Skocz do zawartości
Filipoo

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Filipoo    14

no wiadomo ze sie nie kreci na upór mam juz na walcowej i tam myslę zeby kupić z planetarna ale jakby jeden drugi napisałto bym widział ile obób jest za danym rozrusznikiem :)

to jeszcze pow przy jakim ciągniku masz ten rozrusznik jakie aku i jak odpala w mrozy B)

Edytowano przez Filipoo

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam akurat przy 912 ale rozruch 12/24V aka 2 12x120 grzalka na 20 min i tylko dotkniesz i chodzi,oczywiscie mowimy o rozruszniku 24V ale przy tych rozrusznikach to dzisiaj juz bym instalacji nie przerabial bo nie ma takiej potrzeby a bez grzalki na plynie przy mrozie to te ciagniki maja problemy z odpalaniem bo jak by dobrze odpalaly to fabrycznie nie bylyby przystosowane do grzalek. Pozdrawiam.

Edytowano przez MAT912

Filipoo    14

hmm no ja tak jak pisałem man ten na przekładni walcowej. ii we środe mielismy w nocy coś około 15 w minusie, 80 stała akurat na dworze a aku w nim to 170ah 1000A 12V tyle ze juz chyba 3 lata ma to okreciłz raz (a jest na płynie) i stanął wziałem aku do kotłowni pod prostowniik odrazu pól godz ładowanie w ciepłym podączyłem pare razy obrócił wałem i chodzi oczywiście przebierał z poczatku zanim temp złapał ale i tez dałem mu samostartem ale latem traktor bierze od kopa :)a jak sie nim bedzie długo kreciło to sie elektromagnes grzeje ;[a jesli bym drugiego takiego kupił i przy 115ah 830A 12v (tyle ze przy c-360) i by mi dobrze nie krecił to szkoda mi kasy bo albo nie odpale albo rozwale rozrusznik a wiemy ze te stare rozruszniki były trwalsze nie grzały sie takl odrazu mozna było nimi doś długo krecić a te z przekładnie planetarna wyglądaja tak samo jak te stare ale czy wytrzymaja tyle samo??ja jest ciepło to 60 tez dobrze pali ale jak jest mróz to... a nie mam zamiaru teraz rozbierać rozrządu i przestawiać zapłon...

Wiadomość z agroFakt.pl

UrsusFan1222    23

Z racji ze stary rozrusznik w Ursusie 912 odmawia współpracy chciałem wymienić go na szybko obrotowy lub jak kto woli z przekładnią.

Pytanie do znawców tematu który wybrać ?

Import http://farmexpert.pl/rozrusznik_z_reduktorem_do_ursus_c_385_import_produkt4599.aspx

Nie wiem jakiej jest produkcji ? ale cena kusząca :D

Litewski http://allegro.pl/rozrusznik-ursus-c-385-zetor-8011-litewski-902-912-i2786424943.html

Kolejny też Litewski http://allegro.pl/szybki-rozrusznik-ursus-c-385-912-914-zetor-8011-i2782438824.html

Na forum głośno każdy zachwala Magnetona, ale ta cena troszkę powala. proszę o pomoc oraz sugestie.

Filipoo    14

powitać ja mam takiego jak w tym drugim linku nie ma z nim problemów,

a co do magnetona to hmmm

firmowa (ZUL) 914 ma taki rozrusznik... szef raz kupił nowe aku dwie 6V póki ciepło było dobrze, ale przyszły chłodniejsze dni i zaczeły się problemy tak jakby akumulatory słabe były, no to pod prostownik chwila ładowania i ciągnik pali, ale szef kupił nowe aku i znowu przez lato dobrze a w chłodniejsze dni znowu problemy... a te pierwsze nowe aku ja mam teraz w swojej c-385 i rozrusznik kręci jak oszalały nawet w mrozy, więc co? chyba coś z rozrusznikiem nie tak jest, będę miał chwilę czasu to odkręcę mój rozrusznik i założę go do 914 i się wtedy okaże co dokładnie ma winę...na litewskiego złego słowa nie powiem:)

Edytowano przez Marcin91
ortografia

UrsusFan1222    23

Kolego @Ptaszyna wszystko fajnie ale, ten rozrusznik z linku jest produkcji indyjskiej :ph34r:.Jeśli miałbym zamiar go kupić, wole dołożyć 200 zł i mam magnetona.

ptaszyna    125

Kolego @UrsusFan pokazałem Ci typ (konstrukcje) rozrusznika a nie że akurat ten masz kupić, poszukaj lepszego producenta jak chcesz, chodzi mi o to że dołożysz trochę kasy i masz rozrusznik z przekładnią planetarną a nie z walcową. Mam rozrusznik z przek. walcową w U1012 i z przek. planetarną w ARESIE 550 i wiem jaka jest różnica na korzyść tego drugiego i Ci go polecam.

UrsusFan1222    23

Nie mam do ciebie broń Boże pretensji czy żalu, fajnie że chcesz pomóc :) .Nie wiem ale chyba jest bardzo mało rozruszników z prawdziwą przekładnią planetarną, wszystkie oferowane na allegro że niby planetarna i tak dalej.A to zwykła przekładnia walcowa, czyli mały i duży tryb.Może znasz jakiegoś sprzedawce lub sklep który oferuje takie rozruszniki planetarne?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie te Indyjskie mają przekładnię planetarną.

pooch    58

Planetarną ?

A możecie mi wyjaśnić jak wygląda taka przekładnia konkretnie w tych rozrusznikach?

Ja mam i importowy turecki i magnetona i wydaje mi się, że tak jest przekładnia albo walcowa, albo jakoś walcowo-ślimakowa (o ile taka istnieje:) ).

kojot629    228

ja mam taki u swojej jak ten z linku od @ptaszyny. Nie polecam. Ledwie co kreci (aku nowe), dobrze ze ciagnik szybko zalapuje, inaczej byblaby kiszka

misio2614    1

d54cb2d610db7dc3m.jpg

Tyle z mojej strony, nie chce go więcej na oczy widzieć.

Już lepiej zapłacić drożej a oryginalny zregenerować.

ptaszyna    125

Planetarną ?

A możecie mi wyjaśnić jak wygląda taka przekładnia konkretnie w tych rozrusznikach?

Ja mam i importowy turecki i magnetona i wydaje mi się, że tak jest przekładnia albo walcowa, albo jakoś walcowo-ślimakowa (o ile taka istnieje:) ).

Przekładnia wygląda następująco tryb centralny na wirniku napędza trzy satelity które biegają po zew. pierścienu, do satelit przymocowany jest tryb z bendiksem napędzający koło zamachowe. Tak wygląda http://moto.allegro.pl/przekladnia-planetarna-rozrusznika-0001-231-i2742519945.html

@kojot629 co moge powiedzieć dzięki za ostrzeżenie kiedyś chciałem go kupić bo miałem dość takiego jak ten który pokazuje @misio2614, ale udało mi się go naprawić i na razie działa dobrze, wkurza mnie tylko ten charakterystyczny dzwięk.

Edytowano przez ptaszyna

pooch    58

To chyba te rozruszniki z reduktorem, które ja posiadam maja inna konstrukcję :)

Nie narzekam, kręcą dobrze.

UrsusFan1222    23

Wybór padł na kandydata pochodzenia litewskiego Jubana , jak tylko wrócę do zdrowia biorę się za montaż.Co ciekawe instrukcja użytkowania mówi wyraźnie o nie dłuższej pracy rozrusznika niż 20 sekund. Kolejne włączenie rozrusznika może nastąpić w odstępie czasowym nie mniejszym niż 30 s . Dopuszczalna ilość kolejnych uruchomień nie powinna przekraczać trzech razy .Ps silnik uruchamiany w temp poniżej -10 stopni Celsjusza powinien zostać podgrzany przed uruchomieniem.

pooch    58

A tak jeszcze podpytam, Kwidzyn robi coś konkurującego z Magnetonem??

Wiem, że klasowo powinno być podobnie, ale cieżko mi znaleźć informacje na temat rozruszników z przekładnią z Kwidzyna.

motoelektro    0

Witam

Mam podobny problem zakupiony rozrusznik indyjski z przekładnią planetarną do 902 nie powiem ładnie krecił szybko palil ciągnik nawet w zime ale drugi raz urwalo juz tryb w rozruszniku (90zł ) ten co wchodzi na wieniec , i nie wiem o co chodzi czy ktoś miał taki problem ?

Ciagnik czesto wyjeżdza w zime do odgartania dróg , w tej chwili nie wiem czy wieniec nie bedzie do wymiany, teraz niby kreci z orginalnym rozrusznikiem lecz konieczne jest podgrzewanie grzalką plus dodatkowe zasilanie z wozka akumulatorowego.

pimper21    50

witam potrzebuje kupić rozrusznik do zetora 8011 jaki wybrać bo jest tego trochę, kolega mi doradzał jakiś czeski czarny czy coś ??

pooch    58

Czeski to Magneton.

Śmiało możesz takiego szukać.

Inaczej pozostaną Ci importowe zamienniki gdzieś z połowę od Magnetona tańsze - i pewnie o połowę słabsze :)

ursusc914    48

Rozrusznik z przekładnią np. firmy Magneton nadaje się do silników, które bardzo szybko ''odpalają''- mówiąc potocznie. Dlatego ten producent produkuje rozruszniki między innymi do aut marki skoda, czy też do ciągników rolniczych zetor. Jeśli go zamontujemy w wiekowym ciągniku to należy mieć na uwadze to, że nie mogą one pracować ciągle tzn. do skutku np. przez minutę. Należy stosować odpowiednie przerwy w czasie rozruchu. Często powodem nieodpowiedniej pracy rozrusznika jest zły stan instalacji czy też układu wtryskowego. Zanim ktoś się zdecyduje na zakup nowego rozrusznika warto te układy dokładnie sprawdzić. Na koniec dodam, że tej firmy rozrusznik szczególnie zimą nie jest taki rewelacyjny.

misio2614    1

Ja pisałem o swoim stanowisku w sprawie tego niby "lepiej kręcącego", chcę go zmienić na oryginalnego.

I tu mam pytanie, ponieważ mogę kupić tanio oryginalnego Elmota po regeneracji, ale jest on do C-360. I tu moje pytanie, czy wystarczy TYLKO zmienić głowicę przy nim ? Jeżeli chodzi o kierunek kręcenia to chyba się zgadza tak ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez asus83
      Wiatm wszystkich.Mam ładowarke teleskopową manitu  724  120koni i mam problem palą się cztery kontroli po włączeniu silnika i nie gasna. Pierwsz kontrolka to jest: lampa temperatury skrzyni biegów,druga lampa od niskiego poziomu płynu hamulcowego .trzecia lampka od temperatury wody i ostatnia od zatkania filtrea powietrza.Jaka możę być tego przyczyna ze to wszystko się pali jka się urochomi silnik i jest jeszcze sygnał dźwiękowy.Proszę o pomoć!
    • Przez radek5314
      po wlaczeniu swiatel drogowych w c360 pali mi bezpiecznik 2 od gory, zalozylem nowy i znowu to samopozostale swieca bez problemu i z tymi nie mialem do tej pory problemu, dzis mnie noc juz zlapala i nie mialem kiedy zajrzec, od czego zaczyna przy szukaniu usterki jakies zwarcie gdzies zapewne, przerabial juz to ktos kiedys?
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez zubr91
      witam mam problem mianowicie tydzien temu padłmi przełącznik wymieniłem go na nowy i było wszystko ok aż do dzisiaj przy uruchamianiu przełącznik nie łapał tylko włączał sie i wyłączał tak szybko i po drugie rozładowało mi akumulatory nie wiem czy nie podłączyłem źlei ich nie wyczerpało z mojej winy gdy podładowałem to przy rozruszniku podczas startowania robi takie trrrr i raz po raz załapie czy to moze byc wina rozrusznika jak długo startuje to przełącznik 12/24 robi sie gorący pomoże ktos?
    • Przez krystianr
      Witam wszystkich.
      Mam taki problem, otóż kupiłem nowy alternator z regulatorem i teraz jak go podłączyć?
      W załączniku daje zdjęcia nowego i starego alternator.
      Ja to tak widzę w tym nowym : czerwony B+ czarny B- zielony D+
      brązowy to masa

Z góry dziękuję za pomoc