Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

hubertuss    4653

Jeśli pojazd był czyjąś własnością musi byc przeprowadzona sprawa spadkowa. Jeśli zarejestrujesz jako sam musisz pisac oświadczenie skąd wziołeś części. Muysisz więc skłamać a to równa się z popełnieniem przestępstwa poświadczenie nie prawdy. Za to chyba dają do 5 lat. Co do sprawy spadkowej nie wiem jak to jest może sąd przyzna ten ciągmnik przez zasiedzenie w dobrej wierze. Okres to 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zapomnijcie o tym sam-ie musi być rama własnej konstrukcji nikt nie zarejestruje ciagnika seryjnego jako sam poczytajcie na forum diagnostów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Znajomy składana C 360 tke zarejestrował jako SAM, jezdzil nia przez 20 lat bez rejestracji a teraz mu sie uznało ja zarejestrowac i dało sie ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To wszystko zależy od rzeczoznawcy i diagnostów. U nas wszystko polega na uznaniowości urzędników. Jak się komuś uwidzi to ci orginał jako sam zarejestrują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Odświeżam

 

Rejestrowałem ciągnik w maju, nowy, kupiony od dilera JD w niemczech, nigdy nie rejestrowany.

Otrzymałem od sprzedawcy homologację, brief, dodatkowy suplement od homologacji, parę innych papierów oraz oczywiście rachunek (fakturę VAT).

 

Posiadam NIP europejski, więc sprzedawca wystawiając mi rachunek wpisał na nim wartość maszyny netto w zgodzie z paragrafem 6A ustawy o dostawie wewnątrz wspólnotowej.

Procedura prosta i przyjemna, jestem płatnikiem podatku VAT więc tam mi go nie naliczają bo tu i tak bym go odliczył więc po co kręcić :D

 

Jak przyszło do rejestracji to okazało się, że w wydziale komunikacji należy okazać się zaświadczeniem VAT-25.

VAT-25 mówi o uiszczeniu należnego podatku VAT lub o braku konieczności jego uiszczania.

Przed rokiem 2011 ciągnik rolniczy traktowany był przez US jako "nośnik narzędzi", po zmianie interpretacji przepisów traktowany jest jako "środek transportu" i jako taki musi mieć uregulowany stan podatku VAT na zasadzie, że trzeba go zapłacić jak maszynę kupiona po cenie netto.

Sytuacja absurdalna, gdyż jak w 2009 roku robiliśmy ten sam myk z ciągnikiem to poszło bez płacenia VAT'u.

Żeby zebrać pieniądze na VAT trzeba było poruszyć niebo i ziemię a pani z US powiedziała :"spokojnie, pan wyjdzie na zero, bo my oddamy panu ten VAT".

Nie docierało do niej, że wyciągnąć prawie 100 tyś. zł z kieszeni to nie tak prosta sprawa. A forsa z fiskusa to dopiero we wrześniu.

 

Dodatkowo dane w homologacji nie zgadzały się pierwszym przeglądem w polsce i chryja w komunikacji na maksa się robiła. Więc zarejestrowałem ciągnik jako import jednostkowy, bez homologacji.

Można w ten sposób jedną maszynę na rok sprowadzić i zarejestrować.

Wtedy patrzą tylko na przegląd polski.

 

 

No się trochę wyrzaliłem <_<

 

BTW

wymagane dokumenty i obowiązujące opłaty można chyba znaleźć na stronach wydziałów komunikacji lub BIP SP

LINK http://www.pyrzyce.samorzady.pl/?k=72

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szulik    0

Witam .Moze ktos mi pomoże w takiej sprawie.Otóż posiadam ursusa c-360 i chciałbym go ponownie zarejestrować.Kilkanaście lat temu gdy wydziały komunikacji były w każdej gminie,mój ojciec go wyrejestrował.Posiadamy tylko fakture na zakup tego ciągnika.Czy jest możliwość ponownego zarejestrowania tego ciągnika.Dzieki z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Powinno dać radę ale najpierw musisz zrobić przegląd na stacji kontroli pojazdów. :D


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szulik    0

O przegląd to się nie martwię,bardziej o to czy mi go ponownie zarejestruja w WK. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

zależy czy był wyrejestrowany "czasowo"czy na "stałe"(czyli złomowany).a przy wyrejestrowaniu czasowym-podejrzewam że będzie potrzebny przegląd rozszerzony.

najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie informacji w wydziale komunikacji(przed robieniem przeglądu),powinieneś mieć jeszcze jakiś dokument od niego oprócz faktury(pocięty dowód).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Przerabiałem ten temat na początku roku.Miałem ciągnik wyrejestrowany na stałe i go zarejestrowałwm ponownie. Musisz mieć dokument z wyrejestrowania, zwykła kartka A4 na której są dane ciągnika i wszystko potwierdzone pieczęcią wójta(bynajmniej takie pisma dawali w 1995r) Bez tego nic nie zdziałasz.Idziesz z tym do wydz komunikacji i na podstawie tego dokumentu oraz dokumentu zakupu dostajesz tablice czasowe na 2 tyg na zrobienie przeglądu rozszerzonego.Wracasz z tym i rejestrujesz na normalne blachy.to by było tyle :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szulik    0

Musze poszukac czy jest jakis papier z wyrejestrowania.Dowodu rej to na pewno nie ma ,zabrali go w wydziale komunikacji(w gminie),gdy był wyrejestrowywany.Ciekawe czy w obecnym wydziale komunikacji w starostwie może być ten dowód,może w jakimś archiwum cos takiego przetrzymuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Raczej nie będzie. Na tej kartce były wszystkie dane pojazdu z dowodu.Pytali się jeszcze o tabl. rej ale powiedziałem że zabrali przy wyrejestrowaniu.W wydz kom. mają jakieś stare księgi w których są dane co do wyrejestrowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szulik    0

Czyli będa mieli odnotowane gdzieś ,że taki ciągnik istniał wogóle i był zarejestrowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Witajcie.

Mam mały problem.

Mój dziadek posiada Ursusa c-360. Jest on zarejestrowany lecz nie ma przeglądu od 1994roku. Niestety tablica rejestracyjna zginęła wraz z oryginalną przednią atrapą ;[

I tu mam kilka pytań :)

Co trzeba zrobić aby go zarejestrować z powrotem?

Czy dziadek może go na mnie go przerejestrować? (mam 15 lat)

Jeśli nie może to przerejestruje go na mame.

Gdzie trzeba się udać w celu załatwienia formalności?

z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich :)


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Idź do starostwa powiatowego do wydziału komunikacji to ci wszystko wytłumaczą Ale według mnie to nie powinno być z tym problemu jeśli ciągnik przejdzie badania techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Pozwólcie że przyłącze się do tematu bo mam podobny problem a mianowicie posiadam zetora 5011 którego włascicilem był mój ojciec który zmarł nagle w 2008 roku i tu moje pytanie jaka jest w takich sprawach procedura: czy mam iść do WK aby mi go zarejestrowali czy zakładać w sądzie sprawe spadkową? Za pomoc z góry dziękuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Przerabiałem ten temat na początku roku.Miałem ciągnik wyrejestrowany na stałe i go zarejestrowałwm ponownie. Musisz mieć dokument z wyrejestrowania, zwykła kartka A4 na której są dane ciągnika i wszystko potwierdzone pieczęcią wójta(bynajmniej takie pisma dawali w 1995r) Bez tego nic nie zdziałasz.....

 

A świstak siedzi i zawija.

Pisałem nie raz - nam wystarczyła blacha rejestracyjna - kobita w WK płakała że się nie da, że przepisy, że to że tamto ale się dało (ciągnik rolniczy i przyczepa rolnicza podlegają ponownej rejestracji - nawet gdzieś na forum podawałem artykuł z PORD). Na podstawie dostępnych dla nich (i SKP) katalogów wystawiła kartę informacyjną pojazdu, później BT na SKP i do Wydz. Komunikacji po dowód rejestracyjny.

 

Obecnie będę przerabiał podobny patent. Przyczepa rolnicza Sanok wyrejestrowana chyba w 82 czy 89 roku. Stare tablice (dwie litery województwa i cztery cyfry). Mam tylko blachę i pokwitowanie wyrejestrowania w urzędzie który nie istnieje oraz umowę kupna sprzedaży. Tak mam zamiar to zarejestrować ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Ursusa C-328 ma on dowód rejestracyjny i byl rejestrowany ale dawno. chcialem zrobic mu przegląd zebym mogl bez tresu jezdzic po drogach publicznych i tu pojawia sie problem. nie moge zlokalizowac numerów nadwozia a Tabliczka znamionowa chyba odpadla:( jakos nigdy jej tam nie widzialem. czy ktos mogł by udzielic mi informacji o lokalizacji numerów nadwozia i tego co bym musial zrobic zeby przeszedl przeglad. o stanie technicznym nie mówimy bo wiem co musze zrobic. z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Jeżeli masz dowód rejestracyjny a ciągnik jest sprawny technicznie to jedź na stację diagnostyczną diagnosta sam znajdzie numery a tabliczkę jak nie ma to zrobi zastępczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Jedna tabliczka powinna być na skrzyni biegów a druga na lewym tylnym błotniku nad akumulatorem ale jak był zarejestrowany to wszystkie numery powinny być w dowodzie rejestracyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Ja nie mam tabliczki na błotniku a ta na tej na skrzyni nic nie widać i nie mam żadnych problemów przy przeglądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj