Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam0510    19
Napisano (edytowany)

Ile jest czasu na przerejestrowanie ciągnika i czy są jakieś kary ? ;)

Edytowano przez adam0510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z tego co wiem nie ma w Polsce określonego terminu na przerejestrowanie.Podbić umowę w US i można jeździć, nawet parę lat sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Niby 30-dni ale kary za to nie ma.

Gorzej jak policja zatrzyma i nie będziesz mieć ważnego OC,wtedy od ciągnika chyba jest 2-tyś kary.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0510    19
Napisano (edytowany)

Jestście pewni swojej wypowiedzi ?

Edytowano przez adam0510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

nie wiem za co im dziekujesz -obydwie odpowiedzi sa w polowie bledne,

na urzad skarbowy 14 dni[ za przekroczenie terminu kara zalezna od kwoty podatku.przy malej naczelnik moze umorzyc] , wydzial komunikacji 30 dni- tak samo sprzedajacy ma obowiazek wyrejestrowac[za to akurat nie ma kary], jesli on to zrobi a ty nie zarejestrujesz to predzej czy pozniej cie dostana[CEPIK podobno juz dziala] kara za brak oc ciagnika -700 zl, po zakupie do 30 dni umowe OC mozna przepisac na nowego wlasciciela , nowej to u uczciwego agenta nie zawrzesz na stare dokumenty, a stary wlasciciel dostanie papiery do kontynuacji ubezpieczenia i na pewno zglosi sie do ciebe z prosba o wyjasnienie.

jedyne wyjscie to umowa kupna bez daty[jesli sprzedajacy sie zgodzi] lub jesli on jeszcze nie wyrejestrowal to zmiana tejze, jesli zlapie cie policja a ciagnik kupiles w okolicy to mozesz powiedziec ze pozyczyles od kolegi,

 

po co ci jakies niepotrzebne problemy-przerejestruj i po sprawie, czym dluzej zwlekasz tym bardziej pogarszasz swoja sytuacje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

Witam ponownie na str. 27/28 pisałem o moim problemie z rejestracją ciągnika i informuje ,że już problem z głowy, ciągnik zarejestrowany. W środe zrobiłem przegląd, w piątek pojechałem do wicestarosty ponieważ mieszka w sąsiedniej miejscowości i jest bardzo uczynny (chciałem sie dowiedzieć tylko czy da się zarejestrować), on powiedział , że się da i jak chce żebym mu dokumenty zostawił to mi wszystko załatwi, więc dokumenty zostawiłem. Dzisiaj(poniedziałek) dzwoni do mnie wicestarosta z wiadomością ,że ciągnik już zarejestrowany i żebym wieczorem przyjechał do niego do domu po tablicę i dowód. Więc pojechałem ,podpisałem dwa dokumenty potrzebne do rejestracji i wszystko jest ok. Jeśliby miał ktos podobny problem to mam nadzieję, że moje wypowiedzi coś pomogą. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam dwie koleżanki co zawodowo zajmują się rejestracjami, teraz akurat nie odbieraj tel, i w tamtym roku mówiły mi że w Polsce nie ma ustalonego terminu na przejestrowanie, nawet w tamtym roku kolegę zatrzymała Policja który 1,5 roku jeździł i nic mu nie zrobiła.

Wyrejestrowanie nie ma obowiązku, tak też w tamtym roku mówiła mi pracownica UK w to w Świdnicy chyba jeden z najgorszych urzędów, ale dla spokoju sprzedającego powinno się zgłosić, ubezpieczenie trza zgłaszać.

US 14 dni i ubezpieczenie musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

prawo o ruchu drogowym art. 97 mandat do 500 zl-jak trafisz na sluzbiste.

paragraf jest krety po to zeby mozna go latwo ominac-prawo jest niespojne i dzieki temu mozna je roznie interpretowac ale to czego nie ma w ustawie jest w rozporzadzeniu ministra transportu.

znam takich co po pare lat jezdza na tablicach z innego wojewodztwa i sie nie boja


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

możesz przytoczyć dokładnie ten art prawa o ruchu drogowym?

 

Z 97 to się dostaje mandaty chyba i 97kw ;)

 

Mam dwie koleżanki co zawodowo zajmują się rejestracjami, teraz akurat nie odbieraj tel, i w tamtym roku mówiły mi że w Polsce nie ma ustalonego terminu na przejestrowanie, ...

ale jest zapis że masz 30 dni na zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym.

Czyli zmienisz silnik, wstawisz hak czy lpg czy zmieni się właściciel to zmieniają się pewne dane w DR a więc 30 dni Cię obowiazuje.

Natomiast prawdą jest że nie ma sankcji czyli kary i naprawdę aby zmusić kogoś do wymiany DR to policjant musi się ciut postarać aby zabrać DR (niesprawny pojazd czy brak przeglądu).

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

to bylo spisane z policyjnego forum-nawet oni dokladnie nie znaja przepisow. ;)

przeczytalem dokladnie prawo o ruchu drogowym to art.129 p 2a powiazany z art 106-ktory jest uchylony[takich mamy prawnikow ze nikt tego nie zauwazyl] i art.71 ust.5 do tego moga sie przyczepic.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Czy ktoś mógłby w skrócie opisać, jak po kolei , krok po kroku zarejestrować ciągnik sprowadzony z zagranicy ? Mam dowód z (jeszcze) DDR, ciagnik wyrejestrowany i bez tablicy. Kupiony od osoby prywatnej na umowę k-s, nie na fakturę. Gdzi epo kolei z tym pójść i co załatwić ? Umowę sporządziliśmy dwujęzyczną od razu. wie, że trzeba tłumaczenie wykonać, ale chyba tylko już dowodu rej ??

A kiedy przegląd, urząd skarbowy, urząd celny też ?

Czy płaci się coś w UC ? Ciagnik też podlega opłacie VAT-25 w US i opłacie recyklingowej ?

 

Jakie są poszczególne koszty i czy da radę to zrobic w 2-3 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie chcę Cie straszyć,ale pojazd wyrejestrowany w niemczech nie podlega u nas rejestracji.

Kolega miał taki problem z samochodem to musiał pojechać do niemiec,ale jak to się skończyło to nie wiem ale jakoś zarejestrował.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panie i Panowie mam takie pytanie. Jestem rolnikiem VATowcem kupiłem używany ciągnik od pierwszego właściciela w PL który obecnie jest na Vacie ale w momencie zakupu ciągnika ( tj. w 2003 roku ) był ryczałtowcem poza tym w 2003 roku jeszcze nie było Vatu na maszyny rolnicze i teraz moje pytanie. Ciągnik kupiłem na umowę kupna sprzedaży - dobrze czy źle ? Płacę 2% dochodowego od ciągnika czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam! Wie ktoś może czy da się zarejestrować ciągnik rolniczy na podstawie samej umowy kupna-sprzedaży? Ciągnik był kupiony z PGR, jest tylko umowa. Dzięki za info. PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Czy ktoś kupował dokumenty z ogłoszenia żeby zarejestrować ciągnik, jest kilka takich ogłoszeń i boję się naciąć bo chcą kasę z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

To grozi kryminałem jak byk, bo musisz przebić numery podwozia.Nawet diagnosta na przeglądzie jeśli stwierdzi że numery są przebijane może zabrać dowód i wezwać policje.Znam kolegę co kupił papiery od starej przyczepy D50 i zarejestrował,ale od ciągnika to już poważna sprawa.Ja bym się nie odważył.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Ktoś pomoże z tą rocedurą rejestracji ciągnika z zagranicy ? Tak krótko, punkt po punkcie, co i jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

napisz co masz poza pojazdem, tzn jakie dokumenty i co już zrobiłeś?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ja ostatnio kupiłem ciągnik 80 z Danii dla ojca, tam nie była nigdy rejestrowana także miałem tylko umowe kupna sprzedaży, w urzędzie skarbowym dzwonili do naczelnika co ze mną zrobić, kazali zapłacić 160 zł (to chyba nie miało nic wspólnego z wartością), Teraz jeszcze czekam na papiery z tego urzedu, potem przegląd opisowy (nie każda stacja może go zrobić) i dopiero wydział komunikacji i potem ubezpieczyciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Mam umowę K/S z Niemiec od osoby prywatnej sporządzoną w 2 językach oraz stary Brief z DDR, gdzie jest ostatni wpis z 1989 roku o wycofaniu (nie wiem czy czasowym) pojazdu z eksploatacji. Tzn wygląda to tak, że jest na ostatniej stronie wpis "wycofany ostatecznie z eksploatacji " i data. I teraz nie wiem, czy warto robić tłumaczenie i rejestrować, czy dac sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Asharot w c 330 nie ma nigdzie wybitych numerów podwozia jest tylko tabliczka znamionowa i właśnie chodzi oto że osoby

sprzedają dowód rejestracyjny, tablice, tabliczke znamionową, umowa kupna-sprzedaży więc za co kryminał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@bizon1 - kolega ma rację - to kryminał.

 

@jahooo - ja bym zaryzykował rejestrację.

 

@Ropsonok - chodzi o druk VAT 24 czy 25, już nie pamiętam, potem przegląd zerowy na OSKP (a nie zwykłej/podstawowej SKP) i powinno nie być problemów choć do wydział komunikacji to inna interpretacja prawa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam koledzy ,mam pytanie czy ktoś z Was próbował zarejestrować ruska ,belarusa na dwie osoby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego nie oto chodzi ,zarejestrować aby mogły dwie osoby jeździć w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj