jerry2806

Ciągniki 100 i 160 koni

Polecane posty

jerry2806    0

Mam dylemat. zamierzam zakup nowy ciągników 100 i 160 koni obydwa z przednim tuz i wom mogli byście mi poradzić co wybrać. w grę wchodzi John deere new holland, claas i massey ferguson. Mogli byście podac ceny tych maszyn. mniejszy pracować bedzie z pretrząsaczem 6 wirnikowym ładowaczem czołwym i przy lekkich pracach polowych a większy w kombinacji prasowijarką, pług obrotowy 5 solitar 9 z zirkon 300 i inne ciężkie prace polowe. proszę o rady i dziękuję:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

co do 100 km to mf ma dobry rewers z funkcją regulacji można okno dachowe zamówić to widoczność będzie lepsza co do spalania mf w lekkich pracach nie spali za dużo on. JD natomiast ma ramę co do tura jest wskazane natomiast nie ma możliwości regulacji rewersu :)

 

a ten 160 km miałby być na ful wypasie czy bardziej stawiasz na prostotę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Weź na wypróbowanie każdej marki... Co do małego zaproponował bym MFa 5435 z przeszklonym dachem i ściętą maską. Do ładowacza i lekkich prac bardzo wygodny i dobrze wyposażony ciagnik. Co do dużego wypróbuj MF na skrzyni Dyna VTDobrze wyposażony w standardzie i masz skrzynie bezstopniową... Wybór i tak należy do Ciebie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Na jakim areale mają pracować i jakie ciągniki zmienią??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obcio    0

w claasie tez mozna regulowac płynność rewersu od -4 do +4 jest taki zakres i to w wersjach ariona 500/600 a 500 zaczynają sie od 110 koni wiec nie tylko w mf tylko teraz musisz tych nowych dealerów znalezc ale to w dobie internetu nie jest problem;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buszol2c    0

jestem Tu nowy ale polecał bym same irion kolega posiada 150 km i ma do tego kverlanda 5 i agregat uprawowo siewny brone aktywna kuhn i siewnik amozone d8 i sobie radzi nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to napisz ile możesz wydać na oba traktory,to by ułatwiło sprawę ;) Ja jak bym miał doradzać to bierz traktory z jednej stajni.Wybieraj spośród JD albo MF-a,bo wydaje mi się że to liderzy z tych co tutaj podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerry2806    0

na 15 ha 3 klasa gruntów i w usugach zastąpią c 360 i 914

a cena nie gra zbytnio roli ale jeśli wiecie to podajcię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2208    0

Na 15ha 100km i 160km, ja na 13ha. mam C-330 (28km) i Rollera 60 (60km). A na usługach ile robisz rocznie (chodzi o hektary) ??

 

Jeszcze w pełnej opcji a cena nie gra roli oO, co Ty w toto-lotka wygrałeś?

 

A jeśli chodzi o traktory to John Deere 5100R i John Deere 6930.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerry2806    0

na usugah to tak około 80 ha a cena nie gra roli bo chcę miec dobry spręt który nie będzie się psuć i inne takie, z resztą tego się na rok nie kupuje a ogólnie ile więcej kosztują ciągniki z przrzednim wom i tuż od tych bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Kolego takich maszyn co się nie psują to nie ma, a jeśli dla ciebie cena nie gra roli to kup fendta, będziesz miał jedną z najlepszych marek.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Niestety nie wiem.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fendt trochę większy niż 160km 718 (180km)-93700euro netto.Dla ciebie to 716 ale ceny nie znam.A co do 100km to 308 (98km) której chyba już nie ma w sprzedaży,lub 310 (105km),bo 200 vario jeszcze korbanek niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerry2806    0

a co sądzicie o john deere 6230 premium i 6930 premium da radę ten 2 z 5 skibowymplugie,m obrotowym i z solitarem 9 jaki musiał by być pług do niego? i jakiladowacz był by odpowiedni do tego mniejszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 6230 dobry byłby tur john deera 633 lub 953 i jeszcze dorzucili by ci obciążnik oryginalny 900kg.Te tury mogą być wyposażone w układ samopoziomowania ale chyba w opcji.Jak byś brał razem z turem dali by ci seryjnie wbudowany joystick.

Od tego czy ten większy da radę w tym pługu zależą odkładnie i szerokość ustawienia go do orki.Ale sądzę że da no w końcu to 5800kg wagi i 160km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2208    0

Ale zamiast 6230 weź 5100R.

 

Do lekkich prac i ładowacza będzie lepszy ponieważ jest mniejszy, czyli będzie miał mniejszy promień zawracania.

 

JD 6230:

 

Szerokość x Wysokość x Długość

 

2275x2714x4209 mm.

 

JD 5100R:

 

2175x2595x3950 mm.

 

Lub z niską kabiną wysokość 2540mm.

 

 

 

Czyli dalej proponuję JD 5100R i 6930.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerry2806    0

a co sądzicie o new holland T6020 i T6080? jaka jest róznica ceny tak +- między ciągnikiem z przednim tuz i wom a bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Kup sobie farmtraca z tuzem i wom + tur taki 90 koni wyniesie cie niecale 180 tysięęcy i sprzęt super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

''a co sądzicie o new holland T6020 i T6080? jaka jest róznica ceny tak +- między ciągnikiem z przednim tuz i wom a bez? ''

 

Przedni tuz kosztuje około 10-12 tysięcy, do większych ciągników chyba z 15 tysięcy, wom kosztuje z 10-12 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj