Gago

John Deere 5075M , Claas Axos340, Case JXU1070

Polecane posty

Gago    0

Witam szukałem podobnego tematu ale niby nie znalazłem.

A więc zastanawiam się nad tymi trzema ciągnikami John Deere 5075M , Claas Axos 340, Case JXU1070 który z nich bedzie najlepszym ciągnikiem jako ciągnik pomocniczy w gospodarstwie z ładowaczem i przy takich robotach jak transport orka i inne prace polowe typu kosiarka zgrabiarka. Który z nich bedzie najlepszy do ładowacza czołowego. Jak sądzicie może ktoś słyszał jakieś opinie o tych ciągnikach a może ktoś właśnie posiada taki ciągnik prosił bym o pomoc. Z góry mówię że INNE MARKI nie wchodzą w gre tylko te 3.

Z góry dziękuje i pozdrawiam ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

jeżeli do tura to nie seria m tylko r JD będzie dużo lepsza w w wersji clasic kosztuje tyle co seria m w wersji comfort


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Gago trzeba było tamten temat odświeżyć i zmienić kryteria wyboru. ;) Moim zdaniem do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Własnie tu jest mały problem bo jak ostatnio byłem w Gravicie w Lublinie to seria R w takiej najtańszej wersji diler mi wycenił na 159tyś zł a serie M w ful na 145tyś zł. ogólnie do ładowacza ta skrzynia z elektrohydraulicznym rewersem byłe by lepszym rozwiązaniem ale mi chodzi o prosty ciągnik z mechaniczna skrzynią ponieważ miałem już kilka takich ciągników i u mnie są górzyste tereny a ciągnik niue bedzie tylko i wyłacznie pracował z ładowaczem i wiem z tamtych ciagfników że na tych skrzyniach jak się zgasiło ciągnik to nie miał żadnego biegu zostawał na luzie i aby go hamulec ręcfzny trzymał a to jest ryzykowne w moich terenach np. zostawić ciagnik z 2 przyczepami zboża z góry bo potem można go na dole szukać ;) i własnie tego decyduje sie na zwykło skrzynie. Teraz podobno weszły te położenia parkingowe ale to jest jak mi diler mowił za doplato ta skrzynia jakieś 6-7 tyś zł. Odrazu mówie że ciągnik nie musi mieć EHR ponieważ nie jest to tak bardzo potrzebne w takim małym ciągniku ponieważ nie bedzie chodził z jakimś agregatem uprawowosiewnym czy coś w tym stylu.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Może opisz jeszcze jakie wyposażenie powinny mieć te ciągniki, bo jak do ładowacza czołowego to rewers elektrohydrauliczny musi być. Może ktoś wie jak wyglądają cenowo te ciągniki? czy JD 5M posiada te samo sprzęgło co 5R tzn. PermaClutch II. Dlaczego do porównania wybrałeś ciągniki o różnych mocach?

Axos ma 100. 5M - no właśnie podałeś model amerykański 5075M a w polsce sa modele 5100M, 5090M, 5080M, 5070M, więc najbliższy 5070M ma 68,4 według ECER24, Case 72 w ISO-TR14396

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Powiedz mi jak Ci wycenili jxu i w jakiej opcji. Ja bym właśnie ten traktorek wybrał. Jeżeli masz sprawne hamulce w przyczepie to w czym problem z zostawianiem ciągnika na górce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Gago-159 tys to cena brutto ?(tanio byłoby-bo jak się swego czasu pytałem to 5080 kosztował 180 i to z malutkim haczykiem).Moim zdaniem jednak R byłby lepszy z powodu posiadania pełnej ramy (wiem że ciągnik bez ramy też współpracuje z Turem biggrin.gif ) ale czasami tak sobie myślę że dobrze byłoby przerzucić ładowacz z Zetorka na JD (szczególnie po zaliczenu jakiegoś dołka z belą w chwytaku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Z tego co wiem to 5 M ma pół ramę... Ja bym rozważył 5R i MFa serii 5400 jak do ładowacza ze ściętą maską i przeszklonym dachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

MF dobra opcja, tyle że to już kawał kloca porównywalny do forterry. Rogeryk - przytocz jakieś sumy za ten ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

wyposażenie standart 5425 cos około 36500 E netto ale najlepiej skontaktować sie z najblizszym dealerem ale MF nie jest taki strasznie duży... ale doładowacza ta skrzynia rewers bardzo fajnie pracuja. 4 biegi pod obciazeniem... standart w MF jest bardzo bogaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Adikpl czym sie charakteryzuje sprzęgło o którym wspomniałeś, seria M go nie posiada Sprzedaż PHU ZAWADZKA Czy krótka rama w serii M wygląda podobnie jak w ursusach?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ramy to dobra sprawa bo poprawia stabilność i żywotność podzespołów.Cały ciężar spoczywa na ramie,a nie na misie olejowej,albo na blokach.Chcąc to już trzeba montować ramę pomocnicza co już jest większym kosztem zakupu tur-a;)Traktor nawet jak ma pół ramę to chyba do niej też możemy zamontować tur-a.Massey ma konstrukcję ramową??Ta ścięta maska i luk dachowy to pierwszorzędna sprawa przy pracy z turem.Jeszcze jednym dobrym plusem Masseya jest załączanie biegów i półbiegów.Pod kierownicą mamy rewers którym możemy załańczać półbiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ja myślę że skrzynia z rewersem elektrohydraulicznym jest lepsza do tura, oszczędzasz sprzęgło - a z górki jak przyczepy zostawiasz to zaciągasz mocno ręczny i dodatkowo klina pod koło i nie pojedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

szukasz prostego ciągnika ze zwykła skrzynią, to w JXU podstawowa wersja chyba(o ile jest coś takiego jak zwykła skrzynia z mech rewersem dostępna), a nie myślałeś może nad JX bo za cenę JXU mógłbyś go doposażyć chyba we wszystko co możliwe jest w nim, a jak ze skrzynią już lepszą(eh rewers i jakis pólbieg pod obciażeniem) to tutaj chyba bym wybrał JXU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Te ciągniki wszystkie są w jednej mocy 75 km. A jeśli chodzi o ramy to JD seri M ma pół rame nie cało tylko pół tak jak Claas podobno jak zakladają do niego ładowacz to dostaje takie coś jak pół rama żeby ciągnik nie był tak narozony na awarie. Jeśli chodzi o MF to cena jest liczona w euro na kazdy dzień czyli czasami jest to kozystne a czasami nie. JD cenowo jest po srodku z ceno 159 i za klime trzeba dopłacić jakieś 6 tyś czyli jakieś 165tyś i skrzynia 30km/h a jak z 40km|h to już 169bedzie tak mi wyliczyli a najtańszy jest Claas z takie samo wyposarzenie jak JD i JXU czyli rewers mechaniczny (ale co mnie zdziwiło jak nim jezdziłem Claasem to z tych wszystkich ciagnikow rewers w nim najładniej chodził tak jak w innych elektro chydrauliczny bardzo płynne zmienianie i lekko to mi się spodobało)w Claasie klima to standart siedzenie pasarzera Fotell Grammera dodatkowe wyjścia hydrauliki haki tylne i szersze ogómienie to wynosi coś jak liczyli jakieś 152 tyś a najdroższy jest Case w takim wypasie kosztuje 172tyś zł tak mi wyliczyli w Asprimie to bardzo drogo chcą za niego.

A co do skrzyni to raczej mechaniczno wezme z tego co gadją dilerzy i gadałem z takim rolnikiem jak byłem w Claasie to ma 2 takie same ciagniki i jednego ma na zwykłej skrzyni a 2 na tych elektrohydraulicznej z półgiegami i mówi tak samo jak diler mi mówił czyli ciągnik ze zwykło skrzyni jest silniejszy bo ma mało tych trybów i sprzegieł w środku i ne traci na tym tyle mocy podobno jak mowił ten rolnik jest duża róznica w sile ten na zwykłej dużo lepiej sobie radzi chociaż może nie jest to tak komfortowe jak ta elektrohydrauliczna.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Czy oryginalne ładowacze John Deere są produkowane w ich własnych fabrykach czy może są to produkty innej firmy, zamawiane dla JD i malowane w ich barwy.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Mi się zdaje że są produkowane w fabryce JD wkońcu to są fabryczne ich ładowacze .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Możliwe jest że nie masz racji, że źle Ci się wydaje, bo np fabryczne ładowacze New Hollanda to Stoll lub Quicke ( nie pamiętam który) malowany w barwy NH i zakładany przez fabrykę czy tam dilera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Niekoniecznie, oryginalny ładowacz Valtry to nic innego jak Quick z innym oznaczeniem, podobnie jest z CNH i ładowaczami Stoll.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czy oryginalne ładowacze John Deere są produkowane w ich własnych fabrykach czy może są to produkty innej firmy, zamawiane dla JD i malowane w ich barwy.

 

Jest to produkt JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Może być też tak jak @yarecki12 @ mówi bo na przykłada Claas to ma stola pomalowanego w swoje barwy a jak nie stola jak się go nie chce to jest jeszcze Maleux w takich barwach tu jest wybór 2 ładowaczy :lol:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Korbanek sprzedaje Stoll'e w każdych kolorach :lol:

I jest sprzedawany jako Stoll a nie Claas [jak w przypadku Mailleux]

Claas ma swojego tylko Milleux'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj