Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Tadeusz01    0

Witam! Kupujemy używany ciągnik, który jest sprowadzony z Holandii, ale nie był on nigdy tam rejestrowany! Człowiek który sprowadził maszynę i nam ją sprzedaje posiada odręcznie napisaną "umowę" na której widnieją tylko dane sprzedawcy, kupującego, rocznik ciągnika, numery z nadwozia i informacja, że ciągnik nigdy nie był rejestrowany w Holandii. W dodatku wszystko jest napisane w języku holenderskim. Człowiek od którego kupujemy powiedział, że bez problemu na ten dokument będzie można zarejestrować maszynę, ale mnie to do końca nie przekonuje... Przegląd załatwiony będzie bez problemu.

Ludzi obeznanych w temacie proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W holandii i angli nie ma obowiązku rejestracji ciągnika. Dowodem zakupu jest faktura. Nie pamiętam już dokładnie jak to się rejestrowało bo dawno tego nie robiłem. Przedstawienie tylko faktury daje możliwość manipulacji odnosnie roku produkcji. Jak wiadomo papier wszystko przyjmie. radzę uważać na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz01    0

Udało mi się zarejestrować ten ciągnik bez większych problemów. Posiadałem tylko przegląd i umowę zawartą z Holendrem ( w języku polskim i holenderskim). Poszedłem z tym do skarbówki, dałem opłatę 160zł, musiałem jeszcze napisać deklarację, że w Holandii ciągnik nie ył rejestrowany i że sam go sprowadziłem, wypełniłem VAT-24, oddałem im umowę i kazali czekać kilka dni. Kolejnego dnia pojechałem znowu do skarbówki, trochę ich "przycisnąłem", żeby rozpatrzyli wniosek i wydali oświadczenie. Zrobili to w przeciągu 30 minut. Pojechałem do WK, tam znowu musiałem wypisać oświadczenie, że ciągnik nie był rejestrowany w Holandii, a reszta już poszła sprawnie. Także największe problemy sprawiał Urząd Skarbowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Co do tego, że w Anglii nie ma obowiązku to się nie zgodzę. Tam nawet kombajny są zarejestrowane.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Odgrzeje trochę temat... Mam taką sytuacje że ciągnik nie jest zarejestrowany ale mam jego dowód który ostatnio był ważny 1989 roku... Jednak jest to dowód od 40-stki... Mam ten ciągnik jakoś 15 lat ostatnio się za niego wziąłem i już prawie doprowadziłem go do stanu używalności drogowej zostały jeszcze tylko opony tył i pneumatyke zregenorać i podregulować silnik jeszcze... Jak spomniałem dowód jest od 40-stki bo mam właśnie silnik od 40-stki cała reszta jest od 60-tki... CZy mógłbym iść teraz powiedzieć że nie mam dowodu wcale i zarejestrować go jako 60-tke? Na skrzyni jest data produkcji jednak na bloku jest zamalowana i nie ma opcji żeby ją odczytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Chcesz odmłodzić ciągnik? zapomnij o czymś takim ;)

 

A numer ramy lepiej znajdź - nam dziś diagnosta sprawdził każdy nr VIN/ramy tak w ciągniku jak w przyczpeach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

A ten numer VIN to na tej tabliczce jest??? Bo jeśli tak to nie ma takiej opcji żebym go odzyskał... Co mogę zrobić jeśli nie znajdę tego numeru albo gdzie go szukać jeśli nie na tabliczce?

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jest na ramie. U mnie w ciągnikach jak i przyczepach tabliczki odpadły.

Pytaj użytkowników C360 gdzie jest bity nr ramy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Kupiłem traktor w marcu. Traktor był sprowadzony z Francji przez handlarza. Ja kupiłem go jako od rolnika. Mam umowe kupna sprzedarzy z tym rolnikiem + papiery od handlarza (briw itd, akcyza też). Umowa z datą 19 marzec 2011. Chcę teraz go zarejestrować , ponoć na to jest 30 dni. Ciągnik nie jest ubezpieczony tylko ma przegląd .Czy poniose konsekwencje za to? Jeśli teraz będe go rejestrowal? Dzięki za odp. ;)

Edytowano przez maniek0277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego z tego co pamiętam termin 30 dniu był chyba okresem w którym trzeba było opłacić podatek od wzbogacenia. A do rejestracji nie ma określonego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

nie martw się, mój ojciec teraz rejestrował ciapka po 19 latach od nowości i żadnej kary nie było tylko latania dużo, zaliczyłem listy do ursusa i instytutu transportu samochodowego ale dało radę :rolleyes:

po rejestracji pierwszy raz w ciągu 19 lat mnie3 kontrolowali tym ciapkiem :lol: ale tylko dmuchałem, dokumentów nie chcieli, dodam, że było to na wjeździe do mojego domu, zastawili mi wjazd ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Będziesz miał kare w urzędzie skarbowym chyba że trafisz na spoko urzędnika i karze Ci napisać podanie do kierownika o umożenie kary, ja spóźniłem się o 30 dni i chcieli mi 100 zł wlepić ale podanie przeszło :rolleyes: .Jest jeszcze jedno wyjście- możesz go zarejestrować za 5 lat bo po takim czasie sprawa się przedawnia - przerabiałem to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze dużą głupotę zrobiłeś, że faktury od handlarza nie wziołeś. Gdyby teoretycznie ciągnik był krqadziony nie dość, że nie masz od kogo żądać zwrotu pieniędzy to jeszcze umyślna paserkę by ci dowalili. Co do ubezpieczenia to czas 30 dni chyba biegnie od daty rejestracji w pl. W skarbowym kary raczej dużej nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Dzięki. Już troche wiem, ubezpieczenie to drugorzędna sprawa. Ciągnik nie istnieje jeszcze w urzędzie Polski. Chodzi mi o wydzial komunikacji (konsekwencje za zwłoke od marca do teraz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graboss1987    0

jakie konsekwencje... w US NA WNIOSKU PISZESZ KIEDY GO KUPIŁEŚ I TYLE DATA UMOWY JEDNO A KIEDY GO MASZ DRUGIE. MUSISZ WSTAWIĆ NA WNIOSKU POW.> CHYBA 3 TYŚ MOTO GODZIN I CHYBA TYLKO 160 ZŁ ZAPŁACISZ I REJESTRUJESZ BEZ PANIKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

witam.mam problem poniewaz niewiwm jak przebiega procedura rejestracji traktora ktory od nowosci nie jest rejestrowany(w holandii jest to norna)ciagnik jest z 2002r od pierwszego wlasiciela rolnika i moze napisac tylko umowe w ktorej mozna zaznaczyc ze pojazd nierejestrowany,koledzy rejestrowal ktos z was taki traktor?normalna procedure znam bo rejestrowalem juz traktor z zachodnimi blachami.prosze o info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Miesiąc temu tez interesowałem się tym tematem bo miałem kupić ciągnik z Danii i też nie był rejestrowany ,poszedłem do "swojego "wydziału komunikacji zapytać o to kierownika tegoż wydziału i powiedział mi że nie ma możliwości rejestracji takiego ciągnika który był dotychczas nie rejestrowany .Powiedziano mi żeby zarejestrować ciągnik trzeba dostarczyć dowód rejestracyjny ,tablicę rejestracyjna i umowę kupna -sprzedaży wraz z tłumaczeniem tej umowy na język polski przez tłumacza przysięgłego ,bez tych rzeczy nie ma co się pokazywać w wydziale komunikacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Szwagier rejstrował holendra. Tłumaczysz umowę u tłumacza przysięgłego a dalej procedura jak przy zwykłej rejstracji. W Holandii nie trzeba rejstrować ciągników które bodajże nie przekraczają prędkości 25km/h i dużo handlarzy legalizuje w ten sposób ciągniki bez papierów (nie koniecznie kupionych w Holandii).


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@czacha17

poproś kierownika tego wydziału komunikacji niech zadzwoni do ambasady/konsulatu holandii w PL i się dopyta czy aby napewno dobrze postępuje.

Jedynie diagnosta ma problem z ustaleniem danych pojazdu (masa, dmc, masa przyczep z hamulcem itp) co i tak zwala często na tego który ciągnik chce zarejestrować.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Ja mam zetora z holandii. Umowa kupna-sprzedaży i oczywiście tłumaczenie od tłumacza przysieglego. Nic wicej nie potrzeba. I muszą zarejestrować.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

to najpierw na przeglad i tlumaczenie umowy wystarczy? a diagnosta jak znajdzie date produkcji jak nie w kazdym ciagniku jest na tabliczce znamionowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

Witam w tamtym roku rejestrowałem ciągnik właśnie z holandi i dobrze znam procedurę rejestracji mianowicie na umowie raczej powinna być zaznaczona klauzura że ciągniki w holandi nie podlegają rejestracji, robisz badanie techniczne ciągnika umowę dajesz do tłumaczenia i z tymi papierami idziesz do urzędu. jakby ktoś się bultał i nie chciał zarejestrować to wal do kierownika i się kłuć ostro bo z tymi papierami muszą zarejestrować.

 

datę produkcji niech Ci napisze w umowie tylko rzeczywistą żeby nie było że w tych latach nie produkowali takiego ciągnika:D

Edytowano przez mincek18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy89    1

zobacz czy masz z tylu na blotniku od wewnatrz cos w rodzaju tabliczki znamionowej i taki sam numer masz na obudowie tylniego mostu z lewej strony pod zwolnica. diagnosta mi to pokazal jak zciaglismy traktor z holandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

rok temu rejestrowałem przyczepe i wystarczy tylko przegląd na którym z tabliczki znamionowej ci wszystko napiszą 100 za przegląd do wydziału komunikacji z tym i umową kupna sprzedaży możesz ją spisać z holendrem po polsku bo mu ona nie potrzebna ja tak robiłem i tylko oświadczenie pod odpowiedzialnością karną że faktycznie był sprowadzony z hollandi i dostajesz rejestracje na miejscu łachy nie robią tylko niektórzy nie chcą tego robić bo myślą że możesz robić przekręt ale nie mają wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj