akaku

Uszczelki do kabiny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akaku    79

Jakie macie w swoich Ursusach c385 uszczelki pomiędzy ramą od kabiny a dźwiami, bo ja tam nie mam żadnych i jest szpara ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

widziałem u pewnego rolnika jak z maty legowiskowej (piankowej) miał powycinane właśnie uszczelki jednak nie był to c385 coś większego na 6garów


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No tak ale one mają taką sama kabinę ;)

Ja myślę aby coś przykleić jakieś uszczelki


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No tak ale mi chodzi o te orginalne bo co kupię uszczelkę to albo nie pasuje albo jest za mała a jak się zamknie dźwi to szpara jest dość duża ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

kup ze zlomu od malucha uszczelke , a w kolo obetnij troche ten profil w kolo tak zeby został plaskownik wystajacy prostopadle i na niego wcisnij ta uszczelke, jak mielismy jeszcze 385 i bylo git ;) aaaa przy cieciu szlifierka uwazaj zeby iskier w szyby nie po wtapiac


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ja mam pozakładane u siebie uszczelki takie jak w nowych ciągnikach tylko trzeba było robić całą ramkę na uszczelki od nowa ale teraz nie ma możliwości żeby jakaś kropla wody czy coś innego dostało się do kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Aha. Właśnie niedługo się wybieram się na złom i myślę aby kupić uszczelki od Fiata 126p ale czy coś trzeba tą ramkę wtedy przerabiać???


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Panowie mam pytanie, czy da radę wymienić uszczelki w drzwiach kabiny,Ursusa 1012 ;

- jak to zrobić,

- czy trzeba rozginać te blaszki które przytrzymują starą uszczelkę,

- czy po założeniu nowej nie ma ona tendencji do wypadania

Dzięki za wszelkie info. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Lepiej przyspawać takie cienkie płaskowniki do ramy albo do drzwi i dać do nich taką uszczelkę jak jest w nowych ciągnikach albo samochodach. Mam nawet w chacie takiej uszczelki nowej ok. 8m. Jest gruba i przede wszystkim miękka- doskonale uszczelnia. Bo ta standardowa jest za twarda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Da radę.

We wszystkich ciągnikach mam wymienione uszczelki drzwi

 

tego typu.

 

Więcej to fakt mieliśmy gimnastyki z wlożeniem niż wyjęciem, ale z powodzeniem. Nic nie lata i nie wypada :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Witam mam pytanie odnośnie wagi kabiny w c385 ile może ona ważyć,czy dam radę ściągnąć ją turem c330, bo mam zamiar malować i pasowałoby ja wyciągnąć i mała operacja też przy okazji pewnie będzie :ph34r:

Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Mam jeszcze fragment w domu, podaj mi na PW adres e-mailowy to zrobię Ci dokładne zdjęcie i wyślę.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a tam nie idzie taka uszczelka jak od drzwi malucha?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

to uszczelka z malucha, tania i dostępna.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Pewnie, że tania :)

Ja dałem wtedy około 105 zł za 20 metrów.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

@Pooch trzeba przerabiać fabryczne rynienki, aby zastosować rodzaj uszczelek który pokazałeś ? U mnie są fabryczne uszczelki o przekroju prostokąta wciskane w rynienkę.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturek29    1

A ja mam problem z montażem tych dwóch szyb z tyłu nad podnośnikiem w c 385. Mianowicie posiadam szyby które były tam kiedyś założone ale wypadły no i tak zeszło z ich założeniem ze 2 lata. Problem z tym że nie mam już do nich uszczelek które tam były, kupiłem zwykłą uszczelke taka na jaką mam montowane resztę szyb ale coś nie pasuje, szyba wchodzi między rant ramki ale niema już miejsca żeby tam zamieściła się uszczelka. Jak u was jest to zamontowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Powiedzcie mi jakie uszczelki wybrać żeby założyć szybę boczną w kabinie? czy ta będzie pasowała?

 

https://eszyby.pl/product-pol-1602-uszczelka-ciagnikowa-szyby-zwykla-TN.html

 

A czy ta uszczelka będzie pasowała do dolnej małej szybki z przodu:
 

https://eszyby.pl/product-pol-25156-uszczelka-szyby-TPMGD.html

 

Powiedzcie mi czy jest możliwość zakupu tych ramek metalowych do montażu szyby bocznej czy trzeba dorabiać?

Pytam o te uszczelki bo jeszcze nie zdemontowałem szyb i najpierw chce kupić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dir
      witam czy sworzeń zabezpieczający zaczep ma wchodzić do skrzyni biegów?
    • Przez marcin1993
      Witam, mam taki problem w zetorze 12245 zwrotnica podczas skręcania przeskakuje i ma luz że całe kolo się chwieje, koledzy podpowiedzieć co mogło się stać są tam jakiejś tuleje albo łożyska, dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
    • Przez daizor
      Tak jak w temacie chcę zmienić w mojej szóstce fotel ponieważ jest ona wykorzystywana w b. dużym stopniu w gospodarstwie, a fotel "oryginalny" jaki posiadam daje bardzo niezapomniane (negatywne) wrażenia podczas jazdy po nierównym terenie (siłowniki szybko siadają i wtedy fotel zachowuje się jak trampolina).
      Powiedzcie mi czy stopień komplikacji przy montażu fotela "na sprężone powietrze" jest duży? Może ktoś ma już takowy zamontowany? Dużo roboty z odpowiednim przymocowaniem takiego fotela? Aha noi najważniejsze a więc czy istnieje jakaś realna alternatywa (tańsza oczywiście) dla powyższego typu fotela aby nie stracić zbyt wiele z jakości siedzenia podczas pracy w ciągniku?
       
       
      A powiedzcie może warto byłoby samemu pomyśleć nad taką konstrukcją? Bo można by zastosować po prostu siłowniki pneumatyczne zamiast zwykłych przy siedzeniu (trzeba by odpowiednio dobrać "skok" siłownika ) oraz kompresor 12V (nie jestem w temacie ale mógłby istnieć problem odporwadzenia nadmiaru powietrza(?) ). Wiem wiem może trochę szalony pomysł ale warto przedstawić koncepcję ;[ Może ktoś posiada zdjęcia przykładowego "środka" takiego fotela aby można było podejrzeć pewne rzeczy?
    • Przez bravo87
      Witam. nie znalazłem więc piszę. Mam prośbę do posiadaczy ursusów ciężkiej serii z oryginalnym grubym dachem (nie takim jak w zetorze), a mianowicie czy któryś z posiadaczy mógł by mi zwymiarować dach ?? mam możliwość zrobić a chciał bym aby wyglądał jak oryginalny. Nie piszcie że lepiej kupić gotowy bo słano wyglądają a teraz dać 1200 za dach to lekka przesada. 
    • Przez WojtekBuawski
      Witam, Jak i czym było by najlepiej obić cienki dach w c385?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj