yacenty

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

Polecane posty

loyer986    2

Najlepszym rozwiązaniem jest podorywka!

Stosowaliśmy już agregat ścierniskowy(gruber) z wałkami i talerzami na gęsich łapach oraz talerzówkę i nie da się tego porównać do podorywki!

Po pierwsze nigdy tak dobrze nie przykryje, 2. wszelkie pozostałości szybko się rozkładają, 3 przede wszystkim po podorywce nie ma żadnego chwasta!!! natomiast po talerzówce i gruberze i owszem trzeba pryskać więc zaoszczędzone pieniądze na paliwie przeznacza się na oprysk i paliwo oraz czas na opryskiwanie! a w moim przypadku nerwy i czas są zdecydowanie na pierwszym miejscu!

Więc ostrzegam wszystkich którzy robią podorywkę, że podpowiedzi że będzie taniej i lepiej niech lepiej nie sprawdzają na sobie!

zapomniałem dodać że można zniwelować zachwaszczenie ale trzeba kilkakrotnie bronować najlepiej jak się zazieleni kolejny raz więc po obliczeniu paliwa razem z bronowaniem uznaje że PODORYWKA jest najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Cennik talerzówek

Agromex BOMET Akpil a wałem doprawiającym

1,6 m. (2x7) 2780zł (Rata od 155zł) 3080zł (Rata od 155zł) 3280zł (Rata od 170zł) 3700zł (Rata od 180zł)

1,8 m. (2x8) 3080zł (Rata od 180zł) 3380zł (Rata od 180zł) 3580zł (Rata od 185zł) 4100zł (Rata od 190zł)

2,0 m. (2x9) 3280zł (Rata od 180zł) 3880zł (Rata od 195zł) 4300zł (Rata od 200zł)

2,0 m.

na 3 podp.

 

WIĘCEJ na www.rolnicze-maszyny.pl

:)

Tylko teraz niech ktoś zgadnie które to są maszyny z cenami brutto a które z cenami netto bo są te ceny podawane na przemian a rzadko jest wspomniane czy jest to cena brutto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarownY    2

@majranjd to prawda że jeśli jest krótkie ściernisko to się nie zapcha. Mi chodziło bardziej w porównaniu agregatu z talerzówka. Bo jeśli np. na polu zostanie trochę słomy to agregat się zapcha a talerzówka nie. Takie jest moje zdanie może dlatego że miałem agregat z Żukowa i nie był on zbytnio przemyślany konstrukcyjnie

 

@loyer986

Zgadzam się że nic tak dobrze nie przykryje jak podorywka, ale nie zgodzę się z tobą że po podorywce nie będzie żadnego chwasta! Niby co się stanie z nasionami chwastów? Tak po prostu znikną?


!!! URSUS TEAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

no to po co robic w ogole uprawke pozniwną...

Przeciez jednym z celow jest własnie płytkie wzruszenie gleby zeby chwasty powschodziły, zeby zmniejszył sie "bank" nasion chwastów w glebie! Jak dla mnie nie jest to oszczednosc pieniedzy bo wywali sie je na herbicydy pozniej w uprawie głownej...

a poza tym przerwanie parowania i nic wiecej...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

WarownY

Źle się wyraziłem masz racje nasiona chwastów będą i chwasty oczywiście będą się pojawiały ale w jakiej ilości, porównując do uprawy uproszczonej...

majranjd

Co do oprysków stosuję bezpośrednio po siewie i nie mam problemów w zasadzie z zachwaszczeniem, co do kosztów to nie jest to jakaś olbrzymia suma.

Co do "banku" to właśnie miałem na myśli w poście wyżej jaki będzie po dwóch wymienionych uprawach?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a co ma uprawa uproszczona, do wykonywania podorywki agregatem scierniskowym??? mi nawet sie nie chce odpisywac na te argumenty przemawiajace za podorywka wykonywana plugiem, ale spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja uważam jednak że o ile podorywka bedzie dobrze wykonana na odpowiednia glebokosc to jestem zdecydowanie za talerzowka i nikt mi nie powiem ze bedzie perz lub inne gactwa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

talerzowka to mi tak sobie sie podoba, bo aby penetrowala calosc musi sie zaglebic na troche wiecej niz 5 cm, talerze duzej srednicy posiadaja mala predkosc obrotowa, co moim zdaniem powoduje zbyt slabe mieszanie szczatek pozniwnych, itp. co innego kompaktowa brona talerzowa, to moim zdaniem maszyna idealna do szybkiej, wydajnej i efektywnej podorywki (np. carrier) :) , ale dobrym agregatem scierniskowym (jak smaragd, czy delta) tez bym nie pogardzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem moźna zrobić głęboko podorywkę i nie będzie widać żadnego chwasta czy resztki pożniwnej. Ale czy o to chodzi w uprawie pożniwnej? Żeby ładnie wyglądało czy żeby skielkowało jak najwięcej nasion chwastów i samosiewów? Ja już nie wróce do podorywki wykonywanej plugiem.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

Ja robie podorywke na trzy sposoby Gruber, talezówka , plug podorywkowy oczywiscie najwydajniejszy jest gruber i talezówka ale plug tez niczego sobie najlepiej jest po talezówce bo tnie resztki pozniwne i miesza je z ziemią plug to wszytko obraca i jak jest wieksza słoma to sie zabija a do gruber musze załozycz jakis wla strunowy lub brone cięzka i bedzie dobrze gruber nie miesza tak fajnie słomy jak talezówka ale robi tez dobra robote takze ja polecam grubera i talezówke do podorywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiosiny    0
:) pług? Ja zrobiłem podorywke i nikomu nie polecam tego sposobu słom się wcale nie rozłożyła i na polu chwastu że hej. Najlepszy jest gruber. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
gruber nie miesza tak fajnie słomy jak talezówka

przy 12 km/h ziemia razem ze szczatkami unosi sie powyzej ramy, wiec zapewniam, ze dobrze wymiesza, dodatkowo w dobrym gruberze sa talerze odpowiedzialne za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Już od kilku lat wszystkie podorywki robimy gruberem 3m 13 łap + ciężkie brony i do pługa na pewno nie wrócę, jak jest twardo to pług wyskakuje i tylko rysy robi a gruber zawsze wymiesza wszystko jak trzeba brona poprawi je jest pięknie a wydajność dużo wyższa niż pługiem, nie wiem jakim pługiem musiałbym ganiać żeby zdążyć za kombajnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Mam pytanie czy można zamontowac siewnik do poplonów na bronie talerzowej?

 

Jeśli tak to jaki jest efekt pracy np. przy wysiewie gorczycy

 

Mozna dobrac siewnik do brony talerzowej 2 metry


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

loyer986

nie chce mi sie zbytnio dyskutować na temat bez ostatecznego wyjaśnienia , bo Ty będziesz miał swoją racje i ja będe miał ale juz jak zacząłem wykonanie zabiegu po ścięciu zboża polega na zachamowaniu parowania , i może pole nie wygląda zapięknie po gruberze lub talerzówce ale o to chodzi aby resztki zostały na zewnątrz , słoma skruszeje , porośnie ściernisko które po zagonie wszystko ładnie znajdzie sie pod ziemią i użyźni ją w jakiś sposób a co do podorywki jezeli jest sucho to sie głębokawo orze bo pług wychodzi i słome sie pcha pod ziemie po czym ona nie skruszeje bo będzie przykryta warstwą gleby i później po zagonie ponownie wywrócisz nie rozłożoną słome na wierzch i zapycha sie agregat , takie jest moje zdanie , sam przeciez wykonywałem podorywke i mam od 3 lat grubera ( spójrz w galerie ) robi on super robote(bardzo dobrze wymieszane) , paliwo pewno to samo spale bo gruberuje na bieżąco (2-3 razy w roku) to co urośnie ale mam szybciej wykonane zabiegi i jak narazie jestem zadowolony i nie zamierzam powrócić do podorywki pozdromietek180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

potrzebuję informacji odnośnie wielkości talerzy . znajomy ma na sprzedaż bronę z zachodu. cena atrakcyjna tylko że skrajne talerze są mniejszej średnicy. czy jest to skutek zużycia czy tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

muszą być mniejsze żeby nie robiły "kopców" czyli nie nasypywały za dużo ziemi.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Daniel10    0

jak myślicie jaki agregat podorywkowy nadaje się do zetora 7211 ?? (szerokość ilość łap) z góry dzieki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Daniel10    0

ja słyszałem ze potrafi pociągnąć 9 łap a wg mnie w siedmiu dałby sobie rade zresztą jak 80KM leci z 11-stoma łapami to jestem pewien piszcie co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Co!? 80 km pociągnie 11 łap??? Niewierze, chyba że zależy na jakich ziemiach. A 11 łap to ile m wychodzi wie ktoś? W mojej wiosce 'PGR' ma agregat jakiś stary z Kockerlinga bo już koloru nie widac i jest żółta naklejka z nazwą na ramie, ma on wg. 4m i ciągnie go Fendt Favorit 926 vario. O ile sie nie myle ma 4łąpy z przodu i tyle samo z tyłu. Ale jak dla mnie to ten traktor nie ma co ciągnąć bo za duża moć. Klasa ziem to 3b-4a.

 

A co do wątku z poprzedniej strony. Efekt pracy tego grubbera jak narazie jest dobry ściernisko po pszenicy wogóle nie zarosło ani chwastami ani zbożem (już prawie 1 miesiac). Ale wiadomo jak sie nwali wcześniej oprysku to raczej nikłe szanse, że znów zarośnie. Rzepak też tym jeździli chwastów nie widać tylko samosiewy rzepaku ale to dobra sprawa z tymi samosiewami bo potem to przyorywóją i mają zamiast gnoju.

 

A co do roboty płógiem to on odkłada warstwy słomy przez co zapobiega podsiakaniu wody z głępszych parti ziemi, gdyż tworzy się nieprzepuszczalna warstwa. < (gdzieś to czytałem).

 

Padło w tym teamcie zdanie, że używanie talerzówki prowadzi do zaperzania. Przecież i tak na zime trzeba zaorać to czemu tak by siemiało dziać? Jeśli można to prosiłbym o sprecyzowanie dlaczego tak sie dzieje, bo jakos najbardziej przemawia do mnie uprawa talerzówą. Bo do grubbera trzeba mocny traktor a paliwa też troche przy tym łyknie a płóg to wiadomo pomału i paliwożerne działąnie.

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

19Daniel10@ zetor 7211 to co najwyżej może kota za ogon pociągnąć i podrapać pole :o a nie agregat podorywkowy np.typu kos z uni 9 łapów no może jakiś 2,1m to jeszcze by pociągnoł w co wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

Witam. Otóz kolega moj co obok mnie teraz siedzi ma pyt. Wiem są podobne tematy ale nie zakładając nowego mam pyt i niech wypowiedzą się Ci którzy albo cos takiego widzieli,albo maja i użytkują. Otóż chce kupić kolega talerzówke do Ursusa 2812, ziemie kl II ale większość III, bez górek jest równiutko,dość jezdzenia pługiem tam i nazot... Zastanawiamy sie nad 1.6 lub 1.8 metra, najlepiej byłoby z wałem tylko ze to moze mieć 1.8 ciezko pociągnąc.... Jak oceniacie prace talerzówki z wałem i bez, chodzi mi o porównanie. Oraz o firme, z której są najlepsze? W imieniu kolegi dziękuje za zyczliwe odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Witam mam pytanie czy agregatem podorywkowym da rade przykryc obornik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj