Skocz do zawartości
330CUrsus

Ursus C-385 do transportu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus

Filemon2    0

Ja osobiście turba to bym nie polecał.Mamy w firmie gdzie pracuje 2szt zetory 10145 i to jest wieczny problem z silnikami.Jak nie uszczelka pod głowicą to jakiś wał pęknie itp.Fakt że dużo jeżdża ok 1000mth na rok.A jeśli chodzi o moc to rzeczywiście rewelacja.Tylko jak spadnie za bardzo z obrotów to ta turbodzira daje sie we znaki i trzeba redukować.A mamy też zwykłego bez turbo i tam z silniczkiem odpukać ale o dziwo spokój.

pawlus224    1475

@330 ursus - mówiąc , że ciągnik jest mułowaty mam na myśli iż nie jest dynamiczny :lol:

ujmę to tak na chłopski rozum : jak masz np. 3p to dajesz "gazu" i ciągnik stęka,jeczy ale szybko wchodzi na obroty (w przypadku np. jazdy z obciązeniem) a 80 dasz mu gazu to zadymi i powoli wejdzie na obroty . Różnica jest taka że 3p jakieś chwilowe przeciążenie np. górka /wzniesienie zbije z obrotów a 80 będzie dymić ale nie odczuje tak tego jeśli będzie już na dość wysokich obrotach .

jak nie zrozumiałeś to pytaj bede dalej tłumaczył :D

dodam ,że w zniwa ciągnąłem 2 przyczepy 4,5t w tym jedna z nadstawkami pełne zboża i pod żadną górkę nie redukowałem ,gdy kiedys 3p na tej samej trasie z jedna przyczepą ledwo wyjezdzał 5 biegiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

330CUrsus    0

No ładny ale troszkę daleko :lol: . U mnie we wsi chłop ma bodajże 902 to zobaczę. A powiedzcie mi na co szcególnego zwracać uwagę? Np. gdzie lubią bloki pękać (jak w C-360 koło pompy) albo poprostu co w nich jest awaryjnego i trzeba sprawdzać.

pawlus224    1475

praktyczne na każdym kroku ktoś może cię chcieć oszukać , każda część może być tylko pozornie dobra :lol: ale bez irytacji :D u mnie np. był urwany zaczep (trzymał sie na dwóch śróbach a dwie kolejne miały tylko przyspawane łby żeby wizualnie było widać ze jest ok. -straszne.

Przedewszystkim sprawdz czy wałek kręci, czy podnosnik trzyma jak pali itp. a co do pęknięć to nie wiem gdzie lubią pękać bloki :D koniecznie zajżyj pos podwozie i zobacz czy nie cieknie gdzies nadmiernie olej. sprawdz czy chłodnica nie cieknie ,pompa wodna ,sprawdz poziom oleju przed uruchomieniem silnika. Generalnie to co przy zakupie kazdego ciągnika .385 czy 902 to raczej mało podatne ciągniki na uszkodzenia więc jesli jest cos nie tak to od razu powinienes zauwazyć :D A i nie pytaj własciciela jak ja : "którą dzwignią włącza się wom na 1000obr. " bo tam takiej dzwigni nie ma :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ben73
      Witam czy ktoś posiada ursusa c-385a z agregatem talerzowym 2,7m z hydropakiem lub 3,0m  i jak daje sobie radę. Ja mam 3,4,5 klasę ziemi.
    • Przez arassso
      Co sadzicie o cięzkich ursusach 4 garowychtypu 385 902 912 itd . ja mam 385 i jestem zdowolony przydałby sie naped ale i bez tego bardzo dobrze sie sprawuje co wy o nich sadzicie??
    • Przez lajkzxc
      Witam. Ostatnim czasem zauważyłem że ursus 1634 stracił ,że tak powiem trochę na werwie. Iść idzie ale jednak to to nie co było wcześniej.  Trochę bardziej mułowaty sie zrobił. Podłączyłem  manometr aby sprawdzić ciśnienie doładowania i na postoju po dobrej przygazówce wskazówka ledwie się bujnie. Próbowałem puścić go na drogę, trójka i but to tak przy rozpędzaniu do 0,2,   może 0,3 bara wskazówka podskoczyła.    Jako takiego dymienia nie obserwuję, z odpalaniem zero problemu.   Co to może być?   Turbo,  Korektor dawki? Odłączałem korektor dawki, ten wężyk to brak zmian.  NIe chce bez potrzeby zmieniać turbiny jezeli jest ok.   Pozdrawiam i prosze o opinie. Jakie ciśnienia uzyskujecie w swoich szóstkach?
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)