Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

volf    3

Co będzie po czerwcu 2009 to nie wiem, ale obecnie można zarejestrować ciągniki wcześniej wyrejestrowane. Oczywiście ten kto rejestruje musi być prawnym właścicielem i jeśli wcześniej (przed wyrejestrowaniem) był inny właściciel to należy mieć umowę kupna-sprzedaży lub darowizny. Jeśli poprzedni właściciel nie żyje to sprawa się komplikuje i musi być postępowanie spadkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Mi chodzi o spełnianie norm euro 2 czy siakoś tak - czy dotyczy to tylko ciągników nowych czy też używanych.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to po tym czerwcu 2009 już się nie da zarejestrowaćstarych traktorów?

Jeśli dziadek w dokumencie potwierdzającym przejkazanie gospodarstwa wymienił tylko ursus c 330 i podpisał to naczelnik gminy to na tego podstawie mógłby ojciec zarejestrwać ciągnik?

 

porobić opłaty?- to jakie to opłaty by były tak wogóle za 20 lat wstecz czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wstecz nie musisz opłat robić. Wtedy ciągnik nie był ubezpieczony i tyle. Teraz zrobisz przegląd i opłacisz OC.

dołączę się do tematu i zapytam.

Mamy jedną c-360 która kiedyś była wyrejestrowana aby nie płacić OC

teraz gospodarka jest na mojego brata

i w przyszłości chcemy go zarejestrować

traktor jest opłacony lecz nie ma przeglądu a dowód widnieje na tatę który nie żyje

czy w tym wypadku da się go zarejestrować??

Skoro jest wyrejestrowany to jak masz dowód??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ja się zaraz pogubię.

jeśli dziadek wyrejstrował ciągnik to i przestał płacic ubezpieczenie.

teraz go rejestrujesz i zaczynasz placic - w sumie bez oplaty OC mogą Ci nie wydać twardego dowodu.

 

Benn pisze o innej sytuacji!!

Był właściciel pośredni który nie zarejstrował ciągnika na siebie i pewnie OC nie płacił. Ciągnik był cały czas zarejestrowany więc składki muszą być opłacone i dlatego umowa musi mieć obecną datę a nie z czasów odkupienia jej od pierwszego właściciela.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mi o opłatę w urzędzie skarbowym chodzi czy jakaś będzie, a ciągnika nie wyrejestrował dziadek tylko do śmierci był na dziadka a po jego śmierci ojciec wyrejestrował

co z tym czerwcem 2009 to już wtedy ciapka nei zarejestruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benn    0

Witam!

Dziękuję wszystkim za wypowiedzenie się w tej kwestii. Orientuje się może ktoś ile trzeba będzie zapłacić zaległości za 22 lata niepłacenia żadnych składek, niczego.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

piszecie juz glupoty zeby ciagnac temat. Temat uwazam do zamkniecia :):)

 

@benn jezeli cos zakladasz to zakladaj z sensem. WSZYSTYKO MASZ WYJASNIONE WIEC NIE CIAG DALEJ


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

niema bata nie zarejestruje tylko poprzez umowe z ostatnim właścicielem

bo niema żadnego poświadczenia

ma tylko umowe

a skąd poprzedni właściciel wziął ciągnik????

może ajeba. ???

Benn musi mieć umowe 1 właściciela z tym ostatnim

składek niemusi płacić bo przecież nie był posiadaczem


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

panowie robicie tu BURDEL jezeli koles chce zarejestrowac ciagnik to ma miec umowe miedzy nim a ostatnim posiadaczam ktory oplacal jakies skladki i wszystko wyjasnilam w 2poscie

.

 

Wy piszecie juz durne posty.

 

KURDE GDZIE JEST ADMINISTRATOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

@Nikita masz racje gdzie jest moderator????? Zreszta to nie moja sprawa. Teraz jest tu juz tluczenie postow.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nie admin a mod bo to on odpowiada :)

admin jest od tego aby skrypt poprawnie biegał i serwerek działał jak trzeba :)

a mod mógłby przekleństwa wyciąć.

 

@banan757 - imho umowa między kupującym a osobą władającą rzeczą ruchomą (ciągnikiem) czyli tym kto był w ostatnim dowodzie lub na kogo jest kwit wyrejestrowania (bo mógł go otrzymać jako spadek i wyrejestrować chyba bez przerejestrowywania skoro był przekazany notarialnie jako spadek - ale to pytanie do ludzi ze starostwa tak btw).

 

 

A wątek faktycznie się rozjechał bo i ferdek i benn wymieszali swoje sprawy w jednym wątku i nie wiadomo kto o czym pisze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrados    1

witam! mam nastepujący problem chce kupić ciągnik lecz niestety jest on sprowadzony z danii. i chcialbym sie dowiedziec jak to jest z rejestracja takiego traktora w polsce chodzi mi o papiery bo z tego co mi wiadomo t o w dani nie rejestruje sie ciagników tak? mazna to jakos przelamac? prosze o szybka odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Znajomy sprowadza ciągniki z Danii i są one rejestrowane u nas, w Polsce.

Więc wiem, że jest to możliwe. Sam zarejestrowałem w ub. roku ciągnik z Francji.

Ale dokumenty /papiery/ jakieś muszą do niego być i to oryginalne - duńskie i przetłumaczone na polski.

Tak więc, zależy od traktora, oraz jego importera, trzeba uważać by nie kupić z nielegalnego pochodzenia.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrados    1

moja sytuacja jest dokladnie taka ze facet ma go w polsce i mowi ze zarejstruje zebym ja nie mial problemow z rejestracja no ale niestety z tego co mi mowil to nie ma papierów do niego. jak myslisz brać go jak juz bedzie zarejstrowany w polsce? czy dac se spokój i szukać innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Z tego co Ja gdzieś wyczytałem to ciągniki w Danii nie są rejestrowane. W przypadku ich importu trzeba mieć potwierdzenie że ciągnik pochodzi z danego rejonu, wystawione przez jakiegoś urzędnika lokalnej władzy w Danii. Na tej podstawie pisze się oświadczenie w naszym urzędzie i po sprawie. Jeśli koleś chce za Ciebie zarejestrować to jeszcze lepiej, nie musisz biegać za papierami. Ja teraz rejestruję zetora z UK i troszkę musiałem się nachodzić aby pozałatwiać wszelkie pierdoły papierkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jak gościu mówi że sam zarejestruje to się nie masz czym przejmować. Chociaż może mieć problemy i poniesie na pewno dodatkowe koszty same tłumaczenia to kilkaset zł jeśli jest co tłumaczyć. A swoją drogą to ciekawe czy jeśli niema żadnego kwita ale to żadnego to czy da się zarejestrować.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Koszty nie są takie straszne oto jakie Ja musiałem ponieść:

Tłumaczenie (komplet dokumentów tj dowód i umowa) 120zł

Zaświadczenie o tym że nie podlega się opodatkowaniu 17zł

Przegląd techniczny bodaj 120zł

Koszt rejestracji (jeszcze dokładnie nie wiem) coś ok 130zł

 

Gorsze jest to latanie za wszystkimi papierami, więc jak ktoś chce sprzedać już zarejestrowanego to tym lepiej. A jeśli się nie ma żadnego ale to żadnego papieru to nie ma opcji na zarejestrowanie. Musisz mieć chociaż poświadczenie o którym pisałem wcześniej, przynajmniej tak tłumaczyła Mi kobieta w WK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Aby zarejestrować ciągnik z Danii lub Holandii to wystarczy mieć kwit potwierdzający nabycie pojazdu, najlepiej fakturę. W Holandii i Dani ciągniki nie są rejestrowane, są tylko ubezpieczane. :) Tak jest chyba także z maszynami z Belgii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

kwit/faktura/umowa ks. tłumaczenia a pozniej stacja diagnostyczna a w sumie w WK i pozniej stacja diagnostyczna.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak    0

Witam

 

Może ktoś orientuje się czy można zarejestrować ciągnik opisany poniżej ewentualnie jakie warunki należy spełnić. ???

 

Kupiłem ciągnik z innego województwa od firmy rolniczej ale mam tylko fakturę kupna sprzedaży, ciągnik był wcześniej zarejestrowany i udało mi się uzyskać takie zaswiadczenie o rejestracji w wydziale komunikacji z miasta z którego go kupiłem,

 

Czy bede mógł zarejestrować ten ciągnik??? Czy warto próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

bez problemu zarejestrujesz, oczywiście musisz mieć pismo z wydziału komunikacji pod który wcześniej podlegał ten Twój zakupiony ciągnik, na nim musi byc napisane na kogo był ciagnik zarejestrowany (kto był jego właścicielem) oraz data pierwszej rejestracji. Do tego musisz mieć druk od uprawnionego diagnosty, z wszystkimi danymi o tym ciągniku + badanie techniczne. I z tym dokumentami oraz tablica rej. idziesz do swojego wydziału kom. i bez najmniejszego problemu rejestrujesz.

 

Sam niedawno przechodziłem taką sytuacje wiec jak coś, to moge Ci podpowiedzieć co i jak dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mam pytanko mianowicie chciałbym zarejestrować C-330... Jest ona z 1971 roku lecz została wyrejestrowana w styczniu 1990 roku... Była ona zarejestrowana na mojego dziadka (dziadek żyje) ;) ... Dowód rejestracyjny z nieobciętym rogiem posiadam... czy jest możliwość jej zarejestrowania??? Jeżeli jest to czy jest możliwość zarejestrowania np. zamiast na dziadka to na mnie bądź na ojca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ma ten sam probnlem, problem jest w tym czy jest jakiś dokument stwierdzający czy ciągnik ejst akurat twój czy ojca twego, tzn albo wyrok sądowy o spadku, albi umowa darowizny, czy jakiś inny dokument i w tym probelm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Mój ojciec miał ten sam problem. Musiał złożyć sprawę o spadku ale mój dziadek nie żyje i wszystkie rodzeństwom musiało podpisać że się zrzeka ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj