Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

podstawą do rejestracji nowego nierejestrowanego ciągnika nie jest dokument zakupu (faktura) i homologacja?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nkem    0

Inna sprawa to OC. może być tak że jak ktoś sie dopatrzy to będziesz musiał zapłacić składki wstecz za te prawie 20 lat. :rolleyes: Nawiasem pisząc najlepiej jakbys poszedł do wydziału komunikacji i się dopytał dokładnie. dry.gif

 

 

 

Ubezpieczenia nieopłacone przedawniają po 3 latach od terminu płatności licząc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis81    0

Witam, mam pytanie, posiadam ciagnik ursus, mam do niego dowód rejestracyjny z nr, ciagnik kupił moj tato w przetargu jeszcze w latach 80-tych ze spółdzielni rolniczej, nigdy go nie przerejestrował, tato zmarł a ja teraz chciałbym go albo zarejestrowac albo sprzedac tylko czy ktos moze go zarejestrowac na takie dokumenty? a może przez zasiedzenie jakos go dostane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

może stworzymy wspólną petycje o długie tablice do ciągników ? albo ewentualnie napisać gotowca i podać adres e-maila żeby każdy zainteresowany mógł wysłać i zasypać ministerstwo pismami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Witam, mam pytanie, posiadam ciagnik ursus, mam do niego dowód rejestracyjny z nr, ciagnik kupił moj tato w przetargu jeszcze w latach 80-tych ze spółdzielni rolniczej, nigdy go nie przerejestrował, tato zmarł a ja teraz chciałbym go albo zarejestrowac albo sprzedac tylko czy ktos moze go zarejestrowac na takie dokumenty? a może przez zasiedzenie jakos go dostane?

Jest to do zrobienia.

Może zrobić to osoba która odziedziczyła go w spadku po zmarłej osobie,oczywiście potwierdzone dokumentem urzędowym.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis81    0

Jest to do zrobienia.

Może zrobić to osoba która odziedziczyła go w spadku po zmarłej osobie,oczywiście potwierdzone dokumentem urzędowym.

 

Posiadam akt notarialny przekazania gospodarstwa,i wpisany był ciagnik który był zarejestrowany ale o tym drugim nie wspominano, ale skoro odziedziczyłem wszystko to ruchomości tez chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Witam, chcialbym zarejestrować przyczepę. Tata kupil ją z Skru. w 1990 i nigdy nie przejestrowal mam od niej dowod i i umowę kupna. czy bedzie mozna ją zarejestrowac? Sasiad mnie nastraszyl że jak bede ją chciał zarejestrowac to US naliczył mi karę kilka tys za nieoplacenie podatku w czasie 14dni od kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

kto jest wpisany jako właściciel w starym dowodzie rejestracyjnym?

Umowa jest między tą osobą/firmą z dowodu a Twoim tatą?

Umowa czy faktura?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Żebyś mógł zarejestrować na siebie musisz być jako ostatni właściciel i mieć ciągłoś umów od osoby lub firmy która wpisana jest

w DR.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Witam. Mam takie pytanko zadam w tym dziale gdyż jest to chyba najbardziej odpowiedni. Dwa dni temu policja zatrzymała tatę wracającego z pola ursusem c-328 z 1964r. Podeszli i pytają się gdzie jest tablica rejestracyjna. Na to tata odparł im że ciągnik jej nie posiada ponieważ nie jest zarejestrowany, gdyż w 84r. został na stałe wyrejestrowany z wydziału komunikacji ponieważ była taka konieczność aby kupić nowy ciągnik a nie chcieli przyznać nowego bo już jeden posiadamy. Wiec zapytali o oc i sytuacja wyglądała identycznie. Szukali nr ramy. znaleźli nr skrzyni i to sobie spisali. Ciągnik posiada oświetlenie tata jechał na światłach. Kazali mu się stawić w celu wyjaśnień na posterunku. Czego można się spodziewać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Mają nr ramy - ten ze skrzyni - sprawdzą czy nie kradziony (numer ramy, nadwozia, podwozia lub nr VIN).

Za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu - 20-500zł mandatu karnego (miekki dowód lub stały dowód rejestracyjny + zalegalizowane tablice, nie ma tu nalepki na szybę bo obecnie dla ciągnika nie wydają).

Co do ubezpieczenia - nie chcę dywagować ale najszybciej znajdziesz coś tutaj: https://www.ufg.pl/web/guest/oplaty-karne. Nie znam tych spraw w ciągnikach rolniczych.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszdra    2

Witam mam pytanie czy można ciągnik zarejestrować tak żeby mogły jeździć dwie osoby ciągnik to ursus c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7862    29

witam mam problem chcę zarejestrować ursusa c-330 lecz nie posiadam do niego żadnych dokumentów proszę o pomoc

może da się zarejestrować jako sam prosze o pomoc w tej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rasoir    0

Nie ma możliwości rejestracji czegokolwiek jako SAM, przepisy weszły albo od tego roku albo już od czerwca 2013 (nie pamiętam dokładnie) - tak załatwił nasz ukochany rząd ludzi którzy mieli jakiś pomysł na siebie i konstruktorską żyłkę.

 

Druga sprawa, że nawet jak dało się rejestrować SAM'y to nikt nie wydałby pozwolenia na rejestrację oryginalnego ciągnika jako SAM, to już nie czasy gdzie można było wszystko załatwić "za flaszkę".

 

Teraz rejestracja takiego SAM'a odbywa się przez Ministerstwo Transportu, wiąże się z rzeczoznawcami, pozwoleniami, badaniami i oczywiście ogromnymi kosztami. Z tego co się orientowałem to coś ok. 3000zł wchodzi w grę. I tak jak mówię, o rejestracji oryginalnego ciągnika jako SAM nie ma mowy.

 

Rejestracja jako zabytek również wiąże się z dużymi kosztami i obowiązkiem udostępniania ciągnika na wystawy, zloty itp. na prośbę podmiotu odpowiedzialnego za zabytki, do tego każda modyfikacja wiąże się z obowiązkiem zgłoszenia tego do odpowiednich urzędów, ciężko nawet zespawać błotnik czy cokolwiek innego bez pozwolenia.

 

Jedyna opcja żeby zarejestrować ciągnik bez papierów, to jak już ktoś wcześniej napisał, zakup kompletu dokumentów od handlarza (tablica, dowód, umowa kupna sprzedaży, tabliczka znamionowa) cena od 800-1500zł. JEDNAK PODKREŚLAM ŻE W ŚWIETLE PRAWA JEST TO NIELEGALNE.

 

Jeżeli jesteśmy pierwszym właścicielem ciągnika, ale ten nigdy nie był rejestrowany to do rejestracji niezbędna jest oryginalna faktura zakupu z tamtych lat czyli prawdopodobnie z Agromy albo miejscowego POM'u. Innej opcji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
A co zrobić jak jest od nowości u nas i nigdy nie był rejestrowany? Chcą do rejestracji homologacje czy da to się obejść w jakiś sposób?
przejdzie bez Świadectwa Homologacji bo pojazd został dopuszczony do ruchu 6 miesięcy po wystawieniu rachunku lub faktury lub po zrobienie 6 tys km. Takie pojazdy uznaje się za używane. To że nie został zarejestrowany nie oznacza że jest to pojazd nowy i potrzebna jest homologacja (ŚH).

 

...Jeżeli jesteśmy pierwszym właścicielem ciągnika, ale ten nigdy nie był rejestrowany to do rejestracji niezbędna jest oryginalna faktura zakupu z tamtych lat czyli prawdopodobnie z Agromy albo miejscowego POM'u. Innej opcji nie ma.

Dokładnie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

mam pytanie :

mój znajomy kupił ciagnik od handalrza

ciagnik sprowadzony z anglii i posiada ten angielski dowód rejestracyjny , kolega go nie rejestrował bo w sumie nie było takiej potrzeby bo pole ma blisko i nie musi nim na "drogę publiczną " wyjeżdżać no i tak już ma go 5 lat

czy dałoby się go teraz zarejestrować ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palop2008    0

Witam, piszę z pytaniem, czy jest możliwość zarejestrowania ciągnika który był składany na oryginalnych częściach(ursus c360 3p) nie był nigdy rejestrowany, jest większość faktrur na części, ale kilku brakuje, np. ze skrzyni, czy da się go jakoś zarejestrować? Ciągnik składał tata z dziadkiem, czyli od nowości jest  u jednego właściciela. Jak to się ma w dzisiejszych czsach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Jak z części to byłby składak a składaków już się nie rejestruje ok 15 lat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a powiedz mi - numery ma jakieś nabite?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Najwyższy czas moją Renatę zarejestrować... Powinno się to dawno zrobić ale... Ciągnik mam z Holandii czyli posiadam tylko fakturę zakupu z Holandii... Dzisiaj zawiozłem to do tłumacza na jutro mam mieć przetłumaczoną fakture... Co do dalej? Skarbówka ale co wypełnić bo bym to dzisiaj jeszcze zrobił VAT-25? Potem po czerwone blachy do WK i przegląd i rejestracja... Moje pytanie brzmi jeszcze tak: Czy do Urzędu Skarbowego muszę mieć jakieś upoważnienie od taty? Bo szczerze jego mi się nie chce ciągać bo mam swoje sprawy do załatwienia jeszcze. Do WK wiem że muszę mieć ale do US też?    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj