RobertKowalewo

Zetor 7711 vs Ursus 912

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor10045    13

Weź Ty się zastanów co piszesz bo już tego czytać się nie da ;[ Najpierw piszesz ze 77 nie da rady z Twoja prasa bo słabszy od 912 a teraz że mocniejszy,więc jak to w końcu jest? Nie zachowuj się jak jakiś dzieciak tylko zdecyduj się na jakąś konkretną wersje i trzymaj się jej, bo to co piszesz to już jest co najmniej żałosne!!! :lol: A co do twoich rad to są zbędne bo ja już się pozbyłem tego szrota i tobie też radzę :)

No właśnie możesz wstawiać ale po co to komu, kto tam chce oglądać jakieś bociany i inne badziewia...

Ogarnij się trochę i czasami pomysł, to taka moja mała rada na nowy rok ;[

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

haha myslisz ze po twojej opinii zdenerwuje sie tak jak ty po mojej?? :lol: jesli umiesz czytac ze zrozumieniem to poczytaj jeszcze raz, zetor na "WOMIE" jest silniejszy niz ursus bo jest naped mechaniczny ale nie napisalem ze zetor ogolnie jest silniejszy. a to ze zetor ma WOM mechaniczny nie oznacza ze ma mocniejszy silnik bo wiadomo ze ursus ma o 10 KM mocniejszy, a to ze w niektorych ursusach jest slaby WOM to odrebny temat. niech ci bedzie, bede sie trzymal jednej wersji, za zetorem przemawia TYLKO komfort w kabinie, a po za tym jest slabszy, lzejszy i wcale nie spali mniej bo to jest ten sam silnik co w 7211 tyle ze podkrecona dawka czyli spali wiecej. i na przyszlosc, nie unos sie tak ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emocje w bok! Chciałbym zobaczyć jak radzi sobie 7711 w moim agregacie uprawowo-siewnym który ciągnie 902. Mogę powiedzieć że przy podniesionym zestawie i jeszcze z pełnym siewnikiem to zetor bo zadzierał nosa. Ursus może tez, ale mniej bo jest cięższy i dłuższy. Ja nie mam z tym problemu bo jak założę łyżkę i kamienie na nią to mnie nic nie ruszy :lol: A co do uciągu to 912 będzie raczej lepszy.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

haha myslisz ze po twojej opinii zdenerwuje sie tak jak ty po mojej?? :lol: jesli umiesz czytac ze zrozumieniem to poczytaj jeszcze raz, zetor na "WOMIE" jest silniejszy niz ursus bo jest naped mechaniczny ale nie napisalem ze zetor ogolnie jest silniejszy. a to ze zetor ma WOM mechaniczny nie oznacza ze ma mocniejszy silnik bo wiadomo ze ursus ma o 10 KM mocniejszy, a to ze w niektorych ursusach jest slaby WOM to odrebny temat. niech ci bedzie, bede sie trzymal jednej wersji, za zetorem przemawia TYLKO komfort w kabinie, a po za tym jest slabszy, lzejszy i wcale nie spali mniej bo to jest ten sam silnik co w 7211 tyle ze podkrecona dawka czyli spali wiecej. i na przyszlosc, nie unos sie tak ;[

 

Jak tu się nie denerwować ja Ty takie głupoty piszesz... Spokojnie umiem czytać, a Tobie radzę popracować nad ortografią ;[ Właśnie mi chodziło o moc na WOM przecież w agregowaniu ciągnika z prasa to jest najważniejsze, a nie moc silnika :) No i właśnie naucz się czytać bo ja nigdzie nie pisałem że zetor 77 mocniejszy od ursusa :) Poza tym znowu piszesz głupoty: silnik 72 od 77 różni się pojemnością a nie dawka paliwa, co do spalania to spala o wiele mnie niż ursus i możesz pisać co chcesz a ja, i tak wiem swoje bo mam doświadczenie zarówno z jednym i drugim :)

Apeluje do Ciebie zastanów się trochę zanim znowu będziesz wysuwał jakieś śmiałe i niestety bezsensowne hipotezy, bo po co masz się po raz kolejny ośmieszać :)

Udanego sylwestra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

poszukaj u mnie jakis blad ortograficzny :lol: to ze pisze bez uzycia polskich znakow to moja sprawa, polowa uzytkownikow tak pisze i nikt nie ma nic przeciwko temu ;[ powracajac do tematu... mow co chcesz ale ja i tak zetora bym nie kupil do prasy. bel robie ok. 1500 rocznie i wszystkie krece ja, co do jednego i mam spore doswiadczenie w prasowaniu i chyba sam wiem czy taki ciagnik by u mnie "podolal" czy nie. a tak po za tym to kazdy ciagnik bedzie inaczej sie spisywal w innych pracach. taki ciagnik jak 7211/7711 w moim gospodarstwie sluzyl by do siania nawozow i prac z maszynami do siana (kosiarka, zgrabiarka i przetrzasacz) i opryskow, nie wiem czy dal by rade z moim duzym rozsiewaczem do nawozu bo 912 radzi sobie z nim bez problemu (kwestia dociazenia przodu). nie mowie ze w slomie i sianie by nie prasowal ale mysle ze w sianokiszonce bym go "zadusil".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Mój brat natomiast prasował już 5 sezon, robi rocznie ponad tys beli, więc trochę doświadczenia już ma i twierdzi on że zetor 77 jest idealny do prasy (miał doświadczenie z C-360 i 902), według niego zetor jest bezkonkurencyjny w porównaniu z tymi ursusami.Ja też to potwierdzam, ponieważ czasami z nim jeżdżę i widzę jak mu idzie :D

Napisałeś:"nie wiem czy dal by rade z moim duzym rozsiewaczem do nawozu bo 912 radzi sobie z nim bez problemu" -ale logiczny argument, zetor nie da sobie rady z dużym rozsiewaczem bo 912 sobie z nim radzi -żałosne :rolleyes:

A 912 nie zadusisz w kiszonce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

po pierwsze, nie zrozumiales zdania "nie wiem czy dal by rade z moim duzym rozsiewaczem do nawozu bo 912 radzi sobie z nim bez problemu" chodzi tu o to ze 912 radzi sobie bez problemu a nie wiem jak by bylo z 7711. a co do prasowania sianokiszonki to 912 tez nieraz sie przydusi i dlatego chcialem juz dawno kupic jakis ciagnik 80-100 KM (oprocz nowego o mocy 120-140) ale cena mleka spadla i nic narazie nie kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Jak 912 radzi sobie to i zetor sobie poradzi, ewentualnie trzeba by pomyśleć o dociążeniu przodu :rolleyes:

a z tym prasowaniem to już się wypowiadałem,zetora nie tak łatwo zadusić poza tym jest mocniejszy na WOM-ie .

U mnie to sianokiszonka lżej idzie niż słoma, nie wiem jak u ciebie bo mam inną prasę, walcową która jest Moim zdaniem cięższa dla ciągnika ,a obciążenie w naszej jest większe a zetor radzi sobie bdb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jeśli chodzi o prasę to nie miałem możliwości pracy tymi ciągnikami z tą maszyną ale z innymi owszem do transportu lepszy zetor bardziej zrywny przez mniejsze straty na skrzyni przy większej prędkości przy małych prędkościach idą tak samo ,praca w polu wypadają podobnie choć w cięższych warunkach cięższy ursus lepiej sobie radzi,co do spalania wszystko zależy jak się ktoś z gazem obchodzi sąsiad ma 7711 ja 8111 i zużywałem dużo mniej paliwa od niego,ale u niego w zetorze zawsze gaz w podłodze a pózniej gadał że mu dużo pali. :) jeśli chodzi o komfort to w 912 jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

W zupełności się z Tobą zgadzam, ja przed zetorem miałem właśnie ursusa 902 (podobny do 912) i po zmianie na zetora odczułem różnice w spalaniu, komforcie itp :) Teraz zetor 7745 jest u mnie ciągnikiem pomocniczym i idealnie się sprawdza... Mój brat najczęściej nim jeździ i nie chce się nawet przesiadać na większego zetora (10045).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Henius91 ta 912 w prasie przy tym zetorku wysida . zetor nie "zdechnie" najwyżej spadnie troche z obrotów ale zeby zgasł to prasa prędzej nie wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A myślisz że 912 ci zdechnie przy prasie ?

Zdechnąć przy prasie to ci może co najwyżej c-330 lub c-360 a nie 912 czy 7711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
956145    0

myśle że tu zależy od tego kto co woli. Ja mam u 912 po kapitalnym remoncie i na dziurach wg nie trzepie a i w miare cicho jest. i wiem że nie zamieniłbym go na żaden inny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Moim skromnym zdaniem Zetor 7711 daleko w tyle zostawia ursusa w kwestii dynamiki silnika ;)

 

Mam ursusa c-385 , obok sąsiad kupil 7711 sprowadzonego na kołach 34' tył , 9.00-16 przód , widzę ze jego zetor ma potencjał :rolleyes: oram 3 skibami i on orał trzema takim samym pługiem , jednak orał z większą prędkością niż Ja ;)

Zetor wydaje się być też zwrotniejszy ;) Biegi zmienia się znacznie lżej niż w ciężkim ursusie ...

 

Ale tak jak mówicie w agragacie uprawowo siewnym czy w ciężkich pracach gdzie trzeba porządnego zaparcia i masy przewagę ma ursus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel253    0

Według mnie też Zetor jest lepszy(bez obrazy dla Ursusowców :D ). Zetory są już wygodne, silniki też mają dobre, ale silniki które siedzą w Ursusach też są dobre. Jednak Zetory te mają podobno stosunkowo wysokie spalanie. Ale za to Ursus jest cięższy, czyli powinien mieć większy uciąg. Ale sądzę, że obojętnie który wybierzesz będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Ale z was dzeciarnia , takie głupty pisze jeden z drugim. Przeciesz U912 ma silnika zetorapraktycznie to samo co w zetorze 8011, podnośnikami się tylko rożnia bo podnośnik w U912 jest Polski robiony we Wrocławiu. I jeszcze nie moge jednego pojąć jak może być lepszy Zetor 7711 od U 912 jak to nie jest wogole ta klasa ciagnika brawo dla tego co wogole wystawił ten temat odpowiednikiem U912 jest Zetor 8011 czyli większy od Zetora 7711 . I co do spraw komfortu to się wogole nie zgodze z tym żę U912 ma gorszy komfort koledzy jak chcecie miec komfort w U912 to kupuje się wersje eksportową i to jest to samo co w Zts 7711 , bierze się Finkę albo LightForce wszystko co szło na zachód i niech jeden z drugim zobaczy jaki jest komfort. Zetor 7711 waży około 3500 t, U-912 waży 4050 t liczby mowią same za siebie Zetor Ma 72 KM , U912 ma 82 KM. Dlatego ja nie rozumiem baranów jak takie głupoty możecie pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

A moze tak troche kultury? Ten temat zalozono zeby dowiedziec sie ktory ciagnik bedzie sie lepiej sprawdzal w danych pracach.

A odswiezac temat po ponad roku zeby innych zwyzywac od baranow to dopiero jest dziecinada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Według mnie ursus 912 jest prawie we wszystkim lepszy od 7711. W 912 10km więcej, sporo mocniejszy podnośnik 4200KG ursus, zetor 2400KG, 912 jest dużo cięższa i ma dużo większy uciąg bo waży 4.5t i ma opony 18.4-34 a zetor tylko max 3.5t i oponki 16.9-/30/34 zależne od wersji, dużo więcej biegów 16+8 w ursusie a w zetorku tylko 10 +2, po za tym ursus jest dużo większy i potężniejszy i wytrzymalszy bo ma ramę a zetorka łatwo przełamać. 912 jeszcze ma większa kabinę w zetorku mimo że niby duża to i tak się jakoś ciasno w środku wydaje, 912 ma dużo większą płaską podłogę a zetor nie.. A jeśli chodzi o komfort to niby w zetorze ciszej, ale 912 wyciszyć to nie problem parę groszy, zetorek trochę chyba szybszy na drodze ?

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj