Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
Jacek40

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jacek40    0

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245?

Wiadomość z agroFakt.pl

zorzyk2    51

Dokładnie nie pamiętam jak jest tam smarowana sprężarka. Jeśli od silnika, to podejrzewam zamarzniętą odmę. Spróbuj poluzować korek wlewy oleju, czy nie będzie tam nadciśnienia i czy przestaje wyciskać olej.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Olej może się sączyć z wodzika którym się włącza sprężarkę - powinien być na nim o-ring .

Jacek40    0

Byłem właśnie po o-ring ale powiedziano mi że do tego modelu nie ma o-ringu. Jest tylko sprężyna i to wszystko. Pomocy bo nie wiem co robić. Byłem również u znajomego mechanika i stwierdził że to zastój pierścieni na tłokach.

akaku    71

Może i być to zastój na tłokach. Weź go odpal i niech pochodzi i zobacz co się będzie działo

Case <3

kamildz4    0

Witam.

według mnie na pewno coś z pierścionkami na tłoczku od sprężarki albo stanęły albo co gorsza popękały.

bez rozbierania się nie obejdzie.

A powietrze w ogóle pompuje i czyste czy wali olejem.

Smarowanie sprężarki napewno z komory silnika wiec jeżeli ciecze to przedostaje sie między tłoczkiem a gładzią cylinderka.

Jak naprawisz to napisz co było.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.

według mnie na pewno coś z pierścionkami na tłoczku od sprężarki albo stanęły albo co gorsza popękały.

bez rozbierania się nie obejdzie.

A powietrze w ogóle pompuje i czyste czy wali olejem.

Smarowanie sprężarki napewno z komory silnika wiec jeżeli ciecze to przedostaje sie między tłoczkiem a gładzią cylinderka.

Jak naprawisz to napisz co było.

witam

Ja mam taki sam problem z moim zetorkier 6211.

tylko ze ja to i tak musze mu robic kapitalke bo inaczej sie niobejdzie.

ale zrobie raz dobrze i kilka lat spokój:))

pozdrawiam.

Grzesiek    5

to,że tam leci olej nie jest związane z pierścieniami sprężarki.u mnie w 5211 i u kolegi w 7245 też leci jak ciągnik ma ciężko a sprężarka jest w tym czasie wyłączona.

zorzyk2    51

wiec zajrzyjcie do tej odmy, ponieważ nie wyrabia się z odprowadzaniem gazów i wypycha je z olejem przy sprężarce.

jacus    171

tam jest oring10*14 katalog str 42 poz.4, 2 lata temu sam zmienialem i pomoglo.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

jacus    171

jak mnie pamiec nie myli to samej uszczelki nie mozna kupic tylko kompletne zabezpieczenie[stare lezy w garazu]-chyba z 10 zl odkrecasz nakretke wkreczasz nowe i po robocie bez komplikacji,ja chyba cos jeszcze dorabialem jakas podkladke gumowa ale juz nie pamietam dokladnie.

hanek    0

ja w tym roku to wymieniłem wiec trzeba całe to zabezpieczenie wyciągnąć i nowe kupić wiem ze to było nie drogie i pomogło odrazu!!

jacus    171

do tego z boku to trzeba cala sprezarke rozebrac-jak nie ma duzego wycieku to nie radze.

sprawdzilem to stare zabezpieczenie i tam nie ma rzeczywiscie zadnego oringa,przypomnialem sobie ze znalazlem jakis maly w garazu i wcisnalem na ten drut pod sprezynke.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez patryk1213
      Witam, gdzie można kupić tapicerkę na błotniki do zetora 7245 do wąskiej kabiny, z góry dziękuje za odpowiedź. 
    • Przez Mateusz_6340
      Witam, mam mały problem. Chodzi o to, że lampy dachowe o takie http://allegro.pl/reflektor-glowny-lampa-fendt-zetor-massey-01782-i7342580643.html świecą tak że szału nie ma i jeszcze skupiająco i czy zmiana żarówek(na takie) http://allegro.pl/zarowki-osram-night-breaker-laser-h4-130-duo-box-i6636850540.html  sprawiła by lepszy efekt świecenia czy też musiałbym zainwestować w lampy z innym odbłyśnikiem np. takie  http://allegro.pl/reflektor-glowny-lampa-fendt-zetor-massey-01796-i6922637631.html  Jeszcze chciałbym zmienić zwykłe żarówki H3 w tylnych lampach na takie http://allegro.pl/osram-zarowka-h3-night-breaker-unlimited-110-i6150617018.html tylko nie wiem czy warto? Może ktoś ma i podzieli się opinią? Z góry dzięki
    • Przez unipasz
      W zetorze 7745 cieknięcie tak jakby olej z nawiewów  podejrzewam ze jest dziurawy i czy trzeba ścigać dach do wymiany , czym te nawiewy są zasilane
    • Przez Krystian7745
      Witam mam problem z zetorem 7745 jest on z rewersem problem polega na tym ze z biegu neutralnego(luzu) gdy chce włączyć wsteczny to ciagnik stoi w miejscu i jest bardzo mocny zgrzyt do przodu jedzie bez problemu i tak jest na każdym biegu. Podpowie ktos co może byc za przyczyna ? z góry dziekuję 
    • Przez Dawid777
      Mam zetora 7211 i ciągam nim talerzówke 21 talerzy 2.2m. Pole wygląda ładnie ale zaatakował je perz, straszny perz. A jest nierówno jak po wojnie. Chce kupić kultywator ścierniskowy 9 łap lemken lub rabehart czy jakoś tak, ale boje się że nie pociągnie. I jestem ciekaw jak wychodzi pole po takim agregacie bardzo bym prosił może jakąś fote?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.