Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Adam8550    15

Jakie mogą być konsekwencje przy rejestracji ciągnika który nie był nigdy opłacany tzn. OC i przegląd wbity tylko fabryczny czy opłaca sie w coś takiego pchać chodzi o c-330. I czy przy rejestracji kary za wszystkie zaległości nałożone są na kupującego czy sprzedającego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

To jest Twój ciągnik od nowości czy go kupiłeś z drugiej ręki?

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Od nowości u mnie teraz będzie miał pierwszy przegląd techniczny po fabrycznym trzy letnim i jak się dowiedziałem w punkcie diagnostycznym ,wyposażenie w dodatkowe siedzenie i podbicie przeglądu to nie problem ,tylko wydzial komunikacji może się sprzeciwić bo według homologacji fabrycznie ma jedno miejsce i tak figuruje w papierach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Kupiliśmy go dobre 15 lat temu, ze względu na brak patrolów policyjnych tata postanowił że nie będzie rejestrował i już nie dał sie przekonać. Z napisaniem drugiej umowy kupna-sprzedaży nie będzie problemu jak i ze zrobieniem przeglądu, tylko interesuje mnie jak to wszystko będzie wyglądało w urzędzie czy będą naliczone kary za brak obowiązkowego OC od roku 1981?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W urzędzie problemu za opóźnienie rejestracji nie będzie,gorzej jak się dowie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Najlepiej jakby tata napisał umowę K-S z Tobą i w tym samym dniu opłacisz OC.

Rozumiem że podatek w urzędzie skarbowym był opłacony.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Nic nie było opłacane niestety. Niektórym osobom ciężko wytłumaczyć powagę sytuacji, utrzymanie ciągnika tzn. przegląd raz na dwa lata i OC na rok nie przekracza 100zł. ale zawsze była gadka "a po co ci to " i tyle. Rozmawiałem z gościem u którego prawie wszystko mam ubezpieczone i mówił " rejestruj i sie nie przejmuj". Miałem podobny przypadek mój dziadek ma c-360 i ok 10 lat temu przestali przysyłać kwity na opłatę OC więc nie opłacał, dwa lata temu sie o tym dowiedziałem i zagadałem z goście od ubezpieczeń, napisał polisę i do dziś jest ok. Nic nie przychodziło z Funduszu Gwarancyjnego, a może jeszcze nie przyszło kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Mam tak sytuacje własciciel ursusa c360 zakupił go z kółka rolniczego około 15l temu. Zmarł, teraz ciągnik jest własnoscia 3 córek i żony które chcą go sprzedać. Posiadają tylko fakture zakupu z kółka rolniczego. Co trzeba zrobić aby móc go zarejestrować? I czy wgl jest to mozliwe jak najprostrza drogą?

Edytowano przez Daman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najlepiej jak napiszesz umowę między nieboszczykiem a tobą, z datą przed śmiercią. Spokojnie może mieć 15 lat.

A tak to sprawa spadkowa.

Teraz kolega zarejestrował ciągnik na którego dowód był z 76 r, i miał trzy umowy kupna sprzedaży. Nr rej był jeszcze XO 1111, nie chcieli szukali papierów z 2 tygodnie, i w tym czasie radca prawny w starostwie się zmienił i bez problemu zarejestrował.

Można jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usiu4513    0

Witam jak zarejestrować ursusa c-330 który nie posiada papierów. I w jakiej cenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Zarejestrować to możesz jedynie jako składak, nie znam kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Taka jest sytuacja ze nie chcą spisać umowy przed śmiercia jako że z zmarłym włascicielem. Chyba ze jakos ich przekonać ale jak. I czy do rejestracji wystarczy mi umowa z osobami które dostały to w spadku? [czy ta umowa bedzie ważna?] Oraz czy wystarczy ta faktura? Czy trzeba rozwiązywać to sądowo?

Edytowano przez Daman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zastanów się - ty chcesz kupić czy oni sprzedać?

Niech zrobią to przez sąd, będzie kwit z tego, potem Ci go sprzedadzą.

Jak spiszesz umowę z nieboszczykiem to macie:

- poświadczenie nieprawdy (karalne)

- problem ze skarbówką bo na opłacenie PCC jest chyba 14 dni - chcesz się bawić w "czynny żal"?

 

Jeśli dojdzie to, że OC nie płacone to może nie opłaci się skórka za wyprawkę.

Jak nie patrzył i tak muszą zrobić porządek ze sprawami spadkowymi - niech załatwią i z ciągnikiem i potem Ci go sprzedadzą.

A i przeczytaj ten temat od początku do końca ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale co trzeba zrobić i spełnić aby zarejestrować go na składaka?

Edytowano przez dominoc328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Dzieki za odp. Temat czytałem. Ja chciałem kupić, ale skoro jedyne wyjście przez sąd to im sie nie chce z tym wszystkim bawić bo koszty, dogaduja sie we własnym zakresie, a mi tymbardziej sie nie opłaca bo moge nabawić sie problemów. Wiec widze że to nie ma sensu.

Edytowano przez Daman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli wiesz w jakim starostwie był poprzednio zarejestrowany to możesz w nim uzyskać dowód z archiwum. Rady typu "musisz kupić papiery" czy składak radze olać na starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

Albo jak ma lata i zachowany dość dobrze i w oryginale to na zabytek jeśli papierów ze starostwa nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

A co zrobić jak jest od nowości u nas i nigdy nie był rejestrowany? Chcą do rejestracji homologacje czy da to się obejść w jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambi01    0

Witam mam taki problem Ojciec kupił ciągnik w 1999 r i nie rejestrował go ani nic nie załatwiał , ojciec zmarł w 2011 teraz ja chciałbym ten ciągnik zarejestrować i to wszystko wyprostować .Ciągnik to czterdziestka mam do niego dowód rejestracyjny i umowę kupna-sprzedaży na Ojca czy da się to załatwić? proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambi01    0

Nie mam ,brat odziedziczył gospodarstwo ale ciągnika nie wpisywał do aktu notarialnego bo Jego to nie interesuje ja zbieram ziemię jego interesował tylko dom, umowy z Ojcem tez nie mam i dlatego nie wiem czy da radę to załatwić .Brat mówi żebym sobie to sam zrobił jego to nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Raczej powinno go obchodzić,bo on też jest spadkobiercą.

Jeśli nie jest zainteresowany ciągnikiem po ojcu powinien napisać to na piśmie,najlepiej w obecności notariusza.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambi01    0

Wszystko się zgadza powinien ale jemu nie zależy bo nie jest mu ten ciągnik potrzebny, nie zapisał tego u notariusza w trakcie przepisywania gospodarstwa bo pani notariusz powiedziała że ciągnik jej nie interesuje . Ja wiem że w tamtym momencie powinno być to załatwione i nie było by tematu , a tak to nie wiem jak to teraz obejść żeby go zarejestrować bo muszę kursować tym ciągnikiem między dwoma gospodarstwami oddalonymi od siebie o 8 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Chcę kupić teraz ciągnik i podciągnać go pod PROW 2014-2020. Fakturę sprzedawca wystawi mi za dwa lata tylko jakich dokumentów potrzebuje do jego rejestracji?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj