Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Ferdek07    75

Zeby był składakiem musiał by mieć ramę zrobioną samodzielnie, więc według prawa nie ma szans zarejestrować żadnego seryjnego ciągnika jako składaka, chociaż na stacjach diagnostycznych różne patologie się zdażają

 

Jesli ci to pomoże to skuter zarejestrowałem tylko na podstawie faktury VAT. Zawarte byly tam nr ramy i silnika i wysraczyło. Nie wiem jak to sie ma w ciagnikach

to była pierwsza rejestracja, czy skuter był sprowadzony czy wyrejestrowany wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

no to wstawić coś ale rama przez cało długość i gotowe.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

O składaku nie pomyślałem... Dobry sposób, ale tylko dla tych, których znajomi mają stację kontroli pojazdów, a jak wiadomo po znajomości wszystko się da :D . Mógłby też zmodyfikować wygląd ciągnika tak, by nie przypominał pierwowzoru, np. przerobić go na kabriolet z brezentowym dachem :lol: .


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a to musi być faktura vat, nie wystarczy zwykła umowa kupna sprzedaży? mam ciągnik który został wyrejestrowany 20 lat temu po śmierci dziadka no i teraz żeby go zarejestrować musiała by być jakaś umowa z dziadkiem, w prawa spadkowe nie będę się bawił czy np. ojciec jako właściciel mógłby np. mi sprzedać ten ciągnik w umowie nr silnika itd, a ja to bym zarejestrował, lub gdyby sprzedał ten ciągnik innej osobie to czy ten ktoś miałby szanse zarejestrować ten ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jeżeli ciągnik był kiedykolwiek zarejestrowany, to po jego numerach można odnaleźć go w ewidencji i wtedy jak to się dalej załatwia, to nie wiem. Jeśli jest ktoś na AF, kto przerabiał ten temat,to niech się zgłosi.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy da sie zarejestrować ciągnik w którym zgubiono rejestracje a ma sie dowód rejestracyjny.?Mam kolege który taki problem ma i nie umiem mu odpowiedzieć na jego pytanie.Jeszcze powiedział że ma ten ciągnik po dziadku który kupił ten ciągnik od jakiegoś rolnika który go zarejestrował i miał wszystkie dokumenty.Dziadek dał mu tylko książke serwisową dowód rejstr i umowe kupna sprzedarzy z tym rolnikiem i moje pytanie jest jeszcze jedno czy jeśli dziadek zgóbił rejestracje a nie opłacał go to co w tedy zrobić a jeśli wyrejestrował i zgóbił to co w takiej sytuacji zrobić??Sory za takie skomplikowane pytanie :lol:


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Po 1 da się. Jeśli ciągnik nie był opłacany, to trzeba albo zapłacić karę za nieopłacone składki, albo wycofać go(wyrejestrować). To 2-gie rozwiązanie wydaje się być tańsze i łatwiejsze, bo wówczas trzeba jechać ciągnikiem na przegląd i opłacić go, a kara wyniesie chyba max2000zł. Jeśli został zgubiony dowód rejestracyjny lub tablice, to da się je odtworzyć.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2006pl    0

Witam wszystkich

W jaki sposób czy w ogóle można zarejestrowac ciagnik kóry nigdy nie był rejestrowany.

otóż tak znajomy mojego ojca ma do sprzedania ciągnik który nigdy nie był zarejestrowany.

Najpierw ciągnik pracował w jakieś firmie po czym mój znajomy odkupił go od tej firmy zdaje się na zasadzie licytacji.

Da się go zarejestrować czy nie? oczywiście żadne dokumenty się nie zachowały bo ta licytacja była kilka lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

U nas miał tak jeden gościu. Kupił nowy ciągnik (360-3P) jakieś 25 lat temu i tak mu się zeszło, że go nie zarejestrował. Teraz chciał sprzedać i poszedł do wydziału komunikacji oczywiście z fakturą zakupu ale zażądali od niego jeszcze homologacji z ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

niewiele [lub wcale] tu zrobisz bo nawet nie wiadomo gdzie on był zarejestrowany, pogadaj z jakimś handlarzem czasami mają dowody lub jakieś faktury mogło by się może udać


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Panowie mam zamiar kupić ciągnik sprowadzony z Francji nie jest wyposażony w instalację pneuma tyczną czy nie będzie żadnych problemów z rejestracją i przeglądem tego ciągnika. za odpowiedź z góry dziękuje


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Raczej nie powinno być problemów.jeden gość sprowadził MF bez pneumatyki i niczego sie nie czepiali.Normalnie jak ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

brak pneumatyki nie przeszkadza w rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Niedawno sam kupiłem ciągnik bez pneumatyki i ani przy przeglądzie ani rejestracji nie było problemu.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

przecież władimirce nie miały sprężarki a rejestrowane były bez żadnego problemu


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

starsze modele nowsze juz miały ^^


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

tylko przyczep nie bedziesz mógł ciągać ,bo mandat bez hamulców ..


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Lub zrobić w przyczepach hamulce hydrauliczne koszt napewno mniejszy od dorabiania pneumatyki do ciągnika ^^


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

My w Kubocie nie mamy pneumatyki. Dla nas to niepotrzebny koszt gdyż niedługo może uda się kupić przyczepę z hamulcami olejowymi. Z rejestracją nie było żadnego problemu.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Dziękuje wszystkim za szybką pomoc


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

właśnie nie ma problemu (a we Francji są hamulce ale hydrauliczne) Dostaniesz badanie techniczne i w nim np (mając 90 km) że możesz ciągać przyczepy do 1500 kg bez hamulców i 12000 kg z hamulcem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komsim    1

Panowie pomogę ;[ Jest skuteczny sposób na rejestrację. Głównie tyczy się ona np. motorowerów ale przy odpowiedniej wiedzy oraz najlepiej jeżeli posiadamy również jakieś dokumenty od pojazdu da radę.

 

Poniżej wstawiam link z forum na którym byłem wcześniej (miło wspominam ;[ ) i tam jest wszystko opisane, jeden z forumowiczów ma tam szczegółowo opisane co jak :(

 

http://simsony.net/showthread.php?t=6573

 

Proszę myślę że to może przydać się kilku osobom :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

Kilka lat temu kupiłem ciągnik zarejestrowany z OC ale go nie przerejestrowałem na siebie, nie miał też opłacanego OC. Jeżeli teraz będę chciał go zarejestrować to jak będzie miała się sprawa tej przerwy w opłacaniu OC. Agent z HDI powiedział mi, że na pewno będę musiał zapłacić z te kilka lat wstecz. Czy nie będę przypadkiem płacił dodatkowo kary za brak OC? Czy Ktoś ma doświadczenie w tej sprawie, proszę o opinie i wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koonanreal    0

Witam wszystkich. Ostatnio stałem się posiadaczem U-912. Ursus był kupiony od kolejnego już właściciela. Osoba od której kupiony był ciągnik posiadała tylko dowód rejestracyjny i to w dodatku wystawiony na stare kółko rolnicze.

 

1. Czy spotkał się już ktoś kiedyś z podobnym problemem (dot. rejestracji). I jaki miał przebieg?

 

2. Czy posiada może ktoś dokument zakupu ciągnika z jakiegokolwiek kółka rolniczego z lat `80 - `90 ?? (

 

3. Może zna ktoś jakieś inne obejście problemu.

 

Pozdrawiam

piszcie

 

Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj