Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komand19    0

Witam,

 

Zwracam się do Was z zapytaniem następującej treści.

 

Mam okazję kupić ciągnik Case 745 xl po okazyjnej cenie z Niemiec. Ciągnik nie pracował w polu, był jedynie stosowany do przewozu pasz w gospodarstwie. Ciągnik ten wogóle nie wyjeżdżał poza gospodarstwo stąd jego właściciel nie zarejestrował go (czy to wogóle możliwe w Niemcach??) Stąd mam pytanie czy po przywiezieniu tego ciągnika do Polski będę mógł go zarejestrować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUDZIAN    0

A ma Brief?

Witaj tego ciagniaka niezareistrujesz w polsce , bo musisz miec dwa brify zeby go wposce zarejstrowac,.ja mam do sprzedania deutz 30.70 z turem i sprzednim napedem 87 rok w bardzo dobrym stanie i ine maszyny tel. 00491631474043 e-mail jupet@gmx.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komand19    0

Brief ma na pewno bo jest jego pierwszym właścicielem, kupił go z salonu. Okazja jest bo chce za niego 6 tys euro a pracował tylko w przewozie pasz w gospodarwstwie. W polu nie pracował z żadną maszyną. Tylko boję się własnie żeby nie bylo problemu z rejestracją.. będę musiał wejść chyba do wydziału komunikacji i popytać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeżeli ciągnik posiada dokumenty to na bank da się go zarejestrować. Musisz faktycznie kopsnąć się do urzędu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jak dobrze żyjesz z gościem to niech przefaksuje Ci wszystkie dokumnety a ty z tymi faksami idź do Wydziału Komunikacji i się dowiedz czy to wystarczy.

 

Dziwi mnie jednak brak rejestracji w DE.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekseba2    0

czesc !kupiłem ciągnik ursus c360 w 1999 roku i od tego czasu nie bylo płacone oc

.Dowiedziałem sie pytajac o rejestracje że teraz bede musiał spłacic wszystkie te lata czy to prawda ?

Jesli tak mozna to jakos obejsc bo to troche sie pewenie nazbiera .bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

5 lat wstecz jak się nie mylę. Udaj się do jakiegoś przedstawiciela ubz. może coś wymyślicie i ujdzie Ci to płazem.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Witam,chciałbym się dowiedzieć jakie dokumenty i opłaty są potrzebne aby zarejestrować ciągnik sprowadzony z krajów UE.Czy są to takie same dokumenty jak w przypadku samochodów czy też inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo666    8

Potrzebujesz : Przetłumaczony dowód rejestracyjny badania techniczne i do wydziału komunikacji rejestrujesz i nie masz już żadnych opłat .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graboss1987    0

no masz jeszcze urząd skarbowy od 2011 jest nowy przepis stała opłata 160 zł no i przy wypełnianiu dokumentu z UŚ trzeba wpisać powyżej chyba 5 tyś moto godzin bo opłata wzrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

no o tej opłacie skarbowej to pierwsze słysze :P

jeżeli masz ciągnik z holandi to tam nie masz dowodu to tylko faktura do tłumaczenia ale musi byś na niej klauzura że ciągniki rolnicze w holandi nie podlegają rejestracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graboss1987    0

no niestety jest ta opłata w uś bo w tym roku rejestrowałem ciągnik z Francji a i co do tablic rej. to lepiej przy formularzu na zarejestrowanie i przy przeglądzie zamotać ze nie miał tablic rej. no chyba że tablice które ma zgadzają się z rzeczywistymi;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

A kiedyś było w US że do jakiejś kwoty nie bylo opłaty za maszyny rolnicze w tym (ciągnik rolniczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

no o tej opłacie skarbowej to pierwsze słysze :P

jeżeli masz ciągnik z holandi to tam nie masz dowodu to tylko faktura do tłumaczenia ale musi byś na niej klauzura że ciągniki rolnicze w holandi nie podlegają rejestracji :)

 

Z Holandii wystarczy nawet zwykła umowa kupna-sprzedaży. Znam kilku agentów co tak rejstrowali ciągniki kupione w Polsce bez papierów.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tia a WK sprawdzi czy sprzedawca istnieje i goście mają pozamiatane w papierach.

 

 

Co do pierwszego pytania - z jakiego kraju chcesz ciągnik - inaczej wyglądają dowody, mają inne wpisy itp.

Nie ma czegoś takiego jak ciągnik z UE. Konkretne pytanie i konkretna odpowiedź a nie każdy pisze o innym przypadku i robi się bajzel na forum.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

@Nikita ciągnik u znajomego jest tak od roku zalegalizowany i żaden WK, CBA ani CBŚ się nie doczepili, więc można.:D


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

tia a WK sprawdzi czy sprzedawca istnieje i goście mają pozamiatane w papierach.

 

 

Co do pierwszego pytania - z jakiego kraju chcesz ciągnik - inaczej wyglądają dowody, mają inne wpisy itp.

Nie ma czegoś takiego jak ciągnik z UE. Konkretne pytanie i konkretna odpowiedź a nie każdy pisze o innym przypadku i robi się bajzel na forum.

Ciągnik sprowadzony z Francji lub Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@slaw17 - jeżeli nie był zgłoszony jako skradziony to wiele nie zrobią ale np przy odsprzedaży i zmianie właściciela ktoś może zacząć pytać, sprawdzać VIN itp.

 

@jankes91 - no to zmień w temacie zamiast z "Krajów UE" na "Z Niemiec, Francji".

Będę trochę strzelał ale z rajhu było ze dwa razy opisywane na forum co trzeba (chyba mały i duży brief i dowód zakupu).

Natomiast najlepszą odpowiedć powinieneś uzyskać w swoim Wydziale Komunikacji bo to oni będą rejestrować ciągnik.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

@Nikita maż w zupełności rację. Dlatego jak ktoś już kombinuje powinien to zrobić dobrze i znać ewentualne konsekwencje swoich decyzji a nie biadolić jak prokurator zapuka do drzwi i się tłumaczyć że nie wiedziałem.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

Opłata skarbowa była kiedyś i to tylko w niektórych urzędach. zdarzają się takie wyjątki ze trzeba zapłacić ale to naprawde rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasic    0

Witam! Ja też mam podobny problem... Mam C-330 który jest zarejestrowany na dziadka który zmarł 21 lat temu. Czy da się go jakoś zarejestrować? Może być i jako SAM. Posiada dowód lecz nie ma rejestracji. Proszę o pomoc! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj