kazlab

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach]

Polecane posty

kazlab    0

witam wszystkich, prosze o wskazówki jak zapalić fendta w mrozy. czy ma jakąś nagrzewnice, czy coś trzeba prócz kluczyka włączyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Sprawdź czy masz sprawne świece żarowe.

Możesz też zastosować samostarter powinien pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawas    0

I to są właśnie te markowe ciagniki.. Do ursusa pojedziesz lejesz gorącej wody i pali jak głupi ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Żaden z moich ursusów nie pali w mrozy, jedynym ciągnikiem który pali to włoski same! nawet nalanie gorącej wody nie pomaga, swieca żarowa to podstawa. ja pracowałem podobnym fendem, ale nie było w nim elektroniki bo miał mały pożar w instalacji i niewiem jak to było z tą świecą żarową. może tam jest w stacyjce takie położenie, które urachamia świece żarową, jak np w 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Niestety w takie temperatury jakie panowaly w ostatnich dniach trzeba w miare mozliwoasci trzymac ciagnik w cieplym pomieszczeniu. I nie ma tutaj zadnych wyjatkow co do marki ciagnika. Niektore ciagniki maja mozliwosc zamontowania dodatkowych ukladow nagrzewajacych silnik...w ciagnikach Valtra takie grzalki sa racztej w standarcie natomiast jesli chodzi o ciagnik Fendt to istnieje mozliwosc montarzu takiego urządzenia...ale dotyczy to tylko nowszych ciagnikow tej marki.A co do swiec zarowych to jest podstawa....jesli nie sa sprawne to mozemy tylko pomazyc o jakimkolwiek odpaleniu ciagnika w temperaturze ponizej 0 stopni.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

mylisz sie Kosti68, Kolega ma juz dwu letniego new hollanda seri 7030 około 170KM i przy minus 15- 17 st ostatnio odpalił i stał tydzien. Tylko co istotne ma rozrusznik z przekladnią moze to pomaga, a tak naprawde wazne jest to zeby szybko zakrecił , i w tym jest problem w mrozy, bo zarowe mozna złozyc, lub psiknąc samostaru, acz kolwiek lepszy jest PLAK do tapicerek- nie urywa łopatek w turbinie i ma stukowej pracy.

Moja 312tka 95r tez odpaliła w mrozy ale aku ładował sie srednim prądem całą noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

mylisz sie Kosti68, Kolega ma juz dwu letniego new hollanda seri 7030 około 170KM i przy minus 15- 17 st ostatnio odpalił i stał tydzien. Tylko co istotne ma rozrusznik z przekladnią moze to pomaga, a tak naprawde wazne jest to zeby szybko zakrecił , i w tym jest problem w mrozy, bo zarowe mozna złozyc, lub psiknąc samostaru, acz kolwiek lepszy jest PLAK do tapicerek- nie urywa łopatek w turbinie i ma stukowej pracy.

Moja 312tka 95r tez odpaliła w mrozy ale aku ładował sie srednim prądem całą noc.

 

Jesli mial dobrej jakosci Diesla i dobry akumulator to czemu nie....ale to sa raczej wyjatki...wiec jednak lepiej dla pewnosci przy -20 stopniach postawic go gdzies wewnatrz.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja mam 612lsa i powiem że odpala nawet przy -20 ale trzeba go nieco sposobem uruchamiać. Parkuje ciągniki jeden obok drugiego (fendt i U1014), podczas startu podpinam kable rozruchowe do drugiego ciągnika nieco samostartu w filtr i pali jak trza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Pozwólcie że się wtrące do tematu.

 

Ja swojego Fendta 310 88r. nie odpalę nawet przy temperaturze -5 stopni. Rozrusznik kręci bez problemu, pojawia się mały dymek ale potem coraz wolniej kręci i nic z tego. Podgrzewanie świec nic nie daje, wogóle jak włączam podgrzewanie to nawet kontrolki nie przygasają więc zastanawiam się czy one wogóle działają.

 

I tu mam do was pytanie: Gdzie się znajdują te świece, bo spoglądałem na głowicę to nie było tam nic podobnego do świec?

 

pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

a mozę jest płomieniowa w kolektorze ssącym albo spiralka też w ów kolektorze sprawdź tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Powinna być płomieniowa, musisz przekręcić stacyjką i poczekać aż czerwona kontrolka od świecy zacznie mrugać, dopiero wtedy możesz odpalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Plomieniowe sa tylko w ciagnikach Fendt 614LS i 615 LS,a kontrolka nie jest czerwona tylko pomaranczowa i po jej zgasnieciu mozesz odpalac ( w zaleznosci od temperatury trwa to od 10-30 sek.), to byla pierwsza wersja ta luxusowa, jest jeszcze druga prostsza wersja, ciagniemy wlacznik rozrusznika w pozycje 1, lampka sie zapala i tak czekamy okolo 90 sekund po czy ciagniemy do konca i odpalamy ( przy niskich temperaturach zaleca sie powtórzenie czynności juz po rozruchu silnika)... natomaist ciagniki 610LS, 611LS,612LS posiadaja ( jesli wogole)tylko swiece zarowa .


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Zgadza się, u mnie zapala się ta kontrolka, po jakimś czasie gaśnie ale to nie pomaga w rozruchu silnika. Będe musiał zajżeć do tej świecy i zobaczyć czy działą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Przypomniała mi się taka kwestia jeszcze, a mianowicie nie wiem jak w twoim ciągniku ale umie jest przy pompie paliwowej taki elektromagnes co podczas odpalanie zwiększa dawkę paliwa i to dosyć sporo. Jak kupiłem mój ciągnik to to nie działało i faktycznie jak silnik był zimny to słabiej odpalał,po usunięciu tej awarii odpala na dotyk, nawet jednego obrotu wałem nie zrobi i już silnik pracuje, jedynie co to z tłumika przy starcie żuci konkretna czarną chmurkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

@Turbina a jakiego masz Fendta i który rok? I czy mógłbyś mi wytłumaczyć dokładnie gdzie sie znajduje ten elektromagnes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

on ma Favorit 612 LSA a ten elektromagnes tak wyglada.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

tez mam problem m z odpalaniem mojego fendta 611 lsa tylko u mnie nie działa świeca żarowa czy płomieniowa bo u mnie z pompy paliwowej jest przewód który idzie do kolektora powietrza i nie wiem na jakiej zasadzie to działa i mam obok pompy chyba coś co pomaga zapalać ale mam kable urwane i nie wiem jak podłączyłem to to nie działało i nie wiem gdzie te kable podpiąć i jak możne ktoś wie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Najpierw musisz sprawdzic czy caly system ktory uruchamia swiece plomieniowa. Wszystko idzie od elektronicznego sterownika...trzeba wziasc schemat i wszystko sprawdzic.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

@Kosti68 a w Farmerze 310 88r. też jest coś takiego?

 

Nie mam wszystkiego w glowie wiec ci na to pytanie odpowiedziec nie moge, ale wydaje mi sie ze nie posiada o takiego zaworu. Zreszta wystarczy ze spojrzysz na swoja pompe a bedziesz wiedzial....


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Panowie ja użytkuję Fendta 612 SL to jest wersja z 1978 r. prawdziwy dziadek, dziwiłem się na początku ale nie ma on żadnych świec ani systemu ułatwiającego rozruch zimnego silnika. Do -15 z pomocą samostartu zapala bez problemu a stoi cały czas na dworze. W niższych temperaturach go nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardii    0

Witam wszystkich,otóż mój problem polega na tym ze fend 512 ciężko odpala gdy temperatura spadnie do ok 10 stopni,a gdy chodzi np w orce i sie zagrzeje to przy obracaniu pługa na niskich obrotach silnika to zgasnie i nie mozna go odpalić, trzeba odczekać 30 min i wtedy odpala, co moze być przyczyną,dodam że pompa wtryskowa oraz wtryskiwacze były sprawdzane i są wpożądku,prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Prosty test. Kiedy po rozgrzaniu zgaśnie i nie zapala polej glowice pompy wtryskowej zimną wodą( nie czekając na ostygnięcie) tak około 2 litry. Jeżeli po schłodzeniu zapali pomporozdzielacz do wymmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje cały EHR do Fendt Farmer 311 turbomatik LSA jeżeli można oczywiście takie coś nabyć ?
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
    • Przez misieka
      mam 9 błędów w ciągniku, co one oznaczają? proszę o odpowiedź
      -0.0.20
      -0.1.59
      -0.1.60
      -0.1.62
      -0.1.63
      -0.1.65
      -5.1.01
      -5.1.72
      -4.1.08
    • Przez pkmasta
      Witam
      posiadam fendta 926 pierwszej generacji od dosyć niedawna, jest to mój pierwszy fendt stad tez pytanie
      czy jest ktoś w stanie podzielić się instrukcja do 926 pierwszej generacji?
      prosze również o pomoc w rozszyfrowaniu kodu błędu:
      8.3.15
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj