Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maslo200    0

witam zakupiłem ciągnik  mam do niego wszystkie umowy kupna sprzedaży od pierwszego właściciela  nawet star rachunek że zakupił  go na własny użytek  ciągnik był rejestrowany jest wpisany nr rejestracyjny dzwoniłem do wydziału komunikacji i powiedzieli żeby wysłać ksero dokumentów dostałem odpowiedz że  nie mają już o tyle lat wstecz dokumentów potwierdzających rejestracje ciągnika   do ciągnika nie mmam dowodu ani tablicy i zastanawiam czy da sie coś zrobić czy jedyne wyjście kupić papiery z góry przepraszam jeśli to nie ten dział i prosił bym o przeniesienie za pomoc z góry dziękuje   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
jeżeli masz ciągłość przeniesienia własności to powinni bez problemu zarejestrować a to ze nie mają starej bazy danych to ich problem a nie Twój po prostu nie chce się im szukać w archiwach a wiem doskonale ze mają sposoby lat 60 w archiwum wszystko zależy od osoby która siedzi przy okienku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1004t    38
kolega kupił motocykl wfm 125 z 59 roku i miał do niego resztki nieczytelnego dowodu rejestracyjnego i kawałek zardzewiałej tablicy rejestracyjnej, stare blankiety ubezpieczenia drogowego. w naszym starostwie powiatowym na podstawie nr rej pokierowali go do kolejnego starostwa gdzie załatwili reszte, dodam ze motocykl 40 lat był wyrejestrowany, ale urzednicy nie robili problemów, odszukali stare dokumenty i dzieki temu kolega zarejestrował ten motocykl. Trwało to może z 3 miesiace, troche wniosków musiał wypełnić, wiec dużo zależy od życzliwości urzedników, ale raczej nie jest to niemożliwe jeśli kiedyś ten pojazd figurował w ewidencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslo200    0

dostałem odpowiedz  z Wrocławia że jak bym miał chociaż dowód rejestracyjny  to wtedy mogę normalnie rejestrować   a tak powiedzieli że nie mają dokumentów  ponieważ były powodzie dokumenty przenoszone bo to kiedyś gminy miały  i nie wiem już czy jeszcze raz nie próbować  wysyłałem im pismo o potwierdzenie rejestracji   no i lipa bo nie mają niby   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe u nich to norma mają wszystko w d*pie ,piepszona biurokracja ,sam walcze o zarejestrowanie 60tki ,u mnie jest tak ,ciągnik w posiadaniu od roku 82 zakupiony przez dziadka ,bez papierów ,bo nigdy od nowości nie był rejestrowany ,

i tak umowa kupna -sprzedazy miedzy dziadkiem a poprzednim włąscicielem ,,wszelka dokumentacja na remonty w POM ,zaświadczenie z gminy że takowy  na gospodarstwie jest ,i co i lipa nie da się zarejestrować ,tylko dlatego że nie posiadam nr rejestracyjnego ,a skąd mam go k...a wziąć skoro nigdy nie był rejestrowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
Dnia 2.11.2017 o 16:13, maslo200 napisał:

dostałem odpowiedz  z Wrocławia że jak bym miał chociaż dowód rejestracyjny  to wtedy mogę normalnie rejestrować   a tak powiedzieli że nie mają dokumentów  ponieważ były powodzie dokumenty przenoszone bo to kiedyś gminy miały  i nie wiem już czy jeszcze raz nie próbować  wysyłałem im pismo o potwierdzenie rejestracji   no i lipa bo nie mają niby   

Szkoda twojego czasu, musiał byś trafić na wyjątkowo przychylną osobę której chciało by się wertować tysiące papierów w poszukiwaniu dokumentów od tego ciągnika. Temat z resztą stał się bardzo śliski.

Dnia 2.11.2017 o 20:50, Tomasz78 napisał:

hehe u nich to norma mają wszystko w d*pie ,piepszona biurokracja ,sam walcze o zarejestrowanie 60tki ,u mnie jest tak ,ciągnik w posiadaniu od roku 82 zakupiony przez dziadka ,bez papierów ,bo nigdy od nowości nie był rejestrowany ,

i tak umowa kupna -sprzedazy miedzy dziadkiem a poprzednim włąscicielem ,,wszelka dokumentacja na remonty w POM ,zaświadczenie z gminy że takowy  na gospodarstwie jest ,i co i lipa nie da się zarejestrować ,tylko dlatego że nie posiadam nr rejestracyjnego ,a skąd mam go k...a wziąć skoro nigdy nie był rejestrowany

No widzisz jaki jesteś mądry, ty nie masz numeru rejestracyjnego więc skąd ma Ci go urzędnik wziąć, wyczarować? Skończyły się czasy gdzie można było robić wszystko z rejestracją pojazdów. Z resztą się nie dziwię bo większość chciała tak bardzo zaoszczędzić na przeglądach czy ubezpieczeniu że w końcu padli ofiarą swojej głupoty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A ty co Bears ,jakiś urzędas jesteś że morały prawisz ?Lepiej wnies cos konkretnego do tematu albo nie odzywaj się wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie da się z tą osobą lub inną "dogadać"?

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ano nie da sie :(

al wysłałem tobie wiadomość na pw ,ale chyba skrzynke masz pełną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pisz teraz kolego @Tomasz78.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case    1

Numer dowodu rejestracyjnego nie zgadza mi się z numerem ram na ciągniku przy case mx135 na końcu w dowodzie występuje w nawiasie (01) a na ram tego nie ma. Co mam z tym zrobić? Co to znaczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Witam 

Mam problem chciał bym zakupić Ursusa 4011 lecz mam problem. Mianowicie sprzedający posiada do niego dowód rejestracyjny lecz jest on na niego nie zarejestrowany tylko na poprzedniego właściciela. Poprzedni właściciel juz nie żyje bo podobno ten Pan kupił go w 94r i go nie przerejestrował. Czy jak bym dokonał zakupu takie ciągnika i spisał umowę to dałbym radę go na siebie zarejestrować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A czy gość od którego chcesz kupić traktor ma swoją umowę zakupu?? bez tego ani rusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy mogę zarejestrować ciągnik mam dowód rejestracyjny tylko jest wyrejestrowany przez dziadka a dziadka niema już 8 lat  i niema żadnej umowy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Nie ma problemu, tata też rejestrował 330 przed sprzedażą


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem jak właściciel nie żyje to nie jest takie proste . Najpierw trzeba przeprowadzić sprawy spadkowe , bo niby skąd wiadomo czyj to teraz ciągnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Bartek933 napisał:

Nie ma problemu, tata też rejestrował 330 przed sprzedażą

Jak nie ma problemu skoro to nie jego ciągnik jak nie ma umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To jak nie był przepisany pojazd przez dziadka, w spadku każdy dostanie równą część wartości ciągnika i teraz z rodziny ktoś sie zrzeknie lub będziesz musiał spłacić tą część która nie chce się zrzeknąć  jeśli chcesz ciągnik na siebie.Jak w końcu się ustali właściciela musisz zrobić badania a dopiero potem możesz rejestrować.Podobnie było z moim dziadkiem z 30-stką,Dziadek zmarł a na wujka nie przepisał wszyscy się zrzekli spadku i ciągnik jest na wujka

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Ciągnik był na dziadka, dziadek zmarł w 2001 roku. Po rejestracji został tylko obcięty dowód rejestracyjny, w akcie notarialnym był zapis że ruchomości i nieruchomości po jego śmierci dziedziczy ojciec. Po pozytywnym przeglądzie i ''wyrobieniu'' przez nas z kawałka blachy tablicy rejestracyjnej ciągnik został ponownie zarejestrowany już na tatę i ... sprzedany, było to jakieś 2lata temu.

MZ którą kupiłem stała kilka lat bo jej właściciel zmarł, jako spadek dziedziczyli ją żona i dzieci. Umowa kupna sprzedaży była na żonę a dzieci zrzekły się własności i tak się ją udało zarejestrować, pamiętam że był potrzebny jakiś papierek z sądu ale już co to dokładnie było to nie pamiętam.

Podsumowując wystarczy stary dowód i można działać 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1557

Witam. Wiecie może jak wygląda sytuacja z rejestracją ciągnika przez osobę na rencie strukturalnej? Kupiliśmy z teściem ciągnik od pierwszego właściciela,który jest na Vacie. Gospodarstwo teść przepisał na moją żonę(która nie jest na Vacie), ale chce zarejestrować ciągnik na siebie, czy w tym przypadku będzie musiał zapłacić jakiś podatek? Poprzedni właściciel wystawił nam fakturę ale nie ma tam mowy o vacie. Czy taka faktura przejdzie aby nie płacić podatku od czynności cywilnoprawnych? Czy w tym przypadku ciągnik musi być zarejestrowany na żonę która jest właścicielem gospodarstwa? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Faktura ma być wystawiona na osobę, które chce na siebie zarejestrować pojazd. Jak ma to być kto inny to musi być kolejka faktura lub umowa k-s. Nie ma znaczenia czy jest rencistą, studentem czy księdzem. Tak samo nie ma znaczenia ryczałtowiec czy vatowiec. Faktura sprzedaży = brak pcc.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Panowie jest problem

na jedną z moich przyczep nie mam papierów ,chciałbym to wyprostować .

Co mam;

akt notarialny po zmarłym dziadku na ojca z 1989r

nie ma dowodu rej.nie ma tablicy rejstr, tabliczka znaminowa nie do odczytania

przyczepa była kiedyś zarejestr ale po 89 brak oc i przeglądów .

Resztę sprzętu mam wyprostowane tylko ta przyczepa .

Stan idealny remont w 2016 ,ład ok 7.5 t ale to zapewne nie ma znaczenia

Zastanawiam się czy da radę coś zrobić czy od razu załatwiać "nową " dokumentacje.

 

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Wg mnie: musisz jechać z nią na przegląd a tam uzupełnią jej dane ale musisz mieć numer ramy czy co tam innego jest. Tablice można samemu zrobić żeby nie przedłużać i w koszta wchodzić.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj