akaku

Pług do odśnieżania

Polecane posty

vitoma    52

Pług 200cm wykonany przez nas.

 

Regulacja katowa siłownikiem (skos na obie strony), mechnizm pływający (pług dostosowuje się do nierówności terenu).

 

Mocowanie na euroramkę (na zdjęciu na turze Hydramet 3B + C-360), a także do TUZa przedniego - w naszym przypadku dopasowany do Deutz-Fahra Agrokida 230.

 

1-5.jpg

 

2-5.jpg

 

3-5.jpg

 

4-3.jpg

 

5-3.jpg

 

6-3.jpg

 

7-3.jpg

 

8-3.jpg

 

9-2.jpg

 

10-3.jpg

 

11-3.jpg

 

12-2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

ładnie wykonany tylko brakuje poprzecznych wzmocnień. i te płytki na których zamocowane są siłowniki powinny być większe lub opierać się na wzmocnieniu poprzecznym, bo jak przy większej prędkości w coś uderzysz to się Tobie zawinie pod koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A ta guma z czego jest dobrana?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Pług wykonany bardzo starannie.

Mama już małe rozeznanie\doświadczenie w odsnieżaniu i na moje oko za słaby materiał.

Przez całą długość powinny przebiegać przynajmniej 2 profile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

ładna robota ale lemiesz faktycznie troszkę lichy.

Nie da się turem odśnieżać z większą prędkością. Jeden strzał w krawężnik i tura będziesz oglądał przez boczne drzwi.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

tylko vitoma nic nie napisał do czego ma on służyć bo jeżeli do odśnieżania placu czy jakiejś drogi dojazdowej to nic mu się nie stanie. Jeżeli do odśnieżania dróg to faktycznie mogą być problemy


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52
Napisano (edytowany)

Nie wiem czy zauwazyliscie ze caly lemiesz jest pospawany ciągłymi spoinami ;).

 

Nie mogłem przesadzać z wzmocnieniami, bo Agrokid czy nie uniósł tego pługa (przedni TUZ ma udzwig jakies 300kg) :(.

 

I tak mam wrazenie ze jest on zrobiony z troche zbyt grubych materiałów.

 

Plug ma służyć do odśnieżania jedynie placu z kostki brukowej na posesji.

 

Bedzie jezdził raczej tylko na agrokidzie z przednim TUZem, opcja na euroramke jest zrobiona ot tak, zeby była na zapas.

 

Jedynie czego żaluje to to ze nie zrobiłem szerszego lemiesza....

 

lemysz, ten pług to jakis kosmos. Chwal się nim i wrzucaj duzo zdjec jak zaczniesz budowe :).

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

Już zaczynam budowę materiały gromadziłem 2 lata bo z kasą słabo.

Bardzo ładnie masz go wykonane widać że masz super warunki do pracy. Ciągły spaw wcale nie musi być mocniejszy od przerywanego. W spawie ciągłym powstają duże naprężenia.

Zdjęcia wrzucę niebawem i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

jeżeli z takim ciągnikiem i nie ma służyć zarobkowo to spokojnie wystarczy


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dodam od siebie jak będziesz robił pług to nie zapomni o tym żeby wachał się w poziomie bo to podstawa na nierównym terenie a w twoim lemysz1 tego chyba nie ma poza

tym ładny,a spaw ciągły tak jak napisaleś powoduje naprężenia i to duże więc polecam punktowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

Wiem o co chodzi z tym luzem poziomym. Mam w uchwytach gdzie mocuję pług takie jakby fasolki a do tego nowego to będę dorabiał tak żeby chodziło na gumach tak ładnie mięciutko. Mam też cięgło zrobione na miękko tzn z amortyzacją gumową

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

A próbował już ktoś zrobić coś w rodzaju...hmm... łyżki do tura, ale na podnośnik tylni? Chciałbym go zrobić masywniejszych szerszy jak w koparkach, ale na podnośnik tylni. W ramiona zapiąć, i góre załadunku i kiprowania z uchwytem na kłódke, co zagarnie śnieg i potem wysoko podniose i kłódką wycisne i zsypie, taki tur, ale na tył.

Ma ktoś już coś takiego próbował : )? Taki konspekt tylko mam..

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Lepiej wypychać tradycyjnym niż wywozić, szczególnie jak podpięty na tył chyba że masz metr śniegu to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No tak wypychać, ale to na kupke wypcham i tyle, a tak chciałbym wypchać aż sie sporo nazbiera do pełna podnieść i wywieżć na jedno miejsce i tak niech topnieje. Miejsca mam gdzie wywieźć. Na allegro widziałem, nawet nie wiedziałem, że takie coś już da sie kupić zrobione heh, ale to wszystko do małych traktorków ursuski 330.. Ja bym chciał szeroki na 3 metry, a długość nie wiem w sumie.. ale z 2 metry. Do fendta 714.

Pomysł jest, zrobi sie samemu tylko z ciekawości czy ktoś już ma podobny do mocnego traktora, jak konstrukcyjnie to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego trochę nie trybię jeśli masz mocny traktor to nie ma problemu z wypychaniem i stertę usypiesz pchając do przodu tym bardziej jak masz dużo miejsca ,a śnieg łatwo się spiętrza ku górze i śmiem twierdzić że latwiej będzie go podepchnąć niż wysypać z tej łyżki weż to pod uwagę .Na tuzie ile podniesiesz do góry ,na metr max ,a pchając go spiętrzysz na dużo wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Tak tylko ta łyżka nie tylko do śniegu :) Jak transport gruzu, ziemi, piasku czegokolwiek, multizadaniowe miało by to być :) Stąd właśnie przy okazji do śniegu. Za dużo miejsca to nie mam, posesja długa, ale wąska. Jak odśnieżamy to łopatą na kupki, gdy sie uzbierają większe kupki ze śniegiem wtedy chcemy je wywieźć. Do wypychania zawsze moge zrobić pług na przedni tuz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Semen    1

Witam ja zrobiłem pług do śniegu na tył, uchwyt na tuza to odcięty kawałek kultywatora do c330 a do niego wzmocnienie z dwóch ceowników 70, na końcu przyspawane dwa panele tzn grzejniki, szerokość robocza 220. całość wyniosła ze 130zł, jak na razie daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cztero pozycyjny pług zrobiony przez mojego tatę sprawdzał się całkiem nieźle do odśnieżania chodników.

 

 

Zapraszam również na stronkę www.scyzorsam.pl gdzie są zdjęcia innych maszyn zrobionych przez mojego tatę.

 

Pozdrawiam!


www.scyzorsam.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fuciu    0

Mój pług do władka w moim wykonaniu tylko jeszcze nie ukończony 🙂 może komuś pomoże w projekcie 🙂

20180104_114748.jpg

20180104_114738.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I po co Ci to ? Wiosna za oknem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj