Polecane posty

seba123    0

Witam. Mam zamiar postawić oborę uwięziową. Na 50 szt.bydła Ile taka obora Może kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Jak będziesz ostrożnie wydawał kasę to min 250 tysiaków, materiały najlepiej kupić teraz, dawno nie było takich dobrych cen w budowlance...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

Wolnostanowiskową staw!!! Ja niedawno postawiłem uwięzioną i szczerze mówiąc nie jest to zbyt wygodna obora. Lepiej dorzuć te 100 tyś i postaw wolnostanowiskowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Do max 40 dojnych wybrał bym uwięziówkę powyżej to tylko wolnostanowiskowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koszty przemawiają za uwięziową, ale w wolnostanowiskowaej zadawanie pasz, dojenie, podściełanie trwa owiele szybciej. 50 krów to nie takie małe stado. W wolnostanoiskowej łatwiej wykryć ruję,itp. a poza tym cena zależy od firm budowlanych. Naprawdę jest ogromne zróżnicowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

Witam nie wiecie panowie ile może kosztować obora na 25-30 stuk bydła mlecznego odp


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

Moja obora uwieziowa na 30 sztuk kosztorys wyliczyli mi na 240 000 zł .. ale wyszła mnie 160 000 tylko zależy czy będziesz sam dużo rzeczy robił czy firma budowlana ... i od ekipy zależy tez wiele

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

Wiesz co to inna historia była ojca kolega ma taka mała firmę budowlana i oni tak dorywczo przychodzili .. po robili 3 tygodnie i miesiąc przerwy był .. fudamęty zalewalismy w maju a za rok w pazdzierniku jUz była gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12741    11

Ja mam obore na 40 szt. i 4 lata temu zapłaciłem 250 000 zł ale umnie

firma weszła w maju a na początku września oddała oborę gotową do pracy ;)


Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

tez miałem tak zrobić ... ale przy dzisiejszej cenie mleka to nie za wesoło jest spłacać kredyt ..

teraz sobie tak myślę ze lepiej rok dłużej ...ale jak by ekipa wpadła z prawdziwego zdarzenia tak bym sie nie napracował przy budowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obora na 40 sztuk wym. 19 na 30 dach drewniany na słupach podporowych metalowych z kalenicą 1,8 m stół paszowy 5 m, stanowisko 1,2 na 1,75. Dojarka Westfalia 42 tys, wyciąg hydrauliczny Hydrobor 33tys . Płyta obornikowa 150 m2, szambo 140m3. Całkowity koszt 385 tys zł budowała firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol9112    0

DejmondSamWDolinie to może orientujesz się ile by mnie wyniósł koszt z dojarkami ze wszystkim gotowa do użytkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dojarka to dosyć skomplikowane, zależy ile aparatów udojowych, długość rur, pompa, firma, wyposażenie de laval ma w ofercie Duo vack i Milk Master, ta druga ma elektroniczny pomiar mleka przy każdym aparacie i automatycznie odłącza kolektor po zakończeniu doju... no i oczywiście kwestia nowa czy używana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol9112    0

Wiesz raczej nowa dojarka dwa aparaty tak na oko mniej więcej powiedz koszt sama obora gotowa do użytku do wprowadzenia krów bo szambo na gnojówkę to sam postawie tylko interesuje mnie obora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetlik kalenicowy, wentylacja w kalenicy, wygody i takie inne bajery są dosyć drogie, jeśli masz zamiar dużo sam działaś przy owej budowie to myślę że coś koło 110-120 tyś powinno styknąć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Witam. Nie chce zakładać nowego tematu a mam parę pytań. Otóż chcę postawić nową oborę uwięziową na 40szt. mlecznych o wymiarach mniej więcej 27dł x 15sz x 5wys na konstrukcji hali stalowej. Dach miał by być z płyt warstwowych i świetlik kalenicowy z wentylacją. Teraz moje pytanie dotyczy ścian czy można je np. zrobić również z płyt warstwowych przeznaczonych do ścian czy lepiej murowany i odpowiedniej gr. styropianem ocieplić?? Czy płyta warstwowa nie da tego samego co ściana murowana ze styropianem? I jakiej gr. powinna być murowana ściana i jaki styropian na to? a jakiej by mogła być ściana z płyty warstwowej? Dojarka by była przewodowa używana z nowymi rurami itd. jak to oferują. Jakie powinno być oświetlenie takiej obory? zastanawiam się też nad tym czy robić bez-ściółkową czy na ściółce? Jakie są zalety i wady tych systemów?? Jaki system zgarniania obornika? Może ktoś stawiał podobną tu z forum i wie jakie są koszty? Aha bym zapomniał jakie drzwi wstawiać przesuwane czy normalne standardowo otwierane? Jakie będą lepsze?

Od razu mówię, że nie chcę słyszeć że mam wolnostanowiskową stawiać bo nie o to pytam jaką stawiać, a na 40szt lepsza będzie taka.

Za wyczerpujące odpowiedzi z góry dziękuje i każda podpowiedź będzie rozważona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj