Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Jeżeli był czasowo wycofany z ruchu to raczej tak, ja swego zarejestrowałem ale to było kilka lat temu, więc teraz mogło się to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Nie wiem czy nie utracił czasem prawa do rejestracji :rolleyes:

Nie jestem tego pewiem.Jak się myle to mnie poprawcie i sory <_<


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

ja niewiem ale będziesz musiał cos nadpłacić ubezpieczenie za ta wszystkie lata albo coś niejestem pewien co to dokładnie jest ale wiem ze będzie tego wp***u jak ci policzą do teraz za te wszystkie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciągnik który został wycofany( wyrejestrowany) nie może być ponownie zarejestrowany.

Teraz nie można nawet wyrejestrować ciągnika, ponieważ trzeba go wtedy zezłomować, takie przepisy...Są gospodarstwa gdzie ciągniki nie widzą przez całe lata drogi publicznej, ale i tak trzeba płacić ubezpieczenie...Kolejny absurdalny przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Ja swój dopier niedawno przejerestrowałem bo był na dziadka ale dziadek zamarłi jest teraz na Szwara tabliczki jeszcze nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

A co jeśli zgubiłem dowód rejestracyjny(przez przypadek został spalony).Ubezpieczenie chyba nie było od wtedy płacone.Wszystkie dokumenty na ciągnik są tablica też.Co trzeba zrobić żeby można było znowu legalnie jeździć po drogach?.Ile by to mogło kosztować?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Teraz nie ma czegos takiego jak wyrejestrowanie tymczasowo. Jeśli wyrejestrowujesz pojazd to automatycznie zabierają dowód a pojazd w myśl przepisów idzie do kasacji. Z tego co piszesz wynika, że jakby ciągnik nie był wogóle wyrejestrowywany bo przecież nadal masz dowód! Inna sprawa to OC. może być tak że jak ktoś sie dopatrzy to będziesz musiał zapłacić składki wstecz za te prawie 20 lat. :rolleyes: Nawiasem pisząc najlepiej jakbys poszedł do wydziału komunikacji i się dopytał dokładnie. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0
A co jeśli zgubiłem dowód rejestracyjny(przez przypadek został spalony).Ubezpieczenie chyba nie było od wtedy płacone.Wszystkie dokumenty na ciągnik są tablica też.Co trzeba zrobić żeby można było znowu legalnie jeździć po drogach?.Ile by to mogło kosztować?

Musisz iść do Urzedu Gminy (tam gdzie rejestrowałeś ciągnik) i wybrać wtórnik na dowód rejestrcyjny. A ubezpieczenie (jesli firma ubezpieczeniowa cie nie ściga) to kupisz sobie nowe (zrobisz nową polise)

 

Ciągnik który został wycofany( wyrejestrowany) nie może być ponownie zarejestrowany.

Teraz nie można nawet wyrejestrować ciągnika, ponieważ trzeba go wtedy zezłomować, takie przepisy...Są gospodarstwa gdzie ciągniki nie widzą przez całe lata drogi publicznej, ale i tak trzeba płacić ubezpieczenie...Kolejny absurdalny przepis.

Z tego co wiem ponownie można zarejestrować wyrejestrowane ciągniki rolnicze i przyczepy,


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

powinno byc tak ze robisz zwykly przeglad, idziesz placisz za OC i powinni zarejestrowac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
Teraz nie ma czegos takiego jak wyrejestrowanie tymczasowo.

 

teraz nie ma czegoś takiego ale kiedyś było. A jeżeli chodzi o OC to wydaje mi się że ubezpieczyciel nie ma prawa rządać opłaty za pojazd który był wycofany z ruchu, ale tago nie jestem pewien. Najlepiej pujść do wydziału komunikacji i sprawdzić status pojazdu, no i podpytać firmę ubezpieczeniową co robi w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

no ale jeśli masz dowód to tak a jak byś nie miał dowodu to nie ruszysz :rolleyes: (nikt nie wie skąd ten ciągnik pochodzi)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

przegląd można zrobić bez dowodu, jak sie ma kwit z przeglądu to wydają dowód i wtedy płaci sie OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

jeśli był wyrejestrowany to nie można wtórnie zarejestrować chyba że postarasz się o zarejestrowanie jako "sam'' to wtedy jest to tylko możliwość inaczej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

kiedyś było coś takiego jak czasowe wycofanie z ruchu i takie pojazdy mażna powtórnie zarejestrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

mam c360 ale zgubione zostaly papiery.Nie mam do niego nic nawet tabliczki rejestracyjnej.Da się go jeszcze zarejestrowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

aj tam nadzieji na zarejestrowanie c330 nei mam bo była na dziadka który zmarł 21 lat temu i do tamtego czasu ciągnik wyrejestrowany i boje się sprzedać chociaż bym chciał bo wujkowie się o spadek upomną, wiem że o ziemie po 20stu latach nie mają prawa się upominać współ spadkobiercy czy tak jest też z maszynami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

To zależy czy masz znajomości w stacji kontroli pojazdów... I w starostwie.... I ubezpieczalni....czyli jednym słowem Nici z tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

To ja z kolei mam taki problem posiadam zabytkowy cięgnik Porsche kupiłem go już parę lat temu i nie mam do niego żadnych dokumentów czy w ogóle jest możliwość zarejestrowania tego pojazdu.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jako zabytek może :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

napewno sie da zarejstrowac ale znając zycie to kupa papierków i troche nerwów w urzędach


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj