Runner4554

Kioti dk 551c + Anna ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Runner4554    0

Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

skoro 60-tki daja rade z tym zestawem to kioti rowniez powinien dac rade tym bardziej ze ma przedni naped i tych pare KM wiecej,runner tez chcialem kupic tego kioti ale jednak zdecydowalem sie na kubote,ogolnie ciagniki sa ciekawe ale nie mam przekonania co do ich jakosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

sasiad ma to kioti niewiem jaki symbol ale okolo 60 koni ale taka mała żaba jest :unsure: w zeszłym roku kopał anna własnie a w tym roku wymienił na grimme taki wiekszy od anny i tez nim kopał, sorki bo nie mam ziemniakow wiec sie nie wgryzałem w temat :blink:


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runner4554    0

kupuje coś bo moja 60 nie daje rady pod takie góry jakie ja mam, a 5314 niszczy mi ziemniaki bo ma szerokie koła. a kioti będzie dawać rade pod całkiem spore góry? Słyszałem ze mają całkiem głębokie bieżniki a zwłaszcza z tyłu. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

Kioti 451 daje sobie radę w bolko w piaskach i to pod górę,60 się kopała,wałek 750 niższe obroty,ja mam opony do międzyrzędzi 9,5 i nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

aha..... a on nie jest za lekki na Anne

 

Mam Kioti Dk551c. Powiem tak nie wiem nic na temat kopaczek do ziemniaków ponieważ od lat nie sadzimy ziemniaków. Tyle wiem że kopie się wolno na niskich biegach. Ja kopałem sadzonki pługiem bocznym tegorocznej jesieni w błocie no i byłem zdziwiony że idzie, zasługa niedużej wagi i wspomnianego bieżnika, obok sąsiad 360 na łysych gumach miał problemy żeby na pusto przez pole przejechać. Na marginesie koreańczycy robili te traktory u siebie do pracy na polu ryżowym. Piszesz że masz pod górkę, górka górce nie równa. Kioti ma silnik wysokoobrotowy.No i z tego powodu inaczej zachowuje się jak wolno idzie na niskim biegu i wtedy nawet turbina się nie włącza tak gdzieś do 1800 obrotów a inaczej na wyższych obrotach, wyższym biegu i bez włączonego przedniego napędu wtedy moment i koła boksuja i się kopie. Najlepiej byłoby go przetestować, żeby nie było "zgrzytu" po zakupie. Najlepiej byłoby zwrócić się bezpośrednio do Pronaru w Narwi, napewno mają jakieś modele demonstracyjne i można coś do nich podczepić i popróbować na miejscu w polu albo poszukać kogoś kto ma ten model i używa go do podobnych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

ktom wstaw jakies fotki twojego kioti,jakie sadzonki kopiesz?moglbys wstawic fotke tego pluga ktorym wykopujesz,bo tez kopie sadzonki i chcialbym widziec twoj sprzet do tego bo moze bym cos w swoim zmodernizowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Niestety nie mam fotek jak kopię za dużo było roboty a pogodna straszna. Pług był robiony do c330, to między innymi był jeden z powodów dla których kupiłem Kioti, traktor jest wąski wiec minimalnie ale pług wychodzi całym lemieszem poza zewnętrzny bok prawej opony. Nie musiałem nic przerabiać tylko na wieszakach maksymalnie ściągnąłem na prawo. Lemiesz szerokości około 45 cm, zawijany na prawym boku, z grubsza wychodzi "U", wchodzi w glebę na głębokość 20-40 cm, zawieszany na pojedynczej ramie - 10/12 cm, przekładnia od walka umieszczona na dospawanym kawałku takiej samej grubości długości 20-30 cm. Na lewym końcu ramy nóż odciążający z możliwością regulacji głębokości do 70 cm. Nie ma koła regulującego głębokość ,teraz jest całkowicie zbędne, traktor ma bardzo czułą regulację podnośnika na centymetry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Model DK551c ma turbinę i tym różni się od DK 541c. Różnica w mocy zdaje się 10 KM. Różnią się też trochę w kabinie, mają inne rozmiary opon, z zewnątrz DK551c jest trochę większy, ma inny kształt błotników nad kołami tylnymi. Czy w mocy jest duża różnica trudno powiedzieć ponieważ nigdy ich nie porównywałem. Dk 541 zdaje się jest tańszy o około 8 tysięcy. Mam problem żeby w galerii wrzucić fotki, cały czas jakieś hasła się pojawiają : nieprawidłowa nazwa i coś tam jeszcze. Pytanie do moderatora o pomoc w tym temacie .

 

 

Wielkie dzięki ktom. Ale ten Kioti chyba nie ma turbo. Czyż bym się mylił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Nie używałem u siebie ciężkich maszyn. Przed zakupem rozmawiałem z rolnikim z okolic Rawy Mazowieckiej, który obrabia Kiotim 20 ha i twierdził że radzi sobie z taką talerzówką i pługiem 3 skibowym. Od siebie mogę dodać że napewno nie będzie fruwał z taką talerzówką, raczej 1 bieg i gaz w podłodze i wtedy spali około 5-7 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napewno da rade z tym k.ziemniaczanym , widziałem te ciągniki , ciekawe ,przedni napęd i ten bierznik w kołach , głębko , polecam


Ursus 3502 Agro Bis - sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

Niestety nie mam fotek jak kopię za dużo było roboty a pogodna straszna. Pług był robiony do c330, to między innymi był jeden z powodów dla których kupiłem Kioti, traktor jest wąski wiec minimalnie ale pług wychodzi całym lemieszem poza zewnętrzny bok prawej opony. Nie musiałem nic przerabiać tylko na wieszakach maksymalnie ściągnąłem na prawo. Lemiesz szerokości około 45 cm, zawijany na prawym boku, z grubsza wychodzi "U", wchodzi w glebę na głębokość 20-40 cm, zawieszany na pojedynczej ramie - 10/12 cm, przekładnia od walka umieszczona na dospawanym kawałku takiej samej grubości długości 20-30 cm. Na lewym końcu ramy nóż odciążający z możliwością regulacji głębokości do 70 cm. Nie ma koła regulującego głębokość ,teraz jest całkowicie zbędne, traktor ma bardzo czułą regulację podnośnika na centymetry.

 

 

aha,no ja mam troche inaczej mam taki noz w ksztalcie trojkata,z dospawanymi pretami calosc jest polaczona przekladnia z jakiejs przewracarki na mimosrodzie przez co caly ten noz wyorujac sadzonki podskakuje w gore i dol i wtedy sadzonki mozna 1 reka wyciagac praktycznie leza na wierzchu,jak znajde czas to wstawie fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

nie spotkałem się z czymś takim u nas wszyscy mają podobny schemat jaj u mnie. Sam lemiesz jeszt sztywno zamocowany do ramy a napęd z wałka porusza tylko widłami które są przymocowany do tyłu lemiesza i jak całość przesuwa się do przodu to najpierw lemiesz podoruje a potem widły wytrzepują ziemię. A nie masz u siebie problemu z podcinaniem korzeni jak dobrze zrozumiałem u ciebie cały lemiesz pracuje góra-dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

w sumie to napisalem to zbyt ogolnie,noz oczywiscie jest poloczony z ramą przekladnia porusza tylko tymi pretami dospawanymi do noza,ta sama zasada jak wyzej napisales,korzenie zdarzaja sie ucinac wtedy jak kolo wpadnie w bruzde i podnosi sie noz wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Runner tak jak pisałem najlepiej przed poważnym zakupem traktora popracować nim pod dużym obciążeniem, wtedy wszystko będzie jasne. 4 skiby to wg mnie za dużo dla ciągnika o mocy 55 KM i masie tylko 2,5 tony takiego jak Kioti. Chyba że ktoś lubi sport estremalny czyli oranie na biegach polowych, kopanie się i zarzynanie maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez robcio3dz
      Jak macie kioti to piszcie o wadach i zaletach i czy warto takiego kupić???
       
       
      Powód Edycji: pisanie z duzej litery, edytowane przezNikita_Bennet
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj