yacenty

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
A jakim biegiem jeździsz? Bo ja talerzówke 3,2m URSUSEM 914 ciągam 4 polową.

Ja tez 4 polowa. Jedynka szosowa jest troche za wolna.


Kto nie ryzykuje ten nie pija szampana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jakiej firmy ta talerzówka??bo moja też jest szwedzka 28 talerzy.ja mam V-ke jeżdże do okoła jak pługiem i jest równo.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja to jeżdze w zależności od działki. Jak ładna długa to raz przy razie. A jak jakaś mała to do okoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
(w porownaniu do sasiada ktory robi Kosem 3m), .

bo gruber trzeba też umieć ustawić !


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakiej firmy ta talerzówka??bo moja też jest szwedzka 28 talerzy.ja mam V-ke jeżdże do okoła jak pługiem i jest równo.

Ta firma to Ab Broder Anderssons (chyba jakis rzemieslnik albo maly zaklad , bo szczerze mowiac to jak kupilem talerzowke to pierwszy raz uslyszalem o takiej firmie). Ale sprzet naprawde solidnie zrobiony i wytrzymaly, a to najwazniejsze. Talerze maja srednice Fi=600 mm, jest ich 22 (po 11 w jednej sekcji)w ukladzie V. Skrajne talerze sa takie same jak reszta i stad ta bruzda. Jak jezdze nia dookola to bruzdy nie ma, bo ten talerz co ja wykopal przy nastepnym przejezdzie zasypuje ja.


Kto nie ryzykuje ten nie pija szampana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak długo swoją jeździsz?robiłeś już coś przyniej?i który może być rok?ja swoją mam od wiosny w zimie troche ją porobiłem-układ jezdny uszczelniacze na łożyskach i inne pierdoły.talerze też 600 mogły być większe i zebate bo mam gładkie i jak jest kupka ze słomą to przeskoczy..dałem za nią 6 tyś ale już pare lat ma..


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

w ostatniej agromechanice jest porownanie wykonania podorywki plugiem, agregatem podorywkowycm i talerzowka. talerzowka bardzo dobrze przykrywa sciernisko zmiemia ale np. poplon jest najlepszy po agregacie scierniskowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
w ostatniej agromechanice jest porownanie wykonania podorywki plugiem, agregatem podorywkowycm i talerzowka. talerzowka bardzo dobrze przykrywa sciernisko zmiemia ale np. poplon jest najlepszy po agregacie scierniskowym

Może ma ktoś możliwość zeskanować ten artykuł i umieścić go na stronce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

poplon najlepiej reaguje na zgłebienie uprawy pożniwniej dlatego kultywator wypada lepiej bo idzie przeważnie troszke głebiej. Pozytywny wpływ zgłębienia uprawy pod miedzyplon został udowodniony naukowo. esli ktos z was studiuje na rolniczych uczelniach to czesto w publikacjach naukowych trafia sie ten watek.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja w tym roku sieje poplon po talerzówce… mam 4m Frosta elegancko wchodzi i równiutko jest na polu, żadnych bruzd, słoma też dobrze wymieszana(wręcz za czarno jest)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

niestety fotki na agrofoto sa za duze i nie chca sie zaladowac, dlatego wrzucilem na imageshack

 

obraz006rz6.th.jpg obraz007ne3.th.jpg obraz008ml8.th.jpg obraz009xy1.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Dzięk bardzo już się zabieram za czytanie :) a w poniedziałek wrzuce ciekawy skan z gazety którą ja czytam :) o talerzówkach kompaktowych - podali nawet ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassoo    0

ja wam powiem tak agregaciki podorywkowe mi si podobają ale ja robie talezuwką narazie nie mam swojej ale pozyczam od gośtka który nic nia nie robi i praktycznie to ona jest u mnie cały rok czasem raz na dwa lata wezmie ją i cos tam zrobi zamiezem kupić taką samą jak on ma akpil pilzno 2.10 m ciągam to c385 kłade około 500 kilo na nią i czasem to nawet za dużo bo sie zatrzymuje na osiach za bardzo lezie i powiem ze dobra sprawa a nie opłaca mi sie kupowac agregatu podorywkowego bo talerzówe muszue miec i tyle bo cały czas nia coś robie co bym podorywkowym nie zrobił i jak kupie z ojcem swoja mamy agregat pod siew 2,10 m i mamy zamiar doczepić podwujne wałki za nią widziałem jak gościo dorobił wałki od kultywatora do talerzówki i zgrało sie. ja tam ostatnio no wiosne pod siew kilka chektory talerzówką robiłem ładnie sie wysypywała ziemia to wałków nie trzeba było bo nie było brył . A najwazniejsze to to zeby tak obciązenie rozłozyc zeby robiła równo z kazdej strony ściernisko jak robie to sie juz zatrzymuje na osiach i robi jak pług podorywkowy i jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

witamm mam john deere 85 km i czy da sobie rade z kosem 2,1 ??? u mnie gleby są ciężkie i nie wiem co robic i czy może lepsza bedzie talerzówka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Czy warto inwestować w talerzówkę z jak największymi talerzami, np.66cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Im większe talerze tym większa głebokość pracy, zależy co chcesz robić i jaki masz ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Ściernisko ze słomą lub bez, likwidacja gorczycy jako poplonu, mieszanie obornika z glebą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Większe talerze będą mogły głębiej pracować. No i mniejsze prawdopodobieństwo że coś cię przy pchnie pod maszyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Znajomy planuje wlasnie kupic cos do podorowki, talerze albo agregat/gruber czytajac temat nie mozna do konca byc pewnym co jest najlepsze. Moze dolorzyc by sonde z trzema punktami do wyboru plug gruber i talerze wtedy mielibysmy troche jasniej podane co najlepiej wybrac.

Ja to widze w ten sposob.

Do tej pory robilismy agregatem scierniskowym na zabezpieczeniach srubowych i bylo nawet fajnie tylko ze czesto zabijalo. Wiosna pozyczylismy talerzowke i robilismy na zaperzonym polu. Efekt nie byl bardzo dobry. Uwazam ze do talerzy potrzeba predkosci, zeby robily swoja robote tak jak nalerzy. Plusy sa takie ze talerze troche potna slome i moze nie beda tak zabijac jak agregaty.

 

Jak mozna to Yacenty dozuc sonde a jak nie da rady to daj pozwolenie na zalorzenie sondy. Osobiscie mi sie bardzo przyda.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Ja stawiam to w następującej kolejności: agregat podorywkowy, brona talerzowa, pług. To jest moje zdanie co najlepiej robi robotę. Natomiast co do mojego gospodarstwa to jeszcze stosuje pług. Piszę jeszcze bo mam nadzieje że ostatni rok i na przyszły kupię talerzówkę (a może wcześniej ??). Mimo że uważam że agregat robi lepszą robotę to planuje zakup talerzówki z racji że wykorzystam ją do większego zakresu prac jak choćby ścinanie poplonów przed orką czy równanie pola po ziemniakach. Jase że pojawia się pytanie co do perzu i jego szybszego rozprzestrzeniania się po talerzówce ale to nie stanowi problemu bo na polach nie mam perzu bo co kilka lat randapuje pola. Reasumując - agregat najlepszy natomiast zdrowy rozsądek i kilka przemyśleń skłania do kupna talerzówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK    0

Co jest lepsze do podorywki pług czy brona talerzowa.Jeżeli tak to jaka do zetora proxima 6441 .I mniej więcej cena z góry dzienks.


WSZYSTKO NA TEMAT ZETORA 6441 PROXIMA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Z tego co wiem to do podorywki jakiś dużych obszarów dobra jest talerzówka bo szybko nią zrobisz.... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam talerzówkę i ma to swoje plusy ale i minusy. W tamtym roku robiłem talerzowanie a w tym robiłem kultywatorem i kultywatorem jest szybciej i pole równiejsze. Wado kultywatora jest to że może się zapchać jeśli jest wysokie rżysko.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj