yacenty

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

Polecane posty

KRISS75    54

Kolego proponuję bronę talerzową.Już gdzieś się wypowiadałem na ten temat.Też mam 115km i miałem okazję pożyczyć w zeszłym roku i grubera i talerzówkę.Uwierz mi z gruberem się nie pośpieszysz a prędkość ma tu wielkie znaczenie.Gruber po kukurydzy nie bardzo bo się masa zawija na łapach i później zostają "kupki"Nie wiem w jaką szerokość agregatu celujesz.

Ja wybrałem bronę szerokości 3 metry i już przeszła chrzest bojowy po jęczmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

obawiam się że w suchych latach talerzówka nie będzie chciała wchodzić a jak to jest w praktyce?

Edytowano przez hubert9595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Nie mogę wiele powiedzieć bo zrobiłem dopiero 5 ha po jeczmieniu.Dobrze przemieszane resztki i szybkość obrobienia tych 5 ha w porównaniu do pługa podorywkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Zastanawiam się nad zakupem talerzówki do c 330 tylko mam dylemat co do talerzy czy gładkie czy te "szczerbione" jakby ktoś mógł mi wyjaśnić jak jest różnica pomiedzy tymi talerzami bo są jeszcze takie gęsto szczerbione jak i rzadziej i które lepsze ? I czy ursus c 330 poradzi dobie z talerzówką ? I ewentualnie jaką szerokośc wybrać myślałem nad 1,6 m ale nie wiem czy będzie dobrze ciągnik kryło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john77    8

a co powiecie o txxl 4m uni, kolega ma i jest zadowolony po rzepaku 2 razy stalerzuje i sieje pszenice i tak juz od paru lat, przymierzam sie do kupna alenie moge sie zdecydowac jaka wybrc,bedzie pracowal jd6910 lub jak dal by rade jd6800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie pytam w imieniu znajomego czy na 3h opłaca mu się kupować brone talerzową do 60tki? Ma on tylko pług duży 3x35. Może lepiej kupić podorywkowy 5 skibowy czy robić podorywkę tym dużym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Zalezy, jakaś mała famarolowska to ze 2-3tys zł. 3ha to niedużo, nawet tym 3skibowym za długo by mu to nie zajęło. Tyle, że talerzowka wygodniej, szybciej. Nikt za niego decyzji nie podejmie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Mam pytanie odnośnie stosowania brony talerzowej do uprawy ścierniska. Pewien niemiecki doktor kategorycznie odradza stosowanie takiego narzędzia ze względu na wałki słomy jakie układa za talerzami. Wg niego optymalne narzędzie do ścierniska to gruber, a od talerzówki lepszy jest pług podorywkowy. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używana talerzówke famarol u 306, 4x5 talerzy,nie wiem jakiej szerokości wałek kupić,zrobić,bo wiadomo że kąty sie przestawia i wałek powinien chyba za talerze zewnętrze wystawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj