Zaloguj się, aby obserwować  
witek

Wóz z silnikiem

Polecane posty

witek    2

Witam ostatnio byłem zaproszony na pokaz wozu paszowego firmy KEENAN...i niby nic nadzwyczajnego ale jednak woz posiadał własny silnik, z tego co sie dowiedział montowane sa silniki JD o mocy od 80 do 110km...woz jest dosyc ciekawy i teraz moje pytanie czy ktos tez widział takie woz, moze ktos mam znajomego kóry posiada taki woz i chciał by sie podzielic informacjami na temat takiego sprzetu ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

O widzę że Cię zainteresował ten sprzęt, może będzie zmiana, co? :blink:

A to jest samojezdny czy musisz go traktorem ciągać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Własie zmiana mogła by byc ale niestety w stara obore mi nie wejdzie i trzeba czekac az bedzie druga nowa...a sprawa wyglada tak:

ustawia sie woz(trzeba go wypoziomowac) ciagnikiem ładujesz sobie materiał odpalasz silnik wozu i sie miesza potem podczepiasz ciagnik i zadajesz pasze...woz jest o tyle fajny ze do obsługi potrzebyn jest tylko jeden ciagnik


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No to może dobry pomysł. A jak się kształtuje cena? :blink:

 

Ja kiedyś tak ładowałem do wozu wszystko i zaczepiałem z powrotem Jelonka do paszowozu i na oborę, ale za dużo roboty przy zaczepianiu i odczepianiu. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

tal jest z tym lux z tego powodu ze woz jest wypoziomowany


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

moze i produkuje ale wiesz nie ma co porównywac wozów z metaltech do keenan


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldemar    0

francuska firma LUCAS.G też ma wozy z własnym silnikiem. Są to wozy w których tak jak w keenan miesza heder. Wozy są o pojemności 15 i 20m3. Czas mieszania 4500kg w 5min. O wiele szybciej niz w keenan, bowiem sa z boku wozu dwa ślimaki które rozprowadzają pasze wzdłuz wozu. Wóz nazywa sie "QUALIMIX+ AUTONOME" Obsługa wozu poprzez pilota.

filmiki na: Info o wozie paszowym lub zdjęcia na www.dozagro.com

post-1830-1178864519_thumb.jpg

post-1830-1178864585_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom napewno wiele firm robi takie wozy....ale co do wozów LUCAS, hmmm nie jestem co do tej firmy przekonany


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldemar    0
nom napewno wiele firm robi takie wozy....ale co do wozów LUCAS, hmmm nie jestem co do tej firmy przekonany

 

dlaczego?

Wg mnie jest to dobra firma. Jednak nie znana na polskim rynku, ale za to bardzo znana i ceniona na francuskim i brytyjskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2
dlaczego?

Wg mnie jest to dobra firma. Jednak nie znana na polskim rynku, ale za to bardzo znana i ceniona na francuskim i brytyjskim.

 

 

Ja osobicie widziałem te wozy w akcji i niezbyt przypadłu mi do gustu...ale o gustach sie nie dyskutuje


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Chyba Metaltech ( lub Metalfach ) miał rozpocząc produkcję tych wozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
Chyba Metaltech ( lub Metalfach ) miał rozpocząc produkcję tych wozów.

tak rozpoczęli produkcje widziałem taki wóz na agropremierach w poznaniu(duuży był ten wóz i miał obsługę pilotem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyrol    0

racja ja tez widzialem te wozy paszowe METALTECHu na agropremierach w Poznaniu nawet fajnie wygladal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj