Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Farmer21    1

No dobrze mówisz, zadzwonie do znajomego, który tam pracuje i zobaczymy co mi powie. Tak czy tak bardzo dziękuje za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mam takowe pytanie czy można fakture VAT wypisać na nowy ciągnik na 2 osoby? Bo sprzedawca mówi że nie a mi się wydaje że można ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Zależy to od producenta i od odpisu homologacji, faktura nie ma nić do rzeczy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Może źle to pytanie sformułowałem. Czy faktura VAT potrzebna do zarejestrowania tego ciągnika może być na dwie osoby żeby współwłaścicielem była druga osoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ale pytanie podstawowe: potrzebujesz faktury na dwie osoby czy potrzebujesz współwłaściciela w dowodzie? Jeśli to drugie, to przecież współwłaścicielem można zrobić kogo sie chce i nie jest to związane z fakturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek78    0

Witam! Chcę sprowadzić ciągnik z Danii, jestem rolnikiem ryczałtowym czy będę musiał opłacić podatek vat w urzędzie skarbowym, posiadam nip unijny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

Witam,mam zamiar kupić ciagnik,który nie jest zarejstrowany ,nie ma dowodu ani tablic,sprzedający kupił go pare lat temu od handlarza,który sprowadził go z niemiec,czy istnieje jakas możliwośc rejstracji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A poprzedni właściciel na fakturę od handlarza lub dokumenty od Niemca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

niema dokumentów,tylko umowa jest,dziś sie dowiedziałem że ciagnik przyjechał z niemiec niby na czesci,ale pozostał w całości,więc pewnie sie nieda zarejestrować?

Edytowano przez grala13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu    16

Witam mam taki problem otuż mój ciągnik został sprowadzony z Dani i tam nie ma rejestracji ciągników, i niestety w urzędzie odmówili mi rejestracji ponieważ nie ma dowodu rejestrcyjnego a w umowie z duńczykiem jest zaznaczone ze u nich jest nie wymagana rejestracja, Co zrobić z takim fantem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc na stacji kontroli pojazdów dowiedziałem się od diagnosty że Ursusy C 328 C 330 miały numer nadwozia nabijany na tabliczce znamionowej i potwierdzone na prawej ewentualnie lewej zwolnicy. Może ktoś to potwierdzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

poczytaj to ewentualnie tam Ci szybciej odpowiedzą: http://www.norcom.co...&highlight=c330

 

 

-----edit------

w moim C330M jest tam gdzie na tym rysunku wyżej.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do rejestracji sprzętu z krajów gdzie nie są one rejestrowane to ponoć była przerwa w tego typu poczynaniach, ale znajomy diagnosta mówił mi że ten przepis został zniesiony bo nie był zgodny z konstytucją czy coś w tym stylu (jeżeli się mylę to proszę poprawcie mnie) i teraz niby dalej można rejestrować takowe sprzęty. Znajomy wręcz zachęcał mnie do sprowadzenia jakiegoś ciągnika bądź przyczepy z Holandii ;) skubany zarobić chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
....Znajomy wręcz zachęcał mnie do sprowadzenia jakiegoś ciągnika bądź przyczepy z Holandii ;) skubany zarobić chce ;)
ja bym jednak sprawdził nr ramy czy jest taki jak w papierach i przeszedł się na policję aby sprawdzić czy pojazd nie figuruje w "bazach" jako skradziony/przewłaszczony.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak Nikita, tu się z Tobą zgodzę, lepiej dmuchać na zimno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu    16

A może ktoś wie na jakie paragrafy prawne się powoływać w urzędzie? Może mógłbyś się dopytać tego znajomego byłbym ci dozgonnie wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dowiem się i postaram się jutro odpisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fujitsu generalnie przepis jest i WK powinny go przestrzegać, ale ten mój znajomy powiedział,że z tym bywa różnie. Słyszał właśnie że niektóre wydziały leją na ten przepis i go zwyczajnie nie respektują... więc nie wiem co poradzić... może idź do jakiegoś radcy prawnego, albo zgłoś ten fakt w UOKIKu może oni coś podziałają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Witam mam taki problem otuż mój ciągnik został sprowadzony z Dani i tam nie ma rejestracji ciągników, i niestety w urzędzie odmówili mi rejestracji ponieważ nie ma dowodu rejestrcyjnego a w umowie z duńczykiem jest zaznaczone ze u nich jest nie wymagana rejestracja, Co zrobić z takim fantem?

masz ten pojazd na podwórku?

Masz umowę kupna-sprzedaży lub fakturę zawartą między Tobą a Duńczykiem?

Prześlij mi ją na nikita_bennet@poczta.pl (wymaż w w programie graficznym typu paint swoje dane bo mi nie potrzebne) bo ciekaw jestem co tam jest zapisane. Wystarczy fotka z telefonu abym rozczytał literki na umowie.

Jakie inne dokumenty zaniosłeś do WK?

 

A może ktoś wie na jakie paragrafy prawne się powoływać w urzędzie? Może mógłbyś się dopytać tego znajomego byłbym ci dozgonnie wdzieczny
a fizycznie złożyłeś dokumenty w urzędzie i dostałeś odmowę na piśmie że z braków formalnych (brak dowodu rejestracyjnego) Urząd odmawia Ci rejestracji? Czy po prostu na gębę nie masz dowodu to wypad?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamcio28    0

Witam mam taki problem otuż mój ciągnik został sprowadzony z Dani i tam nie ma rejestracji ciągników, i niestety w urzędzie odmówili mi rejestracji ponieważ nie ma dowodu rejestrcyjnego a w umowie z duńczykiem jest zaznaczone ze u nich jest nie wymagana rejestracja, Co zrobić z takim fantem?

mozna go rajestrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

co urzad to inne przepisy B) , ja zarejestrowalem bez problemu, tylko u diagnosty potrzeba bylo wypisac wiele danych ktore sa potrzebne w dowodzie no i tlumacz przysiegly,

w urzedzie skarbowym kazali mi kserowac deklaracje pcc-3 bo wydzial komunikacji podobno tego wymaga, a u nas nikt o to nie pyta


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jednak nasz kraj jest krajem absurdów.... ja jeden ciągnik kupiłem z Holandii w 2004 i zarejestrowałem w zeszłym i w zeszłym kupiłem drugi i też go zarejestrowałem, z tym że robił mi to właśnie kumpel bo ja zbytnio czasu nie miałem... ale kumpel mówił że przyszedł do niego jeden gościu z przyczepą kupioną z Danii i on sam ją chciał zarejestrować to d*pa nie dał rady w naszym WK. mój kumpel poszedł i też nic nie zdziałał mimo że już jest tam ze wszystkimi po imieniu... ten koleś od przyczepy spisał umowę ze swoim bratem a ten poszedł do swojego WK i bez problemu, potem znowu spisali umowę K-S i tak to zrobili... więc powiedzcie czy to wina kierowników WK bo ma wymysły, że np. z Holandii ok, z Danii - nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

pytalem u nas -zalezy z ktorego kraju ciagnik pochodzi-anglia,irlandia,holandia bez problemu- niestety w sprawie danii nie byli pewni bo nikt jeszcze takiego nie rejestrowal-to maly urzad podmiejski .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj