Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora
SIEWCA    24

@Chiquita w 2007r. wprowadziłem krowy do obory uwięziowej na 40 szt.Wymiary to 30x13x5,5 ze stołem paszowym szer. 450 cm.

W kalenicy świetlik z otwieranymi klapami. Konstrukcja stalowa z dwuteownika i ceownika na słupach z profilu zam. 120x120.

Murowane ściany z 5 cm styropianem pomiędzy 24cm i 12 cm gazobetonem, nawiewy uchylne pod okapem, okna plastikowe, drzwi otwierane z ceownika 50 i płyty warstwowej 40 z rdzeniem poliuretanowym. Dach płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym 150.

Nie oszczędzaj na ociepleniu obory bo w wietrzną mroźną pogodę instalacje Ci zamarzną. Pomysł by dać 24 cm ściany i styropian jest dobry na dom, bo trącisz ścianę jakąś maszyną i....dziura. Nawet bydlę może wziąć ścianę na rogi.

Dodam jeszcze, że w 2006 roku oglądałem nową oborę z dachem o konstr. drewnianej pokryty eurofalą, bez docieplenia. Był styczeń na dworze ok.15 st mrozu wewnątrz 11 ....mrozu, Wszystko zamarzło nawet mleko w czasie doju w rurociągu....

Koszt 240 tys. potwierdzony fakturami.

kto sieje ten zbiera....

mariusq    0

Witam. Mam zamiar postawić oborę uwięziową. Na 50 szt.bydła Ile taka obora Może kosztować

Witam...ja postawiłem oborę na 35 sztuk opasów. Wymiary obory to 24x7.5m a paszarni 4x10m. Koszt obory wyniósł 100tyś zł.

dawid111    0

Witam!!

Jestem nowy na forum, daltego proszę o wyrozumiałość:)

Mam pytanie odnosnie obory jaki koszt materiałów mnie wyniesie. Obora była by na 25 krow. 10 jałówek oraz około 10 opasów oraz cielętnik. Z jakich materiałów budować? jaka była by optymalna wysokosc?

Obornik usuwany turem,szerokosc korytarza paszowego okolo 4m.Obora uwięziowa,stanowiska po dwoch stronach. Chodzi mi o cenę samych materiałów.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PatrykAd
      Witam wszystkich. Interesuje mnie koszt budowy obory wolnostanowiskowej na głębokiej sciolce. Wymiary również, myślałem o stole paszowym po środku ok 4m szerokosc po lewo i prawo po trzy kojce. Boki obory superex, dach drewniany pokrycie blacha trapezowa. Dodam że praktycznie wszystko zrobimy sami. Proszę wypowiedzieć się na ten temat z podaniem wymiarów oraz kosztów, zależy żeby było jak najtaniej. jesli ktos z was budowal w ostatnim czasie rowniez jak wyglada to od strony formalnej.Pozdrawiam 
    • Przez Pawel6840
      planuję w najbliższym czasie dobudować kawałek obory. Była by ona dobudówką do ściany obory którą obecnie mam i przejście z korytarza paszowego na nową oborę prosto na korytarz. Dwie obory dzieliła by ściana. Obora miała by wymiary takie jaka ma ściana obecnej czyli 19 metrów długa i 5 metrów wysoka. Dach musiał by być jedno spadowy więc w drugim miejscu obora musiała by być trochę niższa ale taka aby chociaż C-330 się zmieściła do środka ponieważ będzie z drugiej strony przejazd aby wypychać obornik na płytę stanowiska tylko po jednej stronie. Szerokość by wynosiła około 6 metrów. Ile kosztowały by same materiały.
      Zdjęcie obory jest na mojej galerii, to ten budynek z lewej z białej cegły
      pozdr
    • Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez farmer_89
      Witam, mam pytanie jaki bylby orientacyjny koszt zamontowania 9 poideł w oborze razem z całym materialem i robocizna, może ktoś montowal ostatnio?
    • Przez hodowcamlody
      Spotkał się ktoś z wygrodzeniami do właśnie obory uwięziowej nie pozwalającej przechodzić krowie na korytarz paszowy podczas wganiania z pastwisk do obory? Planuję budowę nowej obory i nie wiem jak rozwiązać tą istotną kwestię, krowy na pastwiskach przebywają od maja do pażdziernika, tereny podgórskie to powierzchni do wypasu nie brakuje. Z góry bardzo dziękuję, niby google jest ale nie mogę nic znaleźć.