Skocz do zawartości
kaniuka125

opasy na głębokiej ściółce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opasy

Ja mam jednej kojec po 10, a z drugiej strony mam jeden po 5... Osobiście wole ten większy, ponieważ lepiej się obornik usuwa. W tuczu bydła nie widzę większych różnic.

4368764    0

Aha ale jak bym miał dwa to bym podzielił na dwie grupy wiekowe i po drugiej stronie tak samo i bym miał 4 kojce. Jak bym sprzedawał to co jakiś czas kojec. A tak to długo trzeba czekać aż urosną.

Ja jestem z Kujaw i odemnie wożą byki na samochodach luzem aż na Śląsk ;) a na tych samochodach to są takie przegrody i do każdej wchodzi 5 sztuk jak na samochodzie dla świń

Wiadomość z agroFakt.pl

RobertKowalewo mam pytanie do ciebie. Czy te byki jak chodzą luzem to są spokojne czy tez mają takie dni że szaleją. Pytam się bo osobiście chowam bydło na uwięzi???

Hmmm... No powiem tak: Aniołkami nie są ;)

Wiadomo, że jak im wrzucam balota to się cieszą, fikają, i bodą. Byk to byk, skaczą na siebie czasami itp. Ale nie jest to bardzo częste, z reguły są spokojne. Trzymam także byki na uwięzi i wiem co one czasami też robią i muszę powiedzieć że nie jest gorzej gdy biegają luzem.

To trudno mi stwierdzić, ale przy kupnie patrzą inaczej na takie byki tzn. uzyskałem lepszą cenę niż za byka z łańcucha. Jak to mówią nie ma jak to się byk wyciągnie.

ursus914    6

A słuchajcie , tak patrzę na ten temat i sobie czytam , otóż mam do was pytanie: mój kolega chce hodować opasy , kupować cielaki ras mięsnych , lub ich krzyżówek ( no oczywiście wszystko od kosztów zależy) wiem że mu chodzi o herfordy albo limusine. Ma wiatę w której chce zrobić porządne kojce po 10 szt w każdym, głęboka ściółka. Problem ma jedny - mieszka 3 km od gospodarstwa, w domu jednorodzinnym. Codziennie rano przyjeżdża na gospodarstwo, i wieczorem wraca - z tego żyje przecież. Moje pytanie jest takie: czy to jest możliwe ?? Powiem wam że mnie to zaciekawiło, bo my jesteśmy w podobnej sytuacji (też mieszkamy pare km od gospodarstwa). Coś w to wątpię, ale niech wypowiedzą się ludzie biegli w tym temacie hodowcy tych ras.

pozdrawiam :P

masiew    21

Ja mieszkam prawie 10 km od gospodarstwa i co dzień dojeżdżam. To jest możliwe, ale te dojazdy stają się z czasem męczące i nie mogę się doczekać aż wykończę dom przy gospodarstwie i będę cały czas na miejscu, bo wtedy można wszystkiego dopilnować, bo to jednak różnie bywa ;)

Jelcz    2

Koledzy mam problem na głębokiej ściółce z opasami a mianowicie tak srają że masakra,rano pościelę a na wieczór znów jest tak samo.Boksy są 5m sze i 7,5m dł jest tam po 8 sztuk.Co radzicie żeby było sucho?  :(  :mellow:

malorolny121    25

Koledzy mam problem na głębokiej ściółce z opasami a mianowicie tak srają że masakra,rano pościelę a na wieczór znów jest tak samo.Boksy są 5m sze i 7,5m dł jest tam po 8 sztuk.Co radzicie żeby było sucho?  :(  :mellow:

Wiecej słomy ścielić.

ramzes1224    2

Jestem w trakcie budowy budynku na głębokiej sciolc e. Mam wtybrna ziemie pod ten budynek na głębokość 1m i tak nisko będzie zalana posadzka. Jak i z czego zrobić te ściany które będą pod ziemią? Trzeba pod nie wykopać jeszcze jakiś fundament i układać np z bloczka betonowego? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Seba092000
      Witam wszystkich! Mam pewien pomysł w sprawie starego budynku. Chciałbym go zagospodarować, przeznaczyć na oborę na opasy Tylko nie wiem, nie mam pomysłu jak ten budynek "umeblować" aby było wygodnie obsługiwać zwierzęta Wymiary są niezbyt dobre.... Może  ktoś podsunie mi jakiś pomysł Dziękuje z góry za odpowiedzi!
      2,15m - drzwi (usytuowane są na środku ściany)

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez Taurus83
      Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15
    • Przez grzen
      na wiosnę jest zaplanowana budowa nowej obory uwięziowej na około 37szt w dwóch rzędach i zastanawiam się czy zamontować wyciąg hydrauliczny.W starej mam linowe i nie jest tak żle ,tylko zimą troche sprawia problemów jak ząb od szufli wbije się w zamarznęty obornik, ale hydrauliczny podobno też sprawia problemy jak zamarznie ,no i awarie jakieś się zdarzają. jak możecie to napiszcie co otym sądzicie