Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

min_max    0

Witam serdecznie.

Czy ktoś mógłby mi zrobić zdjęcie z tylnej części dowodu rejestracyjnego c328 w którym są dane ad. masy pojazdu, dmc pojazdu i dopuszczalnych ciągniętych przyczep? Bo robiłem przegląd nowego nabytku który ma stary dowód i takowych informacji nie ma tam, a na "papierku" który wydrukował Pan diagnosta np. DMC pojazdu jest 2050kg, a waga 1485kg. Niestety nie mam tabliczki znamionowej i tu pojawia się problem bo chcę przerejestrować pojazd a mam pewne wątpliwości co do tych danych.

 

Oczywiście zdjęcie z wymazanymi danymi :) typu adres i nr ramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A  co  Ci  za  różnica  co  tam  wpisze? 

U mnie  w  c330M jest

DMC 2240

DMC przyczepy jest xxxxxxx 

dopuszczalna ładowność jest  5500 

i  za  cholere  tego nie kumam  tej ładowności  znaczy , ale  nie przeszkadza mi  to w niczym 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Gdzieś kiedyś znalazłem i miałem na dysku, ale dane zapewne są ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

norcom forum diagnostów i tam poszukać bo chyba coś było o tych ciągnikach, ewentualnie zapytać i podrzucą całe dane z katalogu ITS.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
min_max    0

uż dowód mam w ręku więc już wszystko od. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubZajdel    3

Witam posiadam c360 który dawno kupił muj ojciec nie przerejstrowywal ani nic nie robil przeglad ani ubezpieczenie nie bylo płacone od x lat co teraz z tym zrobić pomużcie czy da rade cos z tym jeszcze zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubZajdel    3

stary dowód posiadam ale umowy nie
a jagby napisac umowe np z dzisiejsza data
traktor jes w tym momencie zrejstrowany na hodowla bydła simentalskiego i miejscowosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeśli sprzedający zgłosił sprzedaż, a zapewne tak zrobił, zostaniesz posądzony o fałszowanie dokumentów. Zaległe OC to kolejny poważny problem. Lepiej tego nie ruszaj, bo będzie więcej problemów niż pożytku.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

albo sprawdzić w Wydziale Komunikacji czy zgłoszono sprzedaż bo wtedy może mają ksero umowy/faktury od osoby która sprzedała.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Jak już nie potrzebna to najlepiej sprzedać bez papierów :) Będzie śmigać gdzieś na oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

US to nie problem, problem jest z OC, jedyną opcją jest opłacenie dobrowolne opłacenie składek wstecz plus jakieś odsetki które wynosiły 15% wartości składek wstecz.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Idziesz opłacasz i problemów nie robią gorzej jest jak nie opłacisz i sami Cię znajdą wtedy wtedy jest postępowanie więc i kasa kosmos bo oni dla siebie to liczyć potrafią. Kolega miał w tamtym roku taką sytuację więc jestem prawie na świeżo. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To zależy ile czasu minęło , zależy też na kogo trafisz. Inna sprawa że jeśli w dowodzie jest jakaś tam hodowla bydła, nie osoba fizyczna, to sprzedaż prawdopodobnie była na fakturę.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Witam posiadam c360 który dawno kupił muj ojciec nie przerejstrowywal ani nic nie robil przeglad ani ubezpieczenie nie bylo płacone od x lat co teraz z tym zrobić pomużcie czy da rade cos z tym jeszcze zrobić

 

1. droga legalna - szukasz tej hodowli albo firmy która ją przejęła i może mają to w aktach (wątpię bo obowiązek trzymania faktur to 5 lat i rok bieżący czy jakoś tak).

Inna bajka to to że przekopujesz wszystkie dokumenty w domu i może odnajdziesz fakturę (nas jak wku****i to umowa na dostawę wody z lat 80 tych się znalazła i to samo było z energią elektryczną - odnalazła się i w enerdze mocno się zdziwili).

 

2. droga którą szybko można spotkać się z prorokiem (prokuratorem) - kupujesz papiery od innej.

 

 

-----edit-----

Czemu ciągnik nie został przerejestrowany od razu?

Słownik obowiązuje wszystkich.

 

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

Witam Was!!!

W sąsiedniej miejscowości koleś sprzedaje c330. Wydawało by się wszystko ok tylko że jest problem bo pisze że ten ciągnik jest bez możliwości rejestracji. I tutaj nastaje największy problem...

Czy jest może jednak jakaś możliwość zarejestrowania takiego ciągnika?? Znalazłem na ''sprzedajemy.pl" dokumenty do ciągnika.

Jak myślicie będą jakieś problemy z zarejestrowaniem ciągnika z takimi dokumentami??

Tutaj macie link do sprzedawanych dokumentów - http://sprzedajemy.pl/dokumenty-ursus-c330-mtz-82-zetor-5211-i-inne-papiery-nr26950197

Bardzo Was proszę o dużo odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Poważnie? Daruj sobie takie przekręty ponieważ jest to nielegalne, grozi wysokimi karami i konsekwencjami prawnymi. Coś takiego na pierwszym lepszym przeglądzie diagnosta wykryje, o ile zarejestrujesz. Inna sprawa, że te papiery to też może być podstawione ogłoszenie na łapanie naiwnych. 

Dowiedz się jeszcze czemu nie ma możliwości rejestracji tego ciągnika. Może da się legalniej wyprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Dogadujesz sie z gościem i pisze na ciebie umowę kupna-sprzedaży (z gościem od papierów) i bez problemu przechodzi... normalnie rejestrujesz ciągnik
Tylko lepiej żebyś te dokumenty kupował w we własnym zakresie, bo może z tym ogłoszeniem być podpucha... a z tymi przeglądami tak nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Napisz do @grzesmaly jak to zrobić możesz go sprowadzić z Holandii albo Danii on chyba wie jak to zrobić, patent chyba lepszy jak kupowanie papierów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Poważnie? Daruj sobie takie przekręty ponieważ jest to nielegalne, grozi wysokimi karami i konsekwencjami prawnymi. Coś takiego na pierwszym lepszym przeglądzie diagnosta wykryje, o ile zarejestrujesz. Inna sprawa, że te papiery to też może być podstawione ogłoszenie na łapanie naiwnych. 

Dowiedz się jeszcze czemu nie ma możliwości rejestracji tego ciągnika. Może da się legalniej wyprowadzić.

Jak niby wykryje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj