pulas

firma w stylu hodowla cielat

Polecane posty

pulas    0

witam chciał bym sie zajac hodowla cielat a minowicie chciał bym skupywac takie cielaki kilku dniowe i hodowac je do 100 kg i je sprzedawac. co ey na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORc330    0

chetnie kupie kilka.jak zamierzesz sie tym zajac to najlepszy zbyt jest na byczki ras miesnych mieszance wiem bo kupuje takie i sa niereaz trudnosci z koupnem za rozsadna cene. brakuje towaru a jak jest to za drogi.a pamietaj jeszcze ze takie cielaki trzebapojic i pilnowac. policz za ile kupisz i za ile sprzedasz i co zainwestujesz w cielaka(mleko posza i ewentualnie jakies leki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulas    0

w stepnie liczyłem i kupywal bym takie gdzies do 600 zł a sprzedawał gdzies za 1200 zł... wiadome z kilkoma sztukami nie ma co ale mysle na poczatek zakupic z 20 i juz by cos z tego było a pozniej co raz wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulas    0

patrzylem na necie i jest kilka osb w malopolscce ktore sprzedaj cielaki po takich cenach w wiekszej ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No cielaki to czasami można od sąsiada upić albo czasami w sklepach rolniczych są kartki że sprzedam cielaka


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

na Iwkesze ilosci to uwazaj kuzynowi przywiezli 5 cielakow to 1 nie chcieli bo ledwie co zyl po tygodniu jeden zdechl.. teraz jakos doszly do siebie, chociasz nie chcialy pic mleka bo cigle sie ciagnely, najlepiej jak bys mial kilku znajomych w okolicy co trzymaja krowy na mleko i jak zacielaja krowe to zaraz sobie zaklepac cielaka ze bierzesz najlepiej byki zchodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

bez odpowiedniej wiedzy i zaplecza weterynaryjnego nie ma co w ogóle podchodzić do tematu...zdechnie Ci jeden cielak za 600 zł i już musisz co najmniej 3 sztuki oddać za darmo...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulas    0

troche sie na tym znam bo mam nie wielkie gospodarstwo w sumie 6 bydła tak ze byle cielaka bym nie kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

u mnie pare razy w roku jezdza tacy handlarze ,ostatnio za 600 to byl taki zdechlak prosto po porodzie[ 2 tyg moze mial]wieksze byly po 800,nie rejestrowane,caly dzien na lublinie pod plandeka,w lecie bym moze kupil.znajomy kupil na jesieni 3 , 2 byly chore, 1 zdechl i po zarobku.lepiej chyba samemu pojezdzic po gospodarstwach i kupic bo widzisz co masz i w jakich warunkach chowane.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

dokladnie lepiej kupic od kogos znajomego niz od handlarzy bo handlarz to kolejny posrednik ktory musi zarobic przeciez, poza tym jak mozna kilku dniowego cielaka wozic na lublinie caly dzien

 

ja mam krowy mleczne ale cielaki sprzedaje dopiero w wieku 1-2 miesiace na dalszy chow, jak juz zacznie siano jesc i inne rzeczy, u mnie w tym roku 3 rozne osoby kupowaly cieleta bo wczesniej kupili takie do tygodnia i zdechly,

 

wedlug mnie najwczesniej to takie miesieczne mozna sprzedac jak juz pije mlekozastepcze cos, a do 3 tyg powinno pic mleko od matki, niby sa tam rozne inne srodki co mozna wczesniej dawac ale to nie jest dobre

 

natomiast nie polecam dawania malemu cieleciu mleka od innej krowy bo wtedy na 100% procent beda problemy z cielakiem, u mnie jak czasem zajdzie taka potrzeba ze musi pic mleko od innej to zawsze jakas biegunka albo co innego

 

gdzies kiedys widzialem wyliczenia ze taka hodowla cielakow jest bardziej oplacalna i mniej pracochlonna nic np hodowla buhajow , ale tu jest wieksze ryzyko upadku cielaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Ja tam sprzedaje cieleta w wieku od 3 do 7 dni, i od 4 lat wszystkie ktore byly przeznaczone na sprzedaz znalazly nabywcow, przewaznie jest wiecej chetnych niz cielat.

To ze nie powinno sie zmieniac zywienia w tym wieku to zalezy tylko od lagodnego przejscia jednego mleka na drugie, najlepiej lekko ciele przyglodzic przez pierwsze dni- dac tyle zeby nie bylo glodne, ale nie przepoic i nic sie dziac nie powinno.

Inna sprawa ze po okolo tygodniu cieleta zaczynaja zbierac sianko i wtedy najczesciej sa klopoty z biegunka, ale i tu wystarczy wsumie dosc tani zastrzyk od weterynarza i wszystko wraca do normy.

 

Co do cen - zalezne od cen w skupie za cieleta w wadze 100 kg, dla nabywcy za odchow pozostaje przewaznie okolo 500 zl, taniej nie oplaca sie sprzedac, wolalbym ciele sam odchowac. Natomiast jesli juz ciele sprzedaje nabywca ma gwarancje ze jest ono zdrowe (w dniu sprzedazy oczywiscie), reszta zalezy juz tylko od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj