzedaje załatwi nowe (na ciągniki jest na dwa lata).

 

 

Ogólnie napisz co masz, jakie papiery albo jakie papiery z nim dostaniesz ;)

 

No i rozjaśnij te zmianę w DR właściciela bo nie rozumiem.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co ja się wiem to od umowy kupna sprzedaży urząd skarbowy nalicza Ci podatek 2%, mogą jeszcze podważyć cenę danego produktu i naliczą od swojej sugerowanej wartości. Gdy masz fakturę VAT płacisz podatek w fakturze (23%) i Urząd Skarbowy nie nalicza dodatkowego podatku.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Z ciekawości spytam - jaki jest tam dowód rejestracyjny?

Stary - zgięta na pół kartka,

nowy - też taka kartka zgięta na pół ale nowsza,

Obecny czyli kartka zgięta w dwóch miejscach.

Nie pamiętam, chyba w dwóch miejscach zagieta/

przegląd ma ważny do końca czerwca,a oznacza to, że łatwił go poprzedni właściciel, ten skorzystał tylko, bo ma go dopiero rok

 

 

Ogólnie napisz co masz, jakie papiery albo jakie papiery z nim dostaniesz ;)

jeszcze nie mam nic i nie wiem co dostane

 

 

No i rozjaśnij te zmianę w DR właściciela bo nie rozumiem. jak mam wyjaśnić zmiane?

Edytowano przez RolniczkazZawad

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

-opłata skarbowa (a raczej ten papier nazywa się chyba zwolnienie z opłaty.....) to muszę się poprawić to stała opłata w przypadku samochodów wynosi 160zł, jak z ciągnikiem jest to ja nie wiem bo nie pamiętam bo spory czas temu to było no i ciągnik jak i samochód z poza RP (UE). Idziesz do US wypełnisz wniosek VAT-24, dokonujesz opłaty, a po 24h otrzymujesz papier VAT-25 (potrzebny do rejestracji). Jeżeli właściciel mówi że będziesz zwolniona z opłaty skarbowej to znaczy że jako pełnomocnik za ciebie to zrobi ale to dodatkowe 17zł ale po kieszeni sprzedającego (może jest inny sposób, ale ja go nie znam chyba że darowizna ale dotyczy to najbliższej rodziny)

-stary dowód rejestracyjny

-umowa kupna-sprzedaży lub faktura najlepiej z osobą zawartą w dowodzie rejestracyjnym im niej osób postronnych tym lepiej mniej papierów

-stare tablice rejestracyjne (jeżeli brak składasz wniosek przy rejestracji)

-ważny przegląd techniczny (jeżeli ciągnik sprzedającego ma ważny przegląd to przy rejestracji go "przekopiują"

-no i w każdym urzędzie DOWÓD OSOBISTY lub dowody jeżeli będą współwłaściciele

- wniosek o rejestrację który wypełnisz na miejscu

 

To jest ci potrzebne do rejestracji. Po całym procesie dostajesz tablice i tymczasowy dowód (ważny 30dni). Po tym terminie udajesz sie spowrotem by odebrać "właściwy" ale musisz mieć ważne OC

Mogłem coś pominąć za to sory ale zawsze to coś jaśniej- dobrze że kupiony w RP a nie poza nią tu to dopiero papierków i załatwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniksam2    0

z ta opłatą skarbową jest tak że jeżeli jest kupowany w tym przypadku ciągnik to jeżeli jest on na fakturę VAT do bierzesz ORYGINAŁ faktury i idziesz z nim do Wydziału komunikacji wraz ze starym dowodem podanie o zarejestrowanie, dowodem osobistym stare tablice i mieć w kieszeni chyba 160zł na opłacenie nowego dowodu i tablic

 

Umowa cywilno prawna kupujący opłaca w urzędzie skarbowym 2% od wartości umowy

 

a Tak jak tutaj blachy nie zostały jeszcze zmienione to jest ci potrzebna kopia poprzedniej umowy sprzedaży i dale swoje papierki jak wyżej napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
To jest ci potrzebne do rejestracji. Po całym procesie dostajesz tablice i tymczasowy dowód (ważny 30dni). Po tym terminie udajesz sie spowrotem by odebrać "właściwy" ale musisz mieć ważne OC...

dostaje "pozwolenie czasowe" zwane miekkim dowodem na 30 dni.

Twardy dowód odbierze jak na stronie https://www.pojazd.pwpw.pl/ będzie napisane że jej dowód rejestracyjny jest do odbioru. Z reguły jest to 10-14 dni. Jeżeli coś wyniknie to Pozwolenie Czasowe będzie przełużone wpisem na drugiej stronie - mi przedłużali bo wystawienie Dowodu zajęło ponad 30 dni.

 

 

@RolniczkazZawad

Co do tego właściciela - jak nowego typu dowód rejestracyjny to własciciel jest zawsze na zewnętrznej stronie w środkowej części. Z tego co opisywałaś to nie mogłem wywnioskować jak w dowodzie ciągnika może być dopisany drugi właściciel. Może być dobity w środku ale jako współwłaściciel (wpis+pieczątka).

Zapytaj gościa co ma, obejrzyj i wtedy będzie wiadomo na czym stoisz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowik1236    0

Witam. Czy istnieje możliwość zarejestrowania ciągnika MTZ który został przerobiony z koparko spycharki(która jako taka nie potrzebowała rejestracji)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a jakie dokumenty masz bo od tego musimy zacząć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Tak istnieje taka możliwość. Ale musisz mieć oryginał faktury zakupu tego traktora i musisz zrobić przegląd bez osprzętu. Oczywiście traktor musi być sprawny. Jeśli nie jesteś pierwszym właścicielem tego traktora to musisz mieć jeszcze umowę kupna lub jakiś dokument łączący cię z pierwszym właścicielem. Na wszelki wypadek zapytaj jeszcze w wydziale komunikacji i na stacji diagnostycznej. Jeśli tych dokumentów nie ma może być problem z zarejestrowaniem.

Poza tym Kodeks drogowy w dziale III. Pojazdy art.79.[Wyrejestrowanie pojazdu] p.4 mówi: Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1)...

2)...

3)...

4) ciągnika i przyczepy rolniczej

5)...

...

A to oznacza, że ciągnik rolniczy można powtórnie zarejestrować. Więc w wydziale komunikacji powinni poinstruować co należy w takim przypadku zrobić i jakie dokumenty będą potrzebne

Edytowano przez Geo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć jakie czynności muszę uczynić aby przerejestrować ciągniki i przyczepy z Taty na siebie. Czy potrzebuje jakąś umowę czy też inny papierek... prosił bym o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

notariusz będzie najlepszym rozwiązaniem-jako darowizna z ojca na syna zapłacisz niewiele.lub umowa kupno sprzedaż.można jeszcze notarialnie dopisać cię na współwłaściciela.ale w każdym wypadku to twój ojciec musi wyrazić wolę-różne są sytuacje w rodzinach więc o tym pomyślałem-jeśli nie ma między wami konfliktu to nie widzę dużych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

Ale ja juz mam przepisane gosp. i nic w akcie notariaalnym nie ma wspomniane o maszynach i teraz chce przejąc maszyny ale niewiem jak to zrobic, a przy umowie kupno-sprzedaż bede musiał chyba płacić w urzedzie skarbowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a czy ja mówiłem coś o gospodarstwie,wszelkie ruchomości można notarialnie przekazać(nawet pralkę).

żeby przerejestrować w powiecie to musisz mieć umowę zmiany właściciela-jak to zrobisz to mniejsza-może być kupno-sprzedaż,może być notarialna.

maszyn z gospodarstwem nie przejmujesz-no chyba że jest taki zapis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj