kaniuka125

opasy na głębokiej ściółce

Polecane posty

Ja mam jednej kojec po 10, a z drugiej strony mam jeden po 5... Osobiście wole ten większy, ponieważ lepiej się obornik usuwa. W tuczu bydła nie widzę większych różnic.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Aha ale jak bym miał dwa to bym podzielił na dwie grupy wiekowe i po drugiej stronie tak samo i bym miał 4 kojce. Jak bym sprzedawał to co jakiś czas kojec. A tak to długo trzeba czekać aż urosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Kujaw i odemnie wożą byki na samochodach luzem aż na Śląsk ;) a na tych samochodach to są takie przegrody i do każdej wchodzi 5 sztuk jak na samochodzie dla świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RobertKowalewo mam pytanie do ciebie. Czy te byki jak chodzą luzem to są spokojne czy tez mają takie dni że szaleją. Pytam się bo osobiście chowam bydło na uwięzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No powiem tak: Aniołkami nie są ;)

Wiadomo, że jak im wrzucam balota to się cieszą, fikają, i bodą. Byk to byk, skaczą na siebie czasami itp. Ale nie jest to bardzo częste, z reguły są spokojne. Trzymam także byki na uwięzi i wiem co one czasami też robią i muszę powiedzieć że nie jest gorzej gdy biegają luzem.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trudno mi stwierdzić, ale przy kupnie patrzą inaczej na takie byki tzn. uzyskałem lepszą cenę niż za byka z łańcucha. Jak to mówią nie ma jak to się byk wyciągnie.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

A słuchajcie , tak patrzę na ten temat i sobie czytam , otóż mam do was pytanie: mój kolega chce hodować opasy , kupować cielaki ras mięsnych , lub ich krzyżówek ( no oczywiście wszystko od kosztów zależy) wiem że mu chodzi o herfordy albo limusine. Ma wiatę w której chce zrobić porządne kojce po 10 szt w każdym, głęboka ściółka. Problem ma jedny - mieszka 3 km od gospodarstwa, w domu jednorodzinnym. Codziennie rano przyjeżdża na gospodarstwo, i wieczorem wraca - z tego żyje przecież. Moje pytanie jest takie: czy to jest możliwe ?? Powiem wam że mnie to zaciekawiło, bo my jesteśmy w podobnej sytuacji (też mieszkamy pare km od gospodarstwa). Coś w to wątpię, ale niech wypowiedzą się ludzie biegli w tym temacie hodowcy tych ras.

pozdrawiam :P


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Ja mieszkam prawie 10 km od gospodarstwa i co dzień dojeżdżam. To jest możliwe, ale te dojazdy stają się z czasem męczące i nie mogę się doczekać aż wykończę dom przy gospodarstwie i będę cały czas na miejscu, bo wtedy można wszystkiego dopilnować, bo to jednak różnie bywa ;)


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy mam problem na głębokiej ściółce z opasami a mianowicie tak srają że masakra,rano pościelę a na wieczór znów jest tak samo.Boksy są 5m sze i 7,5m dł jest tam po 8 sztuk.Co radzicie żeby było sucho?  :(  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Koledzy mam problem na głębokiej ściółce z opasami a mianowicie tak srają że masakra,rano pościelę a na wieczór znów jest tak samo.Boksy są 5m sze i 7,5m dł jest tam po 8 sztuk.Co radzicie żeby było sucho?  :(  :mellow:

Wiecej słomy ścielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Jestem w trakcie budowy budynku na głębokiej sciolc e. Mam wtybrna ziemie pod ten budynek na głębokość 1m i tak nisko będzie zalana posadzka. Jak i z czego zrobić te ściany które będą pod ziemią? Trzeba pod nie wykopać jeszcze jakiś fundament i układać np z bloczka betonowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj