Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

a jak będą przy czymś marudzić lub wyczujesz że czegoś nie wiedzą to znajdz w necie numer do sąsiedniego starostwa i ich wydziału komunikacji i tam dopytaj telefonicznie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rasoir    0

Ciągnik nie musi mieć kabiny aby można go było teraz zarejestrować. Liczy się data pierwszej rejestracji i od niej dobiera się podstawę prawną i wymagania dot. wyniku badania technicznego.

Edytowano przez Rasoir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

kto nie ryzykuje ten nie jeździ traktorem :D kolego nie takie rzeczy polak potrafi a dla urzędu liczy się tylko papier nic więcej a ze sprzedał go jakiś Adolf czy inny gość to nie robi różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rasoir    0

Tak naprawde chodzi tu jedynie o numer nadwozia, wydział komunikacji sprawdza poprawność numerów oraz czy nie jest kradziony.

Edytowano przez Rasoir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów, zakupiłem nowy ciągnik i mam pytanie jakie są opłaty w urzędzie skarbowym  od nowego ciągnika kupionego w kraju,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nowy od dealera czy nowy od sąsiada?

Faktura VAT czy faktura marża lub umowa KS?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A to żadne, on oddaje Vat a ty idziesz z fakturą i innymi papierami do WK...

 

Z ciekawostek od niedawna można brać tablice podłużne do ciągnika :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a jeśli kupiłem używany ciągnik od rolnika, który wystawił fakturę VAT to mam płacić te 2 %? bo ciągnik już przerejestrowałem i nic mi nie mówili o US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wg mnie nie masz płacić bo dostałeś fakturę VAT.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nic nie płacisz. I dzięki fakturze VAT omijasz US... Idziesz do WK i rejestrujesz. Nie tylko tyczy się to ciągników ale wszystkich pojazdów... Faktura VAT skarbówki brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

zgadza się jeśli jest wystawiona faktura to omija nas płatność w skarbówce rozliczenie spada na sprzedającego, mój Zetor jest już zarejestrowany

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ciągnik sprowadzony z Włoch bez prawa rejestracji, z 2009 roku, da radę to jakoś u nas zarejestrować? tablice ma, dopiero się dowiem jakie ma jeszcze do niego papiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a dlaczego bez prawa rejestracji? Weź nr ramy/VIN i dowód włoski i sprawdź na jakimś komisariacie czy nie kradziony.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jeszcze nie wiem, jutro będę wiedział, byłem się kiedyś pytać o ciągnik, to żeby sprawdzić to mi kazali przyjechać tym ciągnikiem na komisariat

załóżmy że jest bez prawa rejestracji z jakiś innych przyczyn prawnych, da radę to zarejestrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

...byłem się kiedyś pytać o ciągnik, to żeby sprawdzić to mi kazali przyjechać tym ciągnikiem na komisariat

załóżmy że jest bez prawa rejestracji z jakiś innych przyczyn prawnych, da radę to zarejestrować

teoretycznie tak jest, ja sprawdzałem pojazdy bez wizyty na komisariacie.

 

Co do oznaczenia "bez prawa rejestracji" jest kilka powodów jak np problemy z homologacją bo nie spełniał norm euro ale z reguły jest to albo kradzież albo niespłacony (niewykupiony) leasing, albo zabezpieczenie jakiegoś kredytu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ursusa c328. Mój problem polega na tym ze ojciec kupił go 14 lat temu ale go nie zarejestrował(ojciec żyje), posiadam do niego dowód rejestracyjny i umowe kupna tylko problem jest tego typu ze ostatnia i pierwsza rejestracja była w roku 1966 a przegląd techniczny był wazny do roku 1990, i kwestia tego typu czy można zarejestrować ponownie ten ciągnik na nowego właściciela jakie tego są koszta. Ciagnik sprawny technicznie w 100% (dowód ma przekreślone kartki X ale nie pisze ze został wyrejestrowany ani nie ma obciętego rogu)

post-206964-0-02081700-1481103071_thumb.jpg

post-206964-0-14213300-1481103076_thumb.jpg

post-206964-0-41378200-1481104100_thumb.jpg

Edytowano przez ŁukaszRokowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jedziesz na przegląd a potem z umowa zapewne darowizny na siebie i z tą poprzednia umowa kupna do wydziału komunikacji... robiłem tak 5lat temu. 60tka była bez przeglądu 15lat i potem przerejestrowałem na siebie... przyczepę również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

a ma twój ojciec urząd skarbowy oplacony od tej umowy kupna sprzedaży bo tylko tu możesz mieć problem. jeżeli macie us opłacony to tak jak kolega wyżej pisze przegląd i do wydziału komunikacji ważne żebyś w dniu rejestracji oc wykupił


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj