Gago

John Deere 5075M , Claas Axos340, Case JXU1070

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rogeryk    0

Zależy na jaki ciągnik... Mamy quicka Q55 i moim zdaniem troche za ciężki jak nmniejsze ciągniki. Na 6 cylindrowy ciągnik powinien być Q65 ale niewyobrażam sobie naszego Lambka z nim... Do mniejszych ciagników Stoll jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja kiedyś miałem Zetora 6245 z Quickiem i JD 3300 z Quickiem bardzo dobre ładowacze mocne solidne tylko troche za krótko rame mają i nie podnoszą wysoko przez to jak naprzykład Malleux który ma długo rame i przez to potrafi wysoko podnieść.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze trochę zależy od wykonania tur-a.Ja mam tura sipme (chyba najgorszy z tur-ów :lol: )niby ta rama długa tak jak mówisz Gago,a jednak wysokości podnoszenia niema w ogóle.Widziałem Quicke,albo Fendta Cargo i tam ramiona podnoszą się prawie do pionu,A w tym pod mniejszym kontem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Właśnie so takie ładowacze że podnoszso do pionu ja miałem taki w JD ale przy ładowaniu bel to się nie przydaje bo i tak jej nie założysz na samą góre bo traktorem nie wjedziesz na sterte :D Ale np do innych prac śa dobre takie ładowacze :rolleyes:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Gago, a tak na marginesie - jak oceniasz MX 100 C? Długo go miałeś? Jak go możesz porównać do forterry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Jak bardzo istotna jest wydajnosć pompy chydraulicznej w ciągniku pracującym z ładowaczem, czy pompa o stosunkowo małej wydajnośći (54 l/min. DF Agrofarm) bedzia miała wpływ na wydajność pracy (szybkość działani poszczegulnych sekcji)?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Od pompy zależy szybkość podnoszenia i od budowy układu hydraulicznego ładowacza. Ja mam 61 l/min. + ładowacz MX T8 i jest dobrze.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'blu' MX100c to tak powiem że podnośnik miał identycznie mocny jak Forterra jeśli chodzi o spalanie to palił 2 litry więcej w takiej samej robocie niż 9540 czyli więcej od forterry a uciągu zero było pług obrotowy ciagałem z predkością 8\9 kmh ;) a forterro i 9540 to latam dużo szybciej może ponad 12kmh nawet, na tych samych polach moim zdaniem on duzo tracił do 9540 nawet ale jeśli chodzi o komfort to był super może nawet lepszy od forterry i ten głos silnika taki gwizd fajny miał :D Może nie miał uciągu tego że był ciężki bo to była taka wersja z takimi tyłem cięzkim jak te ciągniki Case co mają po 160 km bo to była wersja C super taka. Szczerze to rewelacji w nim nie widziałem jesli chodzi w porównaniu do Forterry nie zamienił bym sie na niego napewno jakby ten był nowy i ten wolał bym Forterre.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

12 km/h z pługiem ?-a ziemi do sąsiada nie przerzucasz ?biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'jaro' no coś Ty z tako predkościo nie robie cały czas przecież tylko pare razy spróbowałem jak mzna najszybciej tymi ciągnikami i mowie jak było ale ziemia to wtedy nieżle się przekladała tylko takie rowy zostawały juz teraz tak nie robie wtedy taki teścik był który ile może :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jesli chodzi o mocowanie ladowacza w MF5435 to jest taka ramka pomocnicza, a sam ladowacz jest mocowany na srodku ciagnika, az po sam tyl, moim zdaniem jest to zywotne rozwiazanie poprawiajace zywotnosc podzespolow i samego ciagnika.

Kupujac ladowacz koniecznie bierz amortyzatory olejowe


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Oka chłopaki temat można już zamknąć Kupiłam ciągnik Claas Axos 310 z ładowaczem MX U10.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To pogratulować i czekamy na fotki. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Gago możesz się pochwalić ile taki Claas kosztuje bez ładowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Oka chłopaki temat można już zamknąć Kupiłam ciągnik Claas Axos 310 z ładowaczem MX U10.

 

i gdzie kupiłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'b0gdan'

No prawie masz racje ;[ tylko że ja jak już z nimi negocjacje prowadziłem to było ich jeszcze 4 na placu i ten jeden był w wersji takiej lepsiejszej troch niż te inne miał boczne siedzenie pasażera haki CBM no radio to sam wydarłem od nich lepsze :) ;[ wiecej końcówek hydrauliki miał też jeden był też w podobnej wersji ale nie maił tej hydrauliki a ja tego wziołem bo do ładowacza zawsze więcej się przyda.

Wiesz bez ładowacza to trudno powiedzieć ale jak byś się dobrze z nimi kłócił i upierał na swoim to za jakieś mmniej niż 120 tyś brutto byś wyrwał go nawet w pocie czoła :) :) :) dokładnie nie wiem bo ja odrazu z ładowaczem miałem brać i mi go inaczej liczyli .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jestem strasznie ciekaw w jakich cenach teraz będą ciągniki u dilerów Claas, ale cena za jaka Ty go dostałeś będzie ciężka ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak dobrze pójdzie i nie zapomnę to w następnym tygodniu może będę wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Aktualnie ceny nowego Claasa takiego Axosa jak mój to 128 brutto ale bez klimy ze zwykłym siedzeniem bez siedzenia pasażera ogólnie tylko obciążnki przednie są i tyle. No już teraz nie dorwie w takiej cenie była wielka okazja u Korbanka teraz na Claasy.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jak dobrze pójdzie i nie zapomnę to w następnym tygodniu może będę wiedział

tylko zapodaj taka z lekka wynegocjowaną ;[ bo takie katalogowe mogą być bardzo mylące :)

Na Lubelszczyźnie dilerem ma niby być Roltex, jakoś trudno mi sobie wyobrazić aby ta firma podołała z serwisem...czego to oni już nie sprzedawali z ciągników ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Z tego co wiem i liczyłem i mi dilerzy liczyli to JD jakby nie było bedzie droższy od Claasa o 8-10 tyś zł oczywiście seria M ze skrzynio 30 km/h ;[


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@b0gdan z tym negocjowaniem ceny to kiepsko bo ja tam za ciągnikiem nie jadę, więc negocjował raczej nie będę, i będę musiał zadowolić się bardziej katalogową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

b0gdan ja Ci napisałem wyżej ile teraz u dilerów innych taki Claas kosztuje i w jakiej opcji ale jakbyś negocjował pożadnie to widze że by coś z 2 tyś niżej sprzedali i klime dorzucili tylko musisz trzymać się swojego to wydzrzesz ;[

A z Roltexem nie wiadomo bo podobno w Zamościu bedzie w Świciu tam gdzie kiedyś Case i Voltra byla.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj